Jak pokroić tort i inne zagadki matematyczne

Ian Stewart Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
How to Cut a Cake: And Other Mathematical Conundrums
popularnonaukowa
978-83-7839-026-8
Agnieszka Sobolewska

Totalnie nie wiem dla kogo jest ta książka, autor chyba też nie miał na to pomysłu. Nie jest dla "specjalistów", nie jest też dla osób interesujących się matematycznymi ciekawostkami. No chyba że dla kogoś wrzucane co chwilę teksty typu:
"David Kilbridge z San Francisco poinformował mnie, że w 1939 roku angielski matematyk George N. Watson przedstawił wartość...

Dla wielu osób słowo „matematyka” wywołuje tak negatywne skojarzenia, że gotowi są wziąć kilkudniowy urlop na żądanie i zaszyć się w najdalszym zakątku Skał Błędnych. Byleby tylko uniknąć kontakt z liczbami i działaniami na nich.

Trudno zrozumieć tą awersję, zwłaszcza że na co dzień nie sposób uciec od cyfr i operowania nimi. Nie ma co rozwodzić się, czy winne są zły...

Dyskusje

• Ebooki
  • Popularnonaukowe
  • Matematyka
  • 01. Epub+
  • Biblioteka
  • EPUB
  • Poszukuję

Dodaj cytat z książki Jak pokroić tort i inne zagadki matematyczne