Ian Stewart

- Pisze książki: fantasy, science fiction, informatyka, matematyka, nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.), nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.), popularnonaukowa, poradniki, hobby
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
- Urodzony: 24.09.1945
Brytyjski matematyk, profesor University of Warwick.
W 1969 obronił doktorat na University of Warwick, którego tematem były algebry Liego. Staże podoktorskie odbył w University of Connecticut (1977-78) i University of Houston (1983-84). Specjalizuje się w badaniu układów złożonych i teorii katastrof. Prowadzi aktywną działalność naukową i ma na swoim koncie ponad 170 artykułów naukowych. W 2001 roku został wybrany na członka Towarzystwa Królewskiego.
Zdobył wiele nagród za popularyzację nauki, między innymi Medal Michaela Faradaya przyznawany przez Towarzystwo Królewskie i złoty medal Institute for Mathematics and Its Applications. Współpracuje z "Scientific American" i "New Scientist". Jest autorem ponad 20 książek popularnonaukowych - między innymi: "Podstawy matematyki", "Listy do młodego matematyka", "Czy Bóg gra w kości?", "Liczby natury".
- 2 251 przeczytało książki autora
- 5 633 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Żyjemy w raju głupców - lub przynajmniej będziemy w nim żyli, jeżeli nie będziemy wystarczająco mądrzy, aby być głupcami tylko częściowo.
Żyjemy w raju głupców - lub przynajmniej będziemy w nim żyli, jeżeli nie będziemy wystarczająco mądrzy, aby być głupcami tylko częściowo.
Może tutaj nie być wzoru, ale geometria, tak jak bieda, jest zawsze z nami.
Może tutaj nie być wzoru, ale geometria, tak jak bieda, jest zawsze z nami.
Słyszana z jednego metra wuwuzela (plastikowa trąbka o irytującym dźwięku, która zyskała sobie popularność w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej w 2010 roku, dzięki czemu trafiła do wielu domów jako pamiątka) jest źródłem hałasu o natężeniu 120 decybeli. (...) Tego rodzaju skale są w powszechnym użyciu do dziś, ponieważ pozwalają nam precyzyjnie określać warunki bezpieczne dla ludzi. Uszkodzeń słuchu można się spodziewać już przy dźwiękach o natężeniu 120 decybeli, zatem wyrzuć swoją wuwuzelę. Bardzo proszę.
Słyszana z jednego metra wuwuzela (plastikowa trąbka o irytującym dźwięku, która zyskała sobie popularność w czasie mistrzostw świata w piłc...
Rozwiń ZwińArtykuły

Artykuły
