Ukryta

Okładka książki Ukryta
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dom Nocy (tom 10) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2012-10-16
Iwona Michałowska-Gabrych
wampiry dom nocy

Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 5,5
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Found Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Found Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Forgotten Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Forgotten Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Lost Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Lost Kristin Cast, Phyll...

Okładka książki Ujawniona Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 6,9
Ujawniona Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Nieśmiertelni. Miłosne Opowieści Wampiryczne Rachel Caine, Kristin Cast, Claudia Gray, Nancy Holder, Tanith Lee, Richelle Mead, Cynthia Leitich Smith, Rachel Vincent
Ocena 5,8
Nieśmiertelni.... Rachel Caine, Krist...

Kolejna wciągająca cześć. Osobiście mam sentyment do tej serii i przede wszystkim podchodzę do niej bez żadnych oczekiwań.

Niezwykła seria!
Duet matki i córki w formie autorek świetnie połączył okruchy życia dnia codziennego z wydarzeniami nadnaturalnymi. Znajdziemy tutaj miłość i przyjaźń, a także i przeciwstawne do nich emocje. Czytając tą serię stajemy się światkami ewolucji bohaterów i nie raz stracimy możliwość rozróżnienia dobra od zła.
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę zajmie przeczytanie wszystkich tomów)!

Niezwykła seria!
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę...

Niby akcja się zazębia ale nadal główny złol ma sporo miejsca do popisu :P czyta się szybko i płynnie, ta seria nie jest wymagająca.

Książkę łyknęłam w kilka dni. Powiem szczerze, że mega się wciągnęłam, trzymam kciuki za Zoey z całych sił i z zapartym tchem śledzę jej walkę z Neferet. Z tomu na tom seria jest coraz lepsza.

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Polubiłam Kalonę. Dalej nie polubiłam języka pisanego. Nie podoba mi się jak autorki potraktowały Erin i zrobiły z niej w sumie potwora. Erik też jest przedstawiony w dość średnim świetle. Pojawiła się ta cała. Shaylin i w sumie reszta Kręgu jest na marginesie. Postać Shaunee też jest zminimalizowana a widać w niej potencjał. Co za dużo to nie zdrowo...

Ukryta P.C. Cast i Kristin Cast jak cały cykl Dom Nocy od razu przypadła mi do gustu. W każdej części cyklu zawsze się coś dzieje i ani na chwilę nie robi się nudno. Bardzo podobają mi się sceny, w których opisane są różnego rodzaju obrzędy i rytuały - uważam to za wyjątkowe, gdyż w żadnej książce o wampirach nie spotykamy się z czymś takim. Na początku denerwowałam mnie główna bohaterka, Zoey Redbird, dlatego ogromnie się cieszę, że autorki postanowiły pisać kolejne tomy z różnych perspektyw.Dzięki temu lepiej poznajemy inne postacie. Zdecydowanie mogę polecić tę książkę, sama nie mogę doczekać się następnej cześci.

Ukryta to dziesiąty tom cyklu Dom Nocy autorstwa P.C Cast i Kristin Cast.
Jestem ogromną fanką tej serii. Pierwszy tom pt. Naznaczona jednakże nie zrobił na mnie jakiegoś większego wrażenia, lecz coś podpowiedziało mi, abym przeczytała kolejny. I od tej pory Dom Nocy stał się jednym z moich ulubionych cykli o wampirach.
Niektórzy bohaterowie w książce odnoszą się do innych z sarkazmem, można powiedzieć, że są po prostu złośliwi, np Afrodyta. Ale jest to naprawdę zabawne. Uważam, że pod tym względem autorki oddały zachowanie nastolatków w wieku ok. 17 lat idealnie.
W tej powieści wampiry połączone zostały z magią, boginiami oraz rytuałami, czego raczej nie spotka się w innych seriach dla młodzieży. Mimo wszystko myślę, że dzięki temu książka jest jeszcze ciekawsza i oryginalniejsza.
Nie wszystkie postacie przypadły mi do gustu, ale są również takie, które podbiły moje serce, np. Damien, Afrodyta, Stevie Rea, Rephaim, Neferet.
Damien jest homoseksualistą i jest po prostu uroczy. Dla wszystkich jest miły i koleżeńsku. W każdej sytuacji można na niego liczyć. P.C. Cast i Kristin Cast w bardzo fajny sposób pokazały, że bycie gejem nie jest niczym złym; że taka osoba również ma prawo do miłości. Bardzo lubię Damiena, dlatego żałuję, że w książce nie było żadnego rozdziału z jego perspektywy.
Afrodytę polubiłam zaś za jej wieczne narzekanie i uszczypliwe odzywki. Można dostrzec również zmiany jakie w niej zachodzą. Staje się momentami milsza i mimo wszystko zawsze jest po stronie Zoey, jej przyjaciół i Nyks.
Stevie Rea jest postacią, która już od pierwszych stron książki daje się lubić. Bardzo podoba mi się to, że jest ona z Rephaimem, który jest moim ulubieńcem.
W książce podobały mi się wszystkie momenty, w których występowała Neferet. Nieśmiertelna jest rządną władzy i krwi kobietą, która poślubiła ciemność. Neferet to czarny charakter w powieści, jednakże podoba mi się jej postać. Gdy do akcji wkracza Neferet, wszystko nabiera innych barw. Staje się tajemnicze i owiane ciemnością.
Gorąco polecam tę książkę, jak i cały cykl. Naprawdę warto to przeczytać - P.C Cast i Kristin Cast nie zawodzą.

Ukryta to dziesiąty tom cyklu Dom Nocy autorstwa P.C Cast i Kristin Cast.
Niektórzy bohaterowie w książce odnoszą się do innych...

"Ukryta "jest dziesiątym juz tomem "Domu Nocy ".
Cóż myślę że; nikomu nie ma co jej polecać. Ci którzy tak bardzo nie mogli przebrnąć przez serię myślę że, odpadli juz przy jakimś 2-5 tomie. Fani serii i Ci którym po prostu podoba się już zdecydowali się przeczytać całość.

Moim zdaniem jeśli ktoś przeczytał juz ósmy czy dziewiąty tom po prostu powinien doczytać juz do końca.

W tej części wiele się dzieje. Moim zdaniem to jedna z najlepszych części. Mniej rzuca sie w oczy nie dojrzałośc bohaterów, mamy mniej przeklinania, i Zoey tak jakby dojrzewa. Czyżby więc nasze baranie statko dojrzalo ?

Najbardziej intrygujące wątki to wątek Kalony i Auroxa. Ciekawie jest czytać o tym jak początkowo sceptyczny, i będący pod wpływem szoku Kalona który dopiero co uświadamia sobie ze szczerze kocha swojego syna Rephaima i omal go nie stracił, pod wpływem emocji składa ślubowanie wojownika Tanatos i schodzi na drogę Nyks.
Początkowo nudzi się i ma wątpliwości, ale w końcu dokonuje słusznego wyboru całym sobą i swoim sercem.

Moim zdaniem Kalona to najbardziej ciekawa postać w serii.
Mniej ciekawy acz tez interesujących jest Aurox. Naprawdę autorki świetnie opisaly jego zmagania i chęć życia po dobrej stronie, z bestia nad którą nie potrafi zapanować.

Ciekawe były również rozdziały z perspektywy Lenobii. Ona i Travis to taka urocza para ,ale jakoś za szybko urwal się ich wątek. Powinno być jakieś rozwinięcie i Lenobiia jakoś znika w dalszej części książki.

Polecam przeczytać przed tą częścią "Ślubowanie Lenobii ",wiele wyjaśnia w związku z Lenobiia.

W tej części mamy więcej Afrodyty ,która bardzo lubię .

Podoba mi się postać Shayilin i myślę że, z niej i Erika byłaby fajna para.

Rozczarowała mnie postać Erin. Zachowuje się jak kiedyś Afrodyta, kiedy bliźniaczki nazywaly ja wiedzma z piekła rodem. Chociaż moim zdaniem nie sądzę aby Erin była z gruntu zła dziewczyną. W końcu kiedy była w paczce, nie raz mieli problemy i byli w ciężkich sytuacjach, poza tym okazywała jakieś emocje . Teraz mieli po stronie juz Rade i zdemaskowali Neferet. Moim zdaniem dziewczyna ma jakieś kryzys tozsamości i czuje się odrzucona przez najlepsza przyjaciółkę.

Ciekawy wątek porwania. Ale Neferet mnie wkurza. Zachowuje się jak niedojrzała emocjonalnie nastolatka, a nie zona ciemności .

Cała seria nie jest idealna . Jest wiele znacznie lepszych serii paranormal romanse dla młodzieży. Jednak pomimo wulgaryzmów, niezbyt inteligentnych bohaterów i ciut przeciagnietej historii, seria ma w sobie pewien urok.

Ja nie jestem jej wielką fanka ;ale lubię ją. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Myślę że, dla każdej nastolatki zaczytanej w patanormal romanse jest to pozycja obowiązkowa.

Daje książkę ocenę 8/10 ,nie jest to lektura wybitna. Ale dałam taka ocenę "Nieposkromionej ","Kuszonej "i "Spalonej "wiec sprawiedliwie będzie to wobec tej książki. Jest jedną z najlepszych z serii.

"Ukryta "jest dziesiątym juz tomem "Domu Nocy ".

BOHATEROWIE: 5/10
OKŁADKA:8/10