After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem

Tłumaczenie: Krzysztof Skonieczny
Cykl: After (tom 2)
Wydawnictwo: Znak Literanova
After We Collided
AMisz

Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać…

Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi? I – co ważniejsze – czy Hardin jest w stanie się zmienić?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: www.znak.com.pl

Gosia | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 lutego 2017

Kiedy zaczyna się czytać jakąś serię, to potem trudno przestać, bo zazwyczaj ciekawość powoduje, że chcemy wiedzieć co dalej , mimo iż kolejne części nie zawsze są dobre.
Tak jest i w tym przypadku. Po połowie książki miałam wrażenie, że autorce brakuje już pomysłu jak skłócić ze sobą i ponownie pogodzić Tessę i Hardina. Denerwowała mnie też postawa Tessy. Miejscami jej postępowanie wydaje mi się gorsze niż zachowanie tego niegrzecznego Hardina. Jest taka niezdecydowana i kompletnie bez moralnego kręgosłupa. To co ona wyprawia jest w porządku, ale w wykonaniu Hardian byłby już niewybaczalne.
Wprowadzenie narracