Triumf owiec. Thriller a zarazem komedia filozoficzna

Leonie Swann Wydawnictwo: Amber Cykl: Sprawiedliwość owiec (tom 2) literatura piękna
Garou. Ein Schaf-Thriller
Maciej Nowak-Kreyer
Amber
owce kryminał literatura niemiecka
Garou. Ein Schaf-Thriller
Sprawiedliwość owiec (tom 2)
literatura piękna
Maciej Nowak-Kreyer
owce kryminał literatura niemiecka

Tajemnicze zbrodnie i śledztwo prowadzone przez stado owiec? Takiego kryminału jeszcze nie czytałam. Lekkość, humor i niecodzienna perspektywa bohatera zbiorowego w postaci owczego stada (choć uczciwość wymaga, by zaznaczyć też udział kóz). Warto!

Przyjemna i zabawna, lekka. Zaczynając nie wiedziałam, że to drugi tom i po przeczytaniu uważam, że można spokojnie przeczytać jako oddzielna książka.

"Triumf owiec" Leonie Swann - super!
Kto zna "Sprawiedliwość owiec", wie, czego się spodziewać - doskonałej literatury z czarnym poczuciem humoru.

Udana kontynuacja.

Podobnie jak tom I przezabawna książka

Drugi spojrzenie na świat oczami owiec. Tym razem z dodatkiem koziej mądrości, która była trochę jak obrazy Picassa przy dziełach Wyspiańskiego. Generalnie przyjemna lektura, ale powoli zaczyna być tych owiec trochę za dużo, dlatego dobrze, ze na drugim tomie się kończy.

Świetny klimat ! Bardzo dobry pomysł na powieść , czytałem w wypiekami do samego końca , polecam .

Osobliwa książka. Nawet nie wiedziałam, że to 2 tom (do nadrobienia ;) ).W pozycji tej obserwujemy życie z perspektywy stada owiec. Widzimy ich sposób myślenia i przez przypadek odnajdujemy w tym ludzkie przywary. Fabuła bywa groźna - bliżej nieokreślony wróg - "Garou" "smakujący" estetykę czerwieni, w cieniu starego zamku, który niegdyś był zakładem psychiatrycznym. Bywa...

Nic z niej nie zrozumiałam, chyba nie mam filozoficznego zacięcia...

Stron w 2018: 20.535

Bardzo nieoczywista książka. Szczerze zaskoczyło mnie to, że zmuszała do myślenia i czytania między wierszami. Kto by pomyślał ile racji mogą mieć owce.

Dyskusje

• 2018
  • 2013
  • 2012
więcej mniej

Leonie Swann Triumf owiec. Thriller a zarazem komedia filozoficzna Zobacz więcej