Podstawy matematyki

Ian StewartDavid Tall Wydawnictwo: Prószyński i S-ka informatyka, matematyka
The Foundations of Mathematics
Urszula Seweryńska, Mariusz Seweryński
Prószyński i S-ka
matematyka formalizm formalizm matematyczny podstawy matematyki teoria mnogości logika matematyczna logika formalna podstawy logiczno-teoriomnogościowe aksjomatyka aksjomatyzacja
The Foundations of Mathematics
informatyka, matematyka
Urszula Seweryńska, Mariusz Seweryński

Zdecydowanie książka idealna dla studentów I roku / "późnych" licealistów. Może nawet dla licealistów lepsza bo mogą zerknąć sobie jak ta matematyka na studiach może wyglądać.
"Zaawansowani" też powinni coś znaleźć dla siebie - znajdzie się jakiś nowy sposób myślenia/nowe podejście.

Tak
To jest coś
Biedna konstrukcja człowieczego lęku
Matematyka przyswajana pomaleńku
Tak
To jest coś (*)

Ponieważ matematyka jest unikatową aktywnością człowieka, która przez większość osób zawodowo ją uprawiających uchodzi za wytwór ODKRYWANY nie TWORZONY, stanowi niemałe wyzwanie dla naszych umysłów.
Niewiele jest książek dostępnych po polsku, które pokazują królową...

BYĆ JAK MATEMATYK

Może i matematyka to królowa nauk, jednak zarazem stanowi jeden z najbardziej znienawidzonych przez uczniów przedmiotów szkolnych. Z doświadczenia wiem jednak, że nie jest to wina samej natury tej dziedziny, a sposobu jej podania. Nauczyciele i wykładowcy nie silą się na przedstawienie wzorów i teorii w sposób tłumaczący co tak naprawdę one znaczą, skąd...

• Popularnonaukowe
  • Matematyka
  • Może kiedyś
  • Ścisłowe
  • Do przeczytania - priorytety
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Podstawy matematyki