Stąd do nieskończoności. Przewodnik po krainie dzisiejszej matematyki

Ian Stewart Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki popularnonaukowa
From Here to Infinity. A Guide to Today's Mathematics
Jacek Bańkowski
Prószyński i S-ka
From Here to Infinity. A Guide to Today's Mathematics
popularnonaukowa
Jacek Bańkowski
Na ścieżkach nauki

Matematycy oraz osoby pasjonujące się tą dziedziną nauki nie znajdą w niej nic odkrywczego i nowego natomiast "szaleńcy" zaczynający swoją przygodę z wyższą matematyką dowiedzą się m. in. jak zapisek dokonany na marginesie książki przez Fermata w XVII wieku był wyzwaniem dla matematyków przez 300 lat oraz czym jest topologia i jej gałęzie np. teoria węzłów.
Polecam fanom...

Dzięki tej książce ponownie zafascynowałam się matematyką. Jednak polecam ją osobom , które mają choć trochę pojęcia o wyższej matematyce.

Książka jest niesamowita.

Napisana językiem trudnym, ale czystym i klarownym. Pojęcia matematyczne są wprowadzane tak, aby czytelnik czuł się matematykiem, nawet jeżeli nim nie jest. Ja sam, nie jestem aż tak mocno wkręcony w matematykę, więc nie rozumiałem niektórych pojęć od razu, ale nie przeszkodziło mi to w podążaniu za autorem w jego podróży po odkryciach...

• Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe