rozwińzwiń

Księga matematycznych tajemnic

Okładka książki Księga matematycznych tajemnic Ian Stewart
Okładka książki Księga matematycznych tajemnic
Ian Stewart Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie informatyka, matematyka
372 str. 6 godz. 12 min.
Kategoria:
informatyka, matematyka
Tytuł oryginału:
Professor Stewart's Casebook of Mathematical Mysteries
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2015-09-09
Data 1. wyd. pol.:
2015-09-09
Liczba stron:
372
Czas czytania
6 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788308055151
Tłumacz:
Agnieszka Sobolewska
Tagi:
matematyka logika zagadki
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
32 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
825
557

Na półkach: , , , ,

Bardzo ciekawą jest propozycja lektury, zaadresowana dla miłośników nauk ścisłych, a konkretnie matematyki.
Bestsellerowa książka znanego brytyjskiego matematyka Iana Stewarta pt: "Księga matematycznych tajemnic", kryje w sobie wiele zagadnień z matematycznego świata.
To nie jest ponura lektura dla kujonów tylko.
Autor w zabawny sposób wprowadza czytelnika w świat zagadek kryminalnych, anegdot, łamigłówek. Aby jednak dojść do sedna sprawy trzeba wytężyć umysł i drogą dedukcji wyjaśnić zadanie matematyczne.
A pomocnymi w tym względzie będą dwaj detektywi: Hemlock Soames i doktor John Watsup.
To był bardzo trafiony prezent dla mojego syna, kiedyś ucznia informatyki.
Polecam te interesującą książkę📗💚😄🔍

Bardzo ciekawą jest propozycja lektury, zaadresowana dla miłośników nauk ścisłych, a konkretnie matematyki.
Bestsellerowa książka znanego brytyjskiego matematyka Iana Stewarta pt: "Księga matematycznych tajemnic", kryje w sobie wiele zagadnień z matematycznego świata.
To nie jest ponura lektura dla kujonów tylko.
Autor w zabawny sposób wprowadza czytelnika w świat...

więcej Pokaż mimo to

avatar
192
191

Na półkach:

Szczerze to ciężko się to czyta, poza ciekawostkami matematycznymi zagadki detektywistyczne jakoś mi nie pasują, można to przeczytać, ale snobistyczny język "Szerlocka" mnie drażni. Sam nie wiem jak to skwalifikować. Jest tu dużo ciekawych rzeczy typu sudoku, liczby pierwsze, ogromne liczby, które robią wrażenie, ale niektóre rozdziały czyta się na siłę. Pozycja będzie dobra dla tych którzy jednak bardziej lubią matematykę, skomplikowane wzory i rozwiązywać zadania. Dla tych szukających nowinek matematycznych do końca może się nie spodobać.

Szczerze to ciężko się to czyta, poza ciekawostkami matematycznymi zagadki detektywistyczne jakoś mi nie pasują, można to przeczytać, ale snobistyczny język "Szerlocka" mnie drażni. Sam nie wiem jak to skwalifikować. Jest tu dużo ciekawych rzeczy typu sudoku, liczby pierwsze, ogromne liczby, które robią wrażenie, ale niektóre rozdziały czyta się na siłę. Pozycja będzie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
343
210

Na półkach:

O ile Gabinety tego autora czytałem z wielką przyjemnością i praktycznie nie miałem do nich zastrzeżeń, to tutaj mam wielkie zastrzeżenia co do formy prowadzenia czytelnika przez świat matematyki. Być może dla niektórych forma narratora jest sporym ułatwieniem, dla mnie jednak niekoniecznie. Zdecydowanie wolałem "bezosobowe" notatki profesora, tutaj jednak wymyślanie historyjek na siłę nie dało oczekiwanych rezultatów. Książka jest rozczarowująca. Oczywiście sama forma stworzenia matematycznej parodii Sherlocka jest fajnym pomysłem, jednak dla mnie przyzwyczajonego do Gabinetów nie zdało egzaminu.
Obydwa Gabinety gorąco polecam, tę książkę jednak polecam odpuścić. Czekam na trzeci Gabinet :)

O ile Gabinety tego autora czytałem z wielką przyjemnością i praktycznie nie miałem do nich zastrzeżeń, to tutaj mam wielkie zastrzeżenia co do formy prowadzenia czytelnika przez świat matematyki. Być może dla niektórych forma narratora jest sporym ułatwieniem, dla mnie jednak niekoniecznie. Zdecydowanie wolałem "bezosobowe" notatki profesora, tutaj jednak wymyślanie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
379
341

Na półkach: ,

"Księga matematycznych tajemnic" nie bez powodu uzyskała miano bestsellera. Komunikatywny język, przystępne przedstawienie trudnych zagadnień matematycznych, urywki z życia trochę mniej znanych detektywów XIX-wiecznej Anglii, nieschematyczne poruszenie interesujących tematów i porządna dawka humoru sprawiają, że lektura tej pozycji staje się przyjemną gimnastyką naszego umysłu. Dzięki temu bestsellerowi poznamy tajniki matematyki, będziemy mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczną, a także umiejętność logicznego myślenia. Od dawna nie miałem w rękach czegoś, co podobnie fascynująco rozwodziłoby się na temat tej nauki. Gorąco polecam!

