Analiza transakcyjna dzisiaj

Okładka książki Analiza transakcyjna dzisiaj
Vann JoinesIan Stewart Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
TA today : a new introduction to transactional analysis (2nd ed)
Rebis
2016-09-13
2016-09-13
przekład zbiorowy
psychologia

Ciekawy temat. Najbardziej zaskoczyło mnie to że nie jest to wynik opracowań ostatnich lat. Książka dla własnego i "cudzego" rozwoju.
Z kategorii "warto wiedzieć" bo może pomóc w życiu. Ale na pewno potrzeba trochę wysiłku przy czytaniu. Nie jest to książka z rodzaju : słucham radia, myślę co do zrobienia i czytam. Trzeba się skupić ale warto.

W mojej opinii " Analiza transakcyjna dzisiaj" jest obowiązkową literaturą dla psychologów, trenerów, terapeutów, pedagogów, coachów
czy też innych osób zajmujących się profesjonalną pomocą innym. Warto również po nią sięgnąć dla własnego rozwoju- po to aby lepiej zrozumieć siebie.
Atutem tej książki jest to, iż zawiera ona wiele praktycznych wskazówek- które można wdrożyć we własnym życiu. Uważam również, że jest napisana w przystępniejszym języku (w porównaniu z innymi książkami z zakresu Analizy Transakcyjnej). Ponadto autorzy zadbali również o to aby książka była jak najlepiej przyswajalna, dodając np. liczne wykresy, przykłady, ćwiczenia do samodzielnego wykonania po przeczytaniu danego podrozdziału.
Zabrakło mi jedynie poszerzenia wątku gier psychologicznych. Natomiast traktuje to jako zachętę do zmierzenia się z książką " W co grają ludzie", w której zostały one dokładnie opisane.

Najlepsza książka traktująca o analizie transakcyjnej. Przejrzysty podręcznik do autoterapii, także dla tych, którzy wcześniej z teorią Berne'a nie mieli do czynienia. Dla mnie książka odkrycie.

Dodaj cytat z książki Analiza transakcyjna dzisiaj

Video

Video