Udręka

Lauren Kate Wydawnictwo: Mag Cykl: Upadli (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Torment
Torment
Upadli (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Studniarek-Więch

W podobnym stylu jak pierwsza, a skoro pierwsza mi się podobała, to będę konsekwentna :) Wątki anielskie uwielbiam, więc temat mnie ujął. Młodzież tu rządzi co prawda, ale niech tam.
Mogę się za to czepiać stylu - trochę szarpany, czasem nie wiedziałam o co chodzi, kiedy kończyło się zdanie. Ale do przeżycia.
No i cóż... Już pisałam o szczególnie bliskim mi typie...

Mam wrażenie, że druga część nie wniosła za dużo nowego do opowieści i gdyby ją skrócić do stu stron za dużo by nie straciła. Lucy nadal zachowuje się infantylnie i wydaje się, że nie radzi sobie z niczym w swoim życiu. Pomimo to nadal czyta się szybko i lekko, a jest to zdecydowanie plus.

Typowo młodzieżowa książka, raczej skierowana do młodszej widowni i dziewczyn.
Przyznam, że dla mnie nie jest to utwór, który czytałam od deski do deski. Większość opisów jest mało ważnych. Ciągłe rozterki dotyczące tego samego. W dodatku Luce zachowuje się bardzo nieodpowiedzialnie, mimo że jest jej tłumaczone przez wiele osób zachowanie ostrożności. Brakuje mi akcji. ...

Jeśli myślałeś/myślałaś że ta książka będzie lepsza o poprzedniczki albo, że będzie ciekawsza to jest to błędne założenie. Tytuł idealnie oddaje jak czuje się czytelni podczas czytania tego czegoś. W tej książce nie dzieje się absolutnie nic. Główna bohaterka cały czas rozpacza za swoim ukochanym, przeżywa udrękę a ty możesz jej w tym towarzyszyć jeśli chcesz. W skrócie...

To była prawdziwa udręka. Nie moja bajka . pierwszą częśc jakos przełknęłam po resztę nie sięgnę . Chyba za stara juz jestem do takich bajeczek. sorry zmęczyłam się okrutnie.

Ciąg dalszy trudnej owianej tajemnicą miłości Lucy i Daniela. Jednak bohaterka ma przebłyski poprzednich żyć i delikatnie uzyskuje informacje od Daniela, który boi się, że ich nadmiar skończy się samospaleniem. Czy zagadka będzie rozwiązana?

Bardzo ciekawa książka.Jeżeli ktoś pokochał Luce i Daniela tak jak ja to polecam ją jak najbardziej.Są to dalsze losy pary kochanków która znów się odnalazła.Anioł i Luce będą musieli zmierzyć się z Wygnańcami którzy chcą zabić dziewczynę ale spokojnie dadzą sobie z tym radę.

Według mnie nie było tutaj aż takiej udręki, by książkę przeczytać.
Pełna recenzja ze spojlerami i bez spojlerów tutaj: https://rozamiuslane.blogspot.com/2018/11/udreka-lauren-kate.html

Pierwszy raz odrzuciłem książkę po kilku stronach. Przy następnej próbie doczytałem kilkanaście . Trzeciego podejścia nie będzie. Dla mnie prawdziwa udręka to właśnie czytanie tej książki. Infantylność uczuć pomiędzy głównymi bohaterami, aż za bardzo bije po oczach. Nie moja bajka.

Niech mi ktoś powie, o czym była ta książka? Całe 470 stron? Dla mnie opis jednego dnia wystarczyłby za opis wszystkich 18. Jedynie sama końcówka przyniosła coś ciekawszego, jakąś akcję. Poza tym strasznie monotonna, nieciekawa. Spotkania z Danielem sporadyczne, badanie przeszłości praktycznie żadne. Liczyłam, że drugi tom tak zachwalanej serii będzie ciekawszy, ale się...

Dyskusje

6 270