Katherine Parker 
about-katherine.blogspot.com
Jestem osobą, która uważa, że dzień bez książki to dzień stracony. Odrywają nas od szarej rzeczywistości i wprowadzają w inny tajemniczy świat.
23 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 18 książek i 8 cytatów, ostatnio widziana 2 dni temu
Teraz czytam
 • Never Never
  Never Never
  Autorzy:
  Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa. Nie kocham cię. Nic a nic. I nie pokocham. Nigdy, przenigdy. Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż za...
  czytelników: 11339 | opinie: 484 | ocena: 7,44 (4115 głosów) | inne wydania: 3
 • Nieśmiała
  Nieśmiała
  Autor:
  Niemota. Święta Dziewica. Lodówa... Eleonore zna doskonale te wszystkie wyzwiska. Stara się puszczać je mimo uszu... a raczej stara się nie okazywać, że robią na niej wrażenie. Bo tak naprawdę wolałab...
  czytelników: 76 | opinie: 7 | ocena: 7,5 (12 głosów)
 • Skrzywdzona
  Skrzywdzona
  Autor:
  Scarlett Garner nie pamięta nic sprzed swoich czwartych urodzin. Gdy tylko próbuje wydobyć z pamięci jakieś wspomnienia, ból głowy staje się nie do zniesienia. Powoli więc go...
  czytelników: 245 | opinie: 23 | ocena: 6,85 (46 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-16 19:12:05
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-10-13 12:12:31
Cykl: Oddechy (tom 1)

Jestem przekonana, że serii Oddechy zdecydowanie nie muszę nikomu przedstawiać. Swego czasu to była jedna z bardziej popularnych trylogii, a ja, jak to ja, oczywiście wtedy nie miałam na jej poznanie ochoty... Także musiały minąć cztery lata od premiery pierwszego tomu w Polsce, żebym w końcu chciała ją przeczytać. I wiecie co - kurczę! Ale mi się ta książka spodobała.... Ale zanim dojdę do... Jestem przekonana, że serii Oddechy zdecydowanie nie muszę nikomu przedstawiać. Swego czasu to była jedna z bardziej popularnych trylogii, a ja, jak to ja, oczywiście wtedy nie miałam na jej poznanie ochoty... Także musiały minąć cztery lata od premiery pierwszego tomu w Polsce, żebym w końcu chciała ją przeczytać. I wiecie co - kurczę! Ale mi się ta książka spodobała.... Ale zanim dojdę do tego, dlaczego historia zawarta w powieści Rebecci Donovan tak mnie zauroczyła, to opowiem wam, o czym Powód by oddychać jest - wiecie, tak dla przypomnienia.

Kiedyś Emma miała szczęśliwą i pełną rodzinę - kochającego ojca i szaloną, ale troskliwą matkę. Wszystko się jednak zmieniło, kiedy ojciec dziewczyny umarł, a matka ją porzuciła ją na rzecz alkoholu i własnego życia. Wtedy trafiła pod opiekę swojego wujka i jego rodziny. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie Carol - jej ciotka. Nie wiedzieć czemu, kobieta wprost uwzięła się na naszą główną bohaterkę i śmiało można powiedzieć, że za punkt honoru wzięła sobie, aby jak najmocniej zmienić życie dziewczyny w piekło. To wszystko doprowadziło do całkowitego emocjonalnego odcięcia się od innych przez Emmę - wyjątek stanowi jej najlepsza przyjaciółka Sara, która zna jej sytuację rodzinną.

Ale wszystko się zmienia, gdy do szkoły, do której uczęszcza Emma trafia Evan. Tylko on, mimo tak ogromnego muru, jaki postawiła wokół siebie dziewczyna, chce się przez niego przebić i poznać ją.