Więcej o książce: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/01/matematyka-krolowa-nauk.html

"Księga matematycznych tajemnic" nie bez powodu uzyskała miano bestsellera. Komunikatywny język, przystępne przedstawienie trudnych zagadnień matematycznych, urywki z życia trochę mniej znanych detektywów XIX-wiecznej Anglii, nieschematyczne poruszenie interesujących tematów i porządna dawka humoru sprawiają, że lektura tej pozycji staje się przyjemną gimnastyką naszego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
768
349

Na półkach: , ,

"Księga matematycznych tajemnic" to pokaźny zbiór zagadek logicznych i matematycznych. Lecz to nie wszystko. Pomiędzy poszczególnymi tajemnicami czytelnik poznaje sprawy, które prowadzą brytyjski detektyw Hemlock Soames i jego pomocnik John Watsup. Tak, tak, podobieństwo do słynnych mieszkańców Baker Street 221B jest jak najbardziej zamierzone. Bowiem złożyło się tak, że mieszkają oni po drugiej stronie ulicy, pod numerem 222B, i zajmują się zagadkami, które odrzucił lub z którymi nie mógł sobie poradzić Sherlock Holmes. Co prawda nie przeczytacie o takowych w powieściach sir Conan Doyle’a, lecz ich tytuły są nader sugestywne: Znak jednego czy Pies na drakule. Wszystkie te fragmenty są w gruncie rzeczy kolejnymi zagadkami, rozwiązania których można podjąć się samodzielnie, gdyż wszystkie znane szczegóły sprawy zostały w nich opisane. Oczywiście, nic się nie dzieje jeśli nie uda się dojść do rozwiązania samodzielnie – na końcu książki znajdują się rozwiązania wszystkich zadań umieszczonych w publikacji.

Więcej na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2015/10/ian-stewart-ksiega-matematycznych.html

"Księga matematycznych tajemnic" to pokaźny zbiór zagadek logicznych i matematycznych. Lecz to nie wszystko. Pomiędzy poszczególnymi tajemnicami czytelnik poznaje sprawy, które prowadzą brytyjski detektyw Hemlock Soames i jego pomocnik John Watsup. Tak, tak, podobieństwo do słynnych mieszkańców Baker Street 221B jest jak najbardziej zamierzone. Bowiem złożyło się tak, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
223
153

Na półkach: ,

Opinia pochodzi z mojego blogu:
http://jatuczytam.blox.pl/2015/10/Ksiega-matematycznych-tajemnic-Ian-Stewart.html

Ian Stewart to jeden z najbardziej znanych brytyjskich matematyków. Jest on autorem kilkunastu książek popularnonaukowych, takich jak chociażby "Gabinetu matematycznych zagadek", "Czy Bóg gra w kości", "Matematyki życia" oraz napisanej wspólnie z Terry'm Pratchettem "Nauki Świata Dysku". We wrześniu br. na polskim rynku wydawniczym ukazała się najnowsza pozycja z dorobku tego autora zatytułowana "Księga matematycznych tajemnic".

"Matematyka jest królową wszystkich nauk", pisał Jan Śniadecki. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ matematyka niepodzielnie rządzi naszym życiem. Nasz dzień składa się z wielu liczb. Doba ma 24 godziny, co daje 1440 minut, czyli 86400 sekund. W drodze do pracy, czy szkoły pokonujemy określoną liczbę kilometrów. Wszystko, co nas otacza możemy zmierzyć, zważyć lub policzyć. Tak, matematyka to prawdziwa władczyni. Jednak nie jest ona wcale tak zimna i nieprzystępna, jak mogłoby się niektórym wydawać. Obcowanie z nią może być niezwykle zajmujące i sprawiać ogromną frajdę. Jeśli sięgniecie po książkę Iana Stewarta pt."Księga matematycznych tajemnic" przekonacie się o tym sami.

Na przewodników po meandrach matematycznych labiryntów Stewart obrał dociekliwego detektywa Hemlocka Soamesa, sąsiada i konkurenta słynnego Sherlocka Holmesa, oraz jego nieodłącznego kompana Johna Watsupa. Wszystkie zagadki autor zgrabnie wplata w dowcipną opowieść o zmaganiach tego nietuzinkowego duetu, wpasowującą się w elegancki styl XIX-wiecznej powieści detektywistycznej. Warto pogimnastykować trochę umysł i spróbować swoich sił w rozwiązywaniu poszczególnych zagwozdek. Dla mnie najbardziej zajmujące okazały się łamigłówki oznaczone symbolem lupy, w szczególności "Incydent z zielonymi skarpetkami", "Kocia klapka grozy" i "Zagadka zaginionych papierów". Z książki dowiemy się między innymi, czym jest przedziwnie brzmiąca heksakosjoiheksekontaheksafobia oraz dlaczego bąbelki w piwie guinness opadają. Całość wzbogacona jest także o garść powiedzonek, anegdot oraz ciekawostek z życia sławnych matematyków.

"Księga matematycznych tajemnic" to doskonała rozrywka dla osób lubiących intrygujące zadania matematyczne. Przy rozwiązywaniu zagadek Iana Stewarta trzeba trochę pogłówkować. Mają one różny stopień trudności, jedne są dość skomplikowane i przy ich rozwikływaniu przydaje się bardziej zaawansowana wiedza matematyczna, inne natomiast wymagają zdolności logicznego myślenia i sprawnej dedukcji. Jeśli interesujecie się matematyką i macie ochotę spojrzeć na tę dziedzinę nauki z nieco innej, bardziej zabawowej perspektywy, jest to zbiór wprost dla Was stworzony.

Opinia pochodzi z mojego blogu:
http://jatuczytam.blox.pl/2015/10/Ksiega-matematycznych-tajemnic-Ian-Stewart.html

Ian Stewart to jeden z najbardziej znanych brytyjskich matematyków. Jest on autorem kilkunastu książek popularnonaukowych, takich jak chociażby "Gabinetu matematycznych zagadek", "Czy Bóg gra w kości", "Matematyki życia" oraz napisanej wspólnie z Terry'm...

więcej Pokaż mimo to

avatar
157
149

Na półkach:

Więcej na blogu: http://ksiazkozercy9.blogspot.com/2015/09/ksiega-matematycznych-tajemnic-ian.html

Każdy ma jakąś piętę Achillesa. Moją od zawsze jest matematyka. Świat słów jest mi bliższy niż świat liczb, jak pewnie wielu humanistom. Niewątpliwie dlatego do „Księgi matematycznych tajemnic” podchodziłam jak pies do jeża. Z wielką obawą. I przyznaję – nad wieloma zagadkami musiałam się nieźle nagłówkować (wiele matematycznych zagadnień gdzieś mi już umknęło – to tak na usprawiedliwienie ),ale były takie, które ku własnej satysfakcji, rozwiązałam dość szybko. Podoba mi się forma tej książki: matematyczne łamigłówki i sztuczki przeplatane są z różnorodnymi ciekawostkami i – co dla mnie najfajniejsze – wiele zagadek matematycznych przedstawionych jest w postaci śledztwa niezawodnej pary matematycznych detektywów: Hemlocka Soamesa i jego pomocnika – doktora Johna Watsupa. Tak, tak – skojarzenie ze słynnym detektywem i jego przyjacielem z Baker Street 221B są jak najbardziej zasadne. I właśnie te zagadki z rozdziałów oznaczonych symbolem lupy sprawiły mi najwięcej przyjemności. Pewnie dlatego, że miały formę opowiadania. Nawet sobie pomyślałam, że być może bardziej pokochałabym w szkole matematykę, gdyby zagadnienie matematyczne były mi przedstawiana w formie zagadek detektywistycznych. :) Myślę natomiast, że szczególnie osobom zainteresowanym naukami ścisłymi ta książka da przyjemne zajęcie rozwiązywania niebanalnych problemów.
Jeśli zatem jesteście ciekawi, jak określić wysokość drzewa, wykorzystując do pomiarów tylko własne ciało, poznać zagadkę klucza gęsi czy dowiedzieć się, dlaczego urodziny są zdrowe – bez wahania zajrzyjcie do „Księgi matematycznych tajemnic” , bo to pozycja, w której udało się połączyć dobrą zabawę z gimnastyką dla szarych komórek.

Więcej na blogu: http://ksiazkozercy9.blogspot.com/2015/09/ksiega-matematycznych-tajemnic-ian.html

Każdy ma jakąś piętę Achillesa. Moją od zawsze jest matematyka. Świat słów jest mi bliższy niż świat liczb, jak pewnie wielu humanistom. Niewątpliwie dlatego do „Księgi matematycznych tajemnic” podchodziłam jak pies do jeża. Z wielką obawą. I przyznaję – nad wieloma zagadkami...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    138
  • Przeczytane
    38
  • Posiadam
    30
  • Teraz czytam
    6
  • Chcę w prezencie
    5
  • Do kupienia
    2
  • Popularnonaukowe
    2
  • Matematyka
    2
  • Ebook
    1
  • Maths
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Księga matematycznych tajemnic


Podobne książki

Przeczytaj także