rozwińzwiń

Ukryta

Okładka książki Ukryta Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Okładka książki Ukryta
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dom Nocy (tom 10) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Hex You. Kara za klątwę Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 7,0
Hex You. Kara ... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 6,8
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 5,6
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...

Mogą Cię zainteresować

Na półkach: , , , , , ,

Kolejna część z cyklu "Domu Nocy". Książka jest nudna, za długo oraz pełna bezsensownych przedłużeń. O ile we wcześniejszych częściach uważałam ze związek Zoe i Starka jest oparty na jak najbardziej prymitywnych potrzebach tak teraz jestem zdania ze pod względem irytacji te dwie postacie nawet do siebie pasują i idą łeb w łeb po tytuł tego tej najbardziej irytującej. Mimo wszystko najbardziej nie mogę przeboleć faktu że Kalona który na początku był kreowany na kogoś kto rozwali całe uniwersum, został potraktowany przez autorkę w taki sposób. To jest zagranie na takim poziome jakby Voldemort z Harrego Pottera został aurorem, ponieważ grupa randomowych nastolatków postanowiła wybaczyć mu wszystkie przewinienia. To nie ma sensu. Najgorsza część z całego cyklu.

Kolejna wciągająca cześć. Osobiście mam sentyment do tej serii i przede wszystkim podchodzę do niej bez żadnych oczekiwań.

Niezwykła seria!
Duet matki i córki w formie autorek świetnie połączył okruchy życia dnia codziennego z wydarzeniami nadnaturalnymi. Znajdziemy tutaj miłość i przyjaźń, a także i przeciwstawne do nich emocje. Czytając tą serię stajemy się światkami ewolucji bohaterów i nie raz stracimy możliwość rozróżnienia dobra od zła.
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę zajmie przeczytanie wszystkich tomów)!

Niezwykła seria!
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę...

Niby akcja się zazębia ale nadal główny złol ma sporo miejsca do popisu :P czyta się szybko i płynnie, ta seria nie jest wymagająca.

Książkę łyknęłam w kilka dni. Powiem szczerze, że mega się wciągnęłam, trzymam kciuki za Zoey z całych sił i z zapartym tchem śledzę jej walkę z Neferet. Z tomu na tom seria jest coraz lepsza.

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Polubiłam Kalonę. Dalej nie polubiłam języka pisanego. Nie podoba mi się jak autorki potraktowały Erin i zrobiły z niej w sumie potwora. Erik też jest przedstawiony w dość średnim świetle. Pojawiła się ta cała. Shaylin i w sumie reszta Kręgu jest na marginesie. Postać Shaunee też jest zminimalizowana a widać w niej potencjał. Co za dużo to nie zdrowo...

Ukryta P.C. Cast i Kristin Cast jak cały cykl Dom Nocy od razu przypadła mi do gustu. W każdej części cyklu zawsze się coś dzieje i ani na chwilę nie robi się nudno. Bardzo podobają mi się sceny, w których opisane są różnego rodzaju obrzędy i rytuały - uważam to za wyjątkowe, gdyż w żadnej książce o wampirach nie spotykamy się z czymś takim. Na początku denerwowałam mnie główna bohaterka, Zoey Redbird, dlatego ogromnie się cieszę, że autorki postanowiły pisać kolejne tomy z różnych perspektyw.Dzięki temu lepiej poznajemy inne postacie. Zdecydowanie mogę polecić tę książkę, sama nie mogę doczekać się następnej cześci.

Ukryta to dziesiąty tom cyklu Dom Nocy autorstwa P.C Cast i Kristin Cast.
Jestem ogromną fanką tej serii. Pierwszy tom pt. Naznaczona jednakże nie zrobił na mnie jakiegoś większego wrażenia, lecz coś podpowiedziało mi, abym przeczytała kolejny. I od tej pory Dom Nocy stał się jednym z moich ulubionych cykli o wampirach.
Niektórzy bohaterowie w książce odnoszą się do innych z sarkazmem, można powiedzieć, że są po prostu złośliwi, np Afrodyta. Ale jest to naprawdę zabawne. Uważam, że pod tym względem autorki oddały zachowanie nastolatków w wieku ok. 17 lat idealnie.
W tej powieści wampiry połączone zostały z magią, boginiami oraz rytuałami, czego raczej nie spotka się w innych seriach dla młodzieży. Mimo wszystko myślę, że dzięki temu książka jest jeszcze ciekawsza i oryginalniejsza.
Nie wszystkie postacie przypadły mi do gustu, ale są również takie, które podbiły moje serce, np. Damien, Afrodyta, Stevie Rea, Rephaim, Neferet.
Damien jest homoseksualistą i jest po prostu uroczy. Dla wszystkich jest miły i koleżeńsku. W każdej sytuacji można na niego liczyć. P.C. Cast i Kristin Cast w bardzo fajny sposób pokazały, że bycie gejem nie jest niczym złym; że taka osoba również ma prawo do miłości. Bardzo lubię Damiena, dlatego żałuję, że w książce nie było żadnego rozdziału z jego perspektywy.
Afrodytę polubiłam zaś za jej wieczne narzekanie i uszczypliwe odzywki. Można dostrzec również zmiany jakie w niej zachodzą. Staje się momentami milsza i mimo wszystko zawsze jest po stronie Zoey, jej przyjaciół i Nyks.
Stevie Rea jest postacią, która już od pierwszych stron książki daje się lubić. Bardzo podoba mi się to, że jest ona z Rephaimem, który jest moim ulubieńcem.
W książce podobały mi się wszystkie momenty, w których występowała Neferet. Nieśmiertelna jest rządną władzy i krwi kobietą, która poślubiła ciemność. Neferet to czarny charakter w powieści, jednakże podoba mi się jej postać. Gdy do akcji wkracza Neferet, wszystko nabiera innych barw. Staje się tajemnicze i owiane ciemnością.
Gorąco polecam tę książkę, jak i cały cykl. Naprawdę warto to przeczytać - P.C Cast i Kristin Cast nie zawodzą.

Ukryta to dziesiąty tom cyklu Dom Nocy autorstwa P.C Cast i Kristin Cast.
Niektórzy bohaterowie w książce odnoszą się do innych...

BOHATEROWIE: 5/10
OKŁADKA:8/10