Dziwny przypadek psa nocną porą

Mark Haddon Wydawnictwo: Świat Książki kryminał, sensacja, thriller
The Curious Incident of the dog in the night time
Świat Książki
The Curious Incident of the dog in the night time
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Sięgałam po tą książkę z trochę mylnym przeświadczeniem, że jest to bardziej powieść kryminalna niż obyczajowa, a według mnie kryminału są tam śladowe ilości. Powieść opowiada o sposobie spostrzegania świata przez dziecko z zespołem aspergera oraz o tym, jak reagują ludzie z bliższego oraz dalszego otoczenia takiej osoby, natomiast zabicie psa i prowadzone w związku z tym...

Muszę przyznać,że interesuje mnie temat choroby Aspergera,myślę że mogę mieć tego jakąś łagodną formę.Od zawsze przejawiam wiele cech aspołecznych,nie potrafię się dopasować do ogólnych norm,lubię mieć wszystko zaplanowane,rutyna daje mi poczucie bezpieczeństwa.Natomiast główny bohater i narrator powieści miał chorobę Aspergera z wszystkimi jej aspektami.Ta powieść była...

Książka pokazująca świat z zupełnie innej perspektywy. Wyzuty z emocji łownego bohatera, bardzo logiczny a zarazm takie nie "nasz".

Wielce osobliwa i urzekająca książka „Dziwny przypadek psa nocną” szybko podbiła serca czytelników, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Głównym bohaterem powieści jest 15 – letni Christopher Boonie, który cierpi na syndrom Aspergera, łagodną odmianę autyzmu, która ogranicza umiejętność emocjonalnego rozumienia otaczającego go świata, lecz nie wpływa ujemnie na jego wrodzoną...

Niezwykła. Nie czytałam jeszcze książki w tak zaskakującej formie. Tragikomiczna i poruszająca.
PS. Siobhan miała rację, nie chciało mi się czytać rozwiązań zadań matematycznych, dlatego nie przeczytałam dodatku ;-) Mimo to książkę polecam.

Bardzo ciekawe, ale ze zmarnowanym potencjałem. Przedstawienie akcji z perspektywy autystycznego chłopca jest od początku porywające. Udaje się autorowi kreować go tak, że jego zachowania są dla czytelnika zaskakujące, bo są sprzeczne z przyjętymi społecznie normami. I gdyby cała opowieść poszła w tę stronę, czyli coś kompletnie zwykłego i banalnego dla dorosłego...

Sięgnęłam po tę książkę ponieważ zainteresował mnie jej opis. Okazało się jednak, że jest on wyjątkowo błędny. To nie jest kryminał, nawet, jak jest w recenzji, specyficzny kryminał. Więcej, ta książka nie ma nic wspólnego z kryminałem. Już po kilku zdaniach zorientowałam się, że to jest książka, która dotyczy spraw wyjątkowo mnie interesujących.
Pracuję z dziećmi z...

Ciekawa, aczkolwiek w pewnym momencie irytująca mnie książka. Pewne elementy wydają się nieprawdopodobne, że czytelnik mógłby zacząć się zastanawiać, czy autor odpowiednio głęboko przestudiował problem autyzmu przed napisaniem książki.

Taka... nawet. Dość zabawna, szczera, niekiedy i obrzydliwa. Mam mieszane uczucia, gdyż główny bohater jest chory i nie zachowuje się normalnie, przez co jest irytujący i irracjonalny. Nie dziwię się jego matce, że uciekła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nieco dziwna powieść o chłopcu z zespołem Aspergera, który postanowił rozwiązać zagadkę kryminalną.

Dyskusje

2 901