Triumf owiec. Thriller a zarazem komedia filozoficzna

Okładka książki Triumf owiec. Thriller a zarazem komedia filozoficzna
Leonie Swann Wydawnictwo: Amber Cykl: Sprawiedliwość owiec (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
Sprawiedliwość owiec (tom 2)
Garou. Ein Schaf-Thriller
Amber
2011-02-22
2011-02-22
Maciej Nowak-Kreyer
owce kryminał literatura niemiecka

więcej Więcej

Może owieczki nie zachwyciły mnie aż tak, jak w pierwszej części, za to bardzo byłam ciekawa, kim jest Garou. :)

Bardzo mi się podobała, choć w sumie nie do końca wszystko zrozumiałam. Jest napisana w bardzo unikalny sposób. Podobało mi się to że wszystkie wątki były nie dopowiedzine i wtedy cały czas myślałam o tym jak rozwiąże się akcja. Szczerze polecam.

„Ludzie myśleli albo za dużo, albo nie o tym, co trzeba. Najczęściej za mało myśleli o owcach. A jeśli trafiali na coś, o czym nie umieli myśleć, to całkiem się gubili.”

W tej części mamy do czynienia z mroczną, tajemniczą istotą - „Garou”. Żyje w lesie i pożera ludzi i owce. 3/4 książki polega na tym, że owce planują zasadzkę na Garou, aby mogły poczuć się wreszcie...

Tajemnicze zbrodnie i śledztwo prowadzone przez stado owiec? Takiego kryminału jeszcze nie czytałam. Lekkość, humor i niecodzienna perspektywa bohatera zbiorowego w postaci owczego stada (choć uczciwość wymaga, by zaznaczyć też udział kóz). Warto!

Przyjemna i zabawna, lekka. Zaczynając nie wiedziałam, że to drugi tom i po przeczytaniu uważam, że można spokojnie przeczytać jako oddzielna książka.

"Triumf owiec" Leonie Swann - super!
Kto zna "Sprawiedliwość owiec", wie, czego się spodziewać - doskonałej literatury z czarnym poczuciem humoru.

Udana kontynuacja.

Podobnie jak tom I przezabawna książka

Drugi spojrzenie na świat oczami owiec. Tym razem z dodatkiem koziej mądrości, która była trochę jak obrazy Picassa przy dziełach Wyspiańskiego. Generalnie przyjemna lektura, ale powoli zaczyna być tych owiec trochę za dużo, dlatego dobrze, ze na drugim tomie się kończy.

Świetny klimat ! Bardzo dobry pomysł na powieść , czytałem w wypiekami do samego końca , polecam .

2 285
    1 386
    1 103
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • Kryminał
  • 2018
  • 2013

Leonie Swann Triumf owiec. Thriller a zarazem komedia filozoficzna Zobacz więcej