Spotkanie z Ramą

Arthur C. Clarke Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Cykl: Rama (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Rendezvous with Rama
2011-01-01
1978-01-01
Zofia Kierszys
Vis-á-Vis/Etiuda
science-fiction Clarke Arthur C. Clarke Nebula Hugo Nagroda Campbella Nagroda Locusa Nagroda Jupitera
Rendezvous with Rama
Rama (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2011-01-01
Zofia Kierszys

Klasyka twardego SF. Wiele pytań, niewiele odpowiedzi. Ostrzegam - skłania do myślenia!

Porządne, twarde sci-fi.
O ile "Odyseja Kosmiczna" może niektórych odstraszać technikaliami lotów kosmicznych, nad którymi Clarke w niej się nieźle rozwodzi, tak tutaj myślę, że wycieczka będzie dobra dla każdego.

Bardzo dobra książka, którą się szybko czyta. Co prawda jak niektórzy zarzucają nie dzieje się tutaj wiele, jednak przedstawiony świat i wydarzenia są ciekawie i spójnie przedstawione. Intrygująca wizja przyszłości przedstawiona przez autora.

Polecam

W zasadzie to nie skończyłem czytać a to dlatego, że tyłowe spotkanie z Ramą jest naprawdę nudne. Załoga statku ekspolruję tajemniczy obiekt i co? Właśnie nic ciekawego nie dzieje się na pokładzie Ramy. Wiemy tyłe w trakcie lektury co na początku więc szczerze to odradzam czytać choć Arthur C.Clarke jest uznany pisarzem science fiction

O literaturze tego typu mam mieszane uczucia - niby wybitna ale jednocześnie .. nudna

Bardzo ciekawa koncepcja "pierwszego kontaktu", choć akcji brak, czyta się z ciekawością; powieść jest tu jedynie matrycą na którą autor przelał swoje futurologiczne przemyślenia i wyobraźnię i wyszlo to bardzo dobrze

Fajne. Materiał na niezły film a twórcy Hobbita to i trylogię byliby
w stanie stworzyć z tej noweli.

Ciekawe jest też jak twórca prawie 50 lat temu wyobrażał sobie przyszłość
i jak starał się przewidzieć ewolucję przedmiotów używanych np. przez kosmonautów.

Polecam

Przyjemna odskocznia, bo dawno już nie czytałam sciense fiction. Jeśli chodzi o stronę naukową, to na plus - bardzo dobre rozeznanie w fizyce i astronomii, a te "panie" dostarczają tu sporo emocji. Pomysł również ciekawy - w Układzie Słonecznym pojawia się tajemniczy obiekt, który okazuje się sztuczną planetą zbudowaną przez obcych, nazwanych Ramianami. Konandor Norton...

Dziwny sygnał elektromagnetyczny, dźwiękowy bądź zakodowana w systemie binarnym wiadomość. Dla przeciętnego człowieka - kanapowego zjadacza chleba nie zgłębiającego tajemnic Wszechświata, mogą być one zwykłym bipnięciem, lekkim odgięciem od normy, nic nieznaczącą zmianą. Niby nie wyróżnia się to niczym szczególnym od licznych zakłóceń spotykanych w ziemskim eterze, na co...

Dyskusje

• Fantastyka