Droga do szczęścia

Revolutionary Road
Data 1. wydania:
Alina Siewior-Kuś
Sonia Draga
powieść amerykańska małżeństwo poszukiwanie sensu życia dziecko Ameryka ekranizacja
Revolutionary Road
literatura piękna
Alina Siewior-Kuś

„Droga do szczęścia” była dla mnie lekturą pełną napięcia i emocji, podczas której zostały poruszone poważne i niełatwe kwestie, tak jak konsekwencje usilnego dopasowania się do wymagań wzorców społecznych, przyzwyczajenie do codzienności, niemoc wyjścia ze schematu życia, porzucone dawne ambicje. Mocna i ważna książka.

Dawno temu oglądałam film na podstawie tej książki. Byłam nim zachwycona, do dziś jest to jedna z moich ulubionych ekranizacji. Po oglądnięciu, marzyłam o przeczytaniu tej historii bardzo długo, bardzo długo tez na nią polowałam w księgarniach. Gdy w końcu udało mi się ja dorwać, pełna ekscytacji od razu zaczęłam czytać. I to by było na tyle z przyjemnych doznań, jeśli...

Miłość i nienawiść pod jednym dachem zamieszkały. Piękna, choć niełatwa powieść o małżeńskich wzlotach i upadkach. Powiedziałabym, że to zupełnie nie hollywoodzka historia, gdyby nie to, że na podstawie "Drogi do szczęścia" powstał równie udany film z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w rolach głównych.

przerazajaco prawdziwa historia dwojki ludzi, ktorym sie miesza milosc z nienawiscia

perfekcyjne studium toksycznej petli wiazacej malzenstwo - to raz, portret czesci meiszczanskiej klasy spolecznej, w kleszczach miedzy "gorszymi" a "lepszymi" od nich, czyli ciagle porownujacej się, ciągle aspirującej - to dwa, a trzy - to portret dwojga ludzi, ktorzy utkneli w...

Mimo obejrzenia filmu, który jest dość wierną ekranizacją książki, nie czułam się znudzona lekturą. To po prostu kawałek dobrej powieści obyczajowej.

Frank i April Wheelerowie są małżeństwem i mają dwójkę dzieci, mieszkają w domu na przedmieściach. April gra w teatrze amatorskim , Frank pracuje w dziale promocji sprzedaży firmy zajmującej się urządzeniami elektrycznymi. Wygląda to jak opis zupełnie przeciętnej amerykańskiej rodziny. Jednak problemem Wheelerów jest to , że są nieszczęśliwi. Jako powód tego nieszczęścia...

Przerażająca i smutna, a zarazem piękna historia małżeństwa, które pod pozorem miłości wzajemnie się wyniszcza. Brakuje w kulturze pełnej przesłodzonych treści takich właśnie powieści.

Mój absolutny faworyt. Wspaniale oddany pewien bezwład małżeńskiej sytuacji i próby wyrwania się z niego. Duża dojrzałość pisarza w tworzeniu narracji i prowadzeniu postaci. Na podstawie ten książki powstał film w reżyserii Sama Mendesa. Oba te dzieła bardzo lubię i wracam do nich co kilka lat. Oryginalny angielski tytuł „Revolutionary road” jest o niebo lepszy niż polski.

Typowa amerykańska sielanka,dobrze usytuowane małżeństwo, niezła praca, dom na przedmieściach, dwójka dzieci i znajomi, z którymi można wyjść na drinka. Czyż to nie brzmi jak bajka?
Jak powszechnie wiadomo, ludzie z pozoru szczęśliwi ukrywają pod osłonką wyprawianych kolacji, wypielęgnowanego ogródka i sztucznego uśmiechu, swoje codzienne problemy i dramaty. Są skazani na...

Dobrze napisana, ciekawa historia, lepsza niż film. Bardzo mi się podobała

Dyskusje

1 305