Atlas chmur

David Mitchell Wydawnictwo: Mag Seria: Uczta Wyobraźni fantastyka, fantasy, science fiction
Cloud Atlas
Justyna Gardzińska
Mag
Cloud Atlas
fantastyka, fantasy, science fiction
Justyna Gardzińska
Uczta Wyobraźni
Inne

W oddali można było rozróżnić ciemne ludzkie kształty migające niewyraźnie na tle mrocznego ...Hop i się budzę migotaniem słońca, godzinę zbyt wcześnie, szczęśliwy, że piątek w środę. Przeciągam się i dociera. Znowu trzeba wyjść, dojechać do miasta ściśniętym wśród telefonów (historia zatoczyła koło i kciuki ponownie w akcji), by wleźć do komputera, przemilczeć to...

Miło spędza się przy niej czas. Polecam wcześniej poczytać o jej konstrukcji by się nie zniechęcić.

Ale "jazda".
Książka wybitna.
To nie harlekin!
To oryginalne dzieło, można wyczuwać najlepsze wpływy:
Lema , Hessego, Mana, Clarke'a ..

Moim zdaniem genialna! bardzo podoba mi sie przeplatanie opowiesci, jedyna meczaca to ta z Hawajow juz po Upadku. To byla najslabsza czesc calej ksiazki. reszte da sie polknac w cztery-piec dni. naprawde dawno nie czytalem nic tak fajnego. kazda z powiesci ma swoj osobny klimat, toczy sie swoim tempem.

To, co jest w tej powieści niezaprzeczalnym atutem, może być odbierane również jako mankament, tudzież drobna przeszkoda w odbiorze. Chodzi oczywiście o formę. Z jednej strony genialny zamysł wprowadzenia wielu narratorów i przestrzeni czasowych oraz stylów wypowiedzi jest majstersztykiem, zwłaszcza, że z pozoru odrębne, łączą się i przeplatają. Z drugiej strony takie...

Świetna książka. Jak dla mnie arcydzieło. Książka jest swoistą podróżą w czasie, a dylematy głównych bohaterów powieści są uniwersalne. REWELACJA!

Jak długo tę książkę męczyłam! Były momenty, że naprawdę myślałam, iż przyjdzie mi odłożyć ją na półkę jako "wiecznie niedokończoną". Z czasem jednak "Atlas chmur" wciągał mnie coraz bardziej - okazało się bowiem, że jest to książka bardzo nierówna. Mitchell opowiada tu kilka historii - każdą w innym stylu, i tak niektóre do mnie trafiają, inne nie. Najbardziej mi nie...

Chyba "Atlas Bzdur".

Mam duży problem z oceną tej pozycji, z jednej strony ciekawy koncept i intrygujące postacie, z drugiej strony nierówne rozdziały jakby chwilowy spadek formy.
Ogólnie ciężko się czyta, ale mimo wszystko warto zacisnąć zęby i przebrnąć.

Nie zmęczyłem, nie zdzierżyłem. Czarę przelała historyjka z elektrownią atomową w tle. Była tak źle napisana i nachalnie prymitywna, że odrzuciła mnie z hukiem. To grafomania.

Dyskusje

8 601