Anioł

Lee Weatherly Cykl: Trylogia Anioła (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction 397 str.
Angel

Świat Książki
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy anioł paranormal romance

Kup książkę

Początek książki, całkiem interesujący, gdyż protagonistka jest nieco nietypowa, choć pod pewnymi względami, wykreowana tradycyjnie - ona, jako jedyna, jest wyjątkowa.
Po kilku rozdziałach, powoli wszystko przechodzi do sedna, a fabuła staje się, okropnie przewidywalna. Wątek romantyczny, w pewnym momencie, przesłania wszystko inne, co osobiście uważam za nieodpowiednie,...

Nie wiem jak oceniłabym teraz, ale pamiętam jak bardzo mnie kiedyś wciągnęło

Niestety w kategorii powinno być dopisane - ROMANS. Początek obiecujący a w środku dłużyzny jak to para się całuje, dotyka i całuje dotyka i nic.
Dla zwolenników romansów to ocena pewnie z jakiś 6 dla mnie 4. Przepraszam wszystkich miłośników R.

Na tylnej okładce tej książki zobaczyłam porównanie i jednocześnie wyróżnienie dla autorki od Stephenie Meyer, podkreślające wyjątkowość jej powieści.
Wprawdzie bardzo odmienną od powszechnie znanej wersji aniołów poznałam już w "Angelologii" Danielle Trussoni, ale muszę przyznać, że autorce udało się stworzyć jeszcze jedną, zaskakującą ich odmianę.
A zaczęła budowanie...

Lee Weatherly w swojej książce wykreowała całkiem nowy wizerunek aniołów. Są one piękne, majestatyczne na zewnątrz, zaś w środku spaczone, i ociekające złem. Pasożytują na ludziach, wykorzystując ich. Główna siedziba aniołów znajduje się w Denver, w stanie Kolorado. Na przedmieściach wybudowano największą i najbardziej widowiskową katedrę Kościoła Aniołów. Stanowi ona...

Lekka książka. Szybko się ją czyta. Jeśli ktoś chce się zrelaksować to polecam :)

Bardzo ciekawa opowieść. Cały czas trzyma w napięciu. Nie ma ani chwili wytchnienia. Podziwiam główną bohaterkę, zwłaszcza jej siłę i odwagę. Ja już na samym początku bym się załamała, a ona wciąż walczy - do samego końca. Polecam wszystkim, którzy lubią napięcie. Fabuła bardzo ciekawa.

Zaczyna się fajnie. Styl całkiem przyjemny... a potem nie wiele się dzieje. Książka zamienia się w paranormalny (tym razem to ona jest "para") romans dla nastolatek. Nawet kluczowa scena nie potrafiła utrzymać u mnie w napięciu, choć końcówka trochę w stylu CDN zaskoczyła mnie.
Generalnie nie jest to głęboka lektura, opiera się na uczuciu dwojga nastolatków i grożącym...

Szybko się czytało, ale momentami zdecydowanie za słodko. Momentami miałam odruch wymiotny z tej słodyczy jak czytałam miłosne sceny Willow i Aleksa.

Świetna opowieść. Miło się czyta i historia też świetna. Alex i Willow, po prostu cudowni.
Zakochałam się i sądzę, że inni też się zakochają w nich

Dyskusje

3 215