No właśnie, ten Evan... Wiecie, że ja mam słabość do każdego męskiego bohatera w książkach, więc nie ma w tym chyba nic dziwnego, że i ja padłam urokowi bohatera. Strasznie mi zaimponowało to, że chłopak mógłby tak na prawdę odwrócić się od Emmy, którą wszyscy postrzegali jako strasznie dumną i zarozumiałą osobę. Jemu właśnie udało się dostrzec prawdziwe piękno dziewczyny - odkrył, że za tą fasadą obojętności kryje się bardzo poważny powód - i to mnie na prawdę w nim urzekło. Ale jeśli jestem już przy bohaterach, to w tym miejscu muszę powiedzieć wam, że chociaż w pewnym sensie rozumiałam podejście Emmy do jej problemu - do tej sytuacji w domu, do ciotki i wujka, jak i nawet byłam w stanie zrozumieć jej postawę, to po prostu dalej nie rozumiem tego, jak względem tej przemocy ze strony ciotki Carol reagowała Sara (głównie) i Evan. Wszystko było by w tej historii dobrze, gdyby nie właśnie ta postawa. O co mi chodzi - Sara, bo w sumie do niej mam największe pretensje, dobrze znała sytuację w domu Emmy, chociaż ta i tak nie mówiła jej do końca wszystkiego. Ale mówię, wiedziała i często widziała, jak fizycznie dziewczyna z tego powodu cierpi. Sama Emma prosiła ją, żeby nic z tym nie robiła, żeby pozwoliła sprawie przycichnąć, a Sara jej słuchała i tylko trochę popłakała nad losem przyjaciółki i tyle. No kurczę! W takie coś nigdy nie uwierzę! Jeszcze jakby nie łączyła ich tak silna przyjaźń, no ale nie reagować na krzywdę tak bliskiej osoby? Nie wiem, może ja jestem inna, bo nawet, gdyby ktoś mi mówił "zostaw to, nic nie rób", to gdybym widziała, że to jest złe i że tak źle wpływa na moją przyjaciółkę nie wahałabym się. Po prostu chciałabym coś z tym zrobić - na pewno nie wsadzałabym głowy w piasek.

Dobrze, ponarzekałam, ale teraz mogę już zacząć tylko zachwalać tą książkę. Na prawdę jestem w dużym szoku, że całość tak bardzo mnie wciągnie i że będę chciała więcej i więcej. Chodzi mi o to, że tego typu książki z biegiem lat zaczęły mnie po prostu nudzić, a tu proszę! Podejrzewam, że gdybym poznała tą historię zaraz po premierze, wciskałabym ją na siłę każdemu, kto tylko chciałby ją przeczytać...

Jakieś dwa lata temu czytałam inną książkę autorki i pamiętam, że choć mi się podobała, to nie było przy niej jakiegoś wielkiego zachwytu. Ale tutaj! Na prawdę kochani, to jest książka godna polecenia i uwagi. Całość napisana jest bardzo przyjemnym, ale jednocześnie wciągającym językiem, a dzięki temu powieść pochłania się jednym tchem. Owszem, znalazły się tutaj i takie wątki, które sama raczej bym pominęła, bo były zwyczajnie niepotrzebne - jak na przykład moment wyjazdu Evana, który moim zadaniem tak na prawdę za dużo nowego nie wniósł do całości. Ale jestem w stanie przymknąć na to oko. Było tutaj zdecydowanie więcej plusów, które przyczyniły się do mojej końcowej opinii.

Także moi drodzy, jeśli nie czytaliście jeszcze tej książki, to ja ponownie głośno mówię - NA PRAWDĘ WARTO! Historia ta jest tak urzekająca i emocjonalna, że zwyczajnie szkoda jest przejść koło niej obojętnie. Ja więc polecam i pod tą opinią podpisuję się rękami i nogami, a sama już zacieram ręce na drugi tom, który tak niecierpliwi się na swoją kolej na mojej półce.

pokaż więcej

 
2018-09-14 14:28:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Mrs. Wright (tom 1)
 
2018-09-12 16:05:46
Autor:
Cykl: Begin Again (tom 3)

"Feel again" to trzeci tom z serii "Again", która skupia swoją uwagę na grupce przyjaciół z Wood Hills. Tym razem autorka postanowiła przybliżyć nam historię Sawyer, która do tej pory cały czas ukrywała się gdzieś w cieniu. I muszę przyznać, że choć bardzo ciekawiła mnie opowieść przedstawiona właśnie z jej perspektywy, to też jednocześnie obawiałam się jak to wszystko wyjdzie. Tym razem... "Feel again" to trzeci tom z serii "Again", która skupia swoją uwagę na grupce przyjaciół z Wood Hills. Tym razem autorka postanowiła przybliżyć nam historię Sawyer, która do tej pory cały czas ukrywała się gdzieś w cieniu. I muszę przyznać, że choć bardzo ciekawiła mnie opowieść przedstawiona właśnie z jej perspektywy, to też jednocześnie obawiałam się jak to wszystko wyjdzie. Tym razem tradycyjny schemat został odwrócony i tym tradycyjnym "bad boy'em" (a właściwie to "bad girl") okazała się właśnie Sawyer. Całość czytało się na prawdę dobrze, tym bardziej, że właśnie mogłam poznać lepiej postać dziewczyny. Autorka znów dała z siebie wszystko, a to zaowocowało na prawdę dobrą książką. Jak najbardziej polecam i czekam aż w Polsce pojawi się kolejny tom serii!

pokaż więcej

 
2018-08-17 21:14:59
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam, Wymienię/Sprzedam
Cykl: Niezgodna (tom 1)
 
2018-08-17 13:19:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Royal (tom 3)
 
2018-08-11 17:09:53
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Chcę w prezencie, Poszukuję, Priorytet
 
2018-08-11 15:31:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-11 15:31:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: The Kissing Booth (tom 1)
 
2018-08-11 15:10:49
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Sea Breeze (tom 7)
 
2018-08-11 15:10:27
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Vincent Boys (tom 1)
 
2018-08-11 15:10:06
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-11 15:09:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: O Chłopcach (tom 1)
 
2018-08-11 14:55:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: W lekarskim fartuchu (tom 1) | Seria: Brak
 
2018-08-09 18:13:38
Autor:

Strasznie spodobał mi się motyw podcastów w też najnowszej książce Kasie West. Dotychczas ten "świat" był mi kompletnie obcy, a teraz nawet sama zastanawiam się, czy nie poprowadzić jakiejś takiej audycji, jak główna bohaterka. Dalej niesamowicie przypasował mi motyw jeziora, który chociaż nie grał pierwszych skrzypiec w książce, to dla mnie stał się elementem nieodłącznym! Zastanawiałam się,... Strasznie spodobał mi się motyw podcastów w też najnowszej książce Kasie West. Dotychczas ten "świat" był mi kompletnie obcy, a teraz nawet sama zastanawiam się, czy nie poprowadzić jakiejś takiej audycji, jak główna bohaterka. Dalej niesamowicie przypasował mi motyw jeziora, który chociaż nie grał pierwszych skrzypiec w książce, to dla mnie stał się elementem nieodłącznym! Zastanawiałam się, jakby to było, gdyby w tej historii zabrakło jeziora i akcja rozgrywała się gdzieś indziej i muszę przyznać, że to na pewno byłaby tragedia. Dodatkowo przez to książka idealnie pasuje jako typowo letnia lektura. Chociaż przez te upały miałam trudności z czytaniem czegokolwiek, to jednak nie wyobrażam sobie, abym mogła poznać historię Kate w jakiś innych okolicznościach. Dalej niesamowicie polubiłam wszystkich bohaterów książki! Najbardziej zapadła w pamięci Alana, która była jak dla mnie takim dobrym duchem książki. Mocno polubiłam też rodzinę Kate, której mimo że za dużo tutaj nie było, to i tak zapałałam do niej ogromną sympatią - może dlatego, że przywodziła mi na myśl moja dużą rodzinkę. Całość czytało mi się na prawdę świetnie! Bardzo ciekawiło mnie to, jak zakończy się ta cała historia i chociaż miałam miejscami zastoje czytelnicze, to i tak myślę, że mogę uznać to za na prawdę dobrą lekturę. Kasie West po raz kolejny wykonała świetną robotę! I co ja mogę wam wiecej powiedzieć... Koniecznie musicie ją przeczytać!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1096 246 2207
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (111)

Ulubieni autorzy (23)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (76)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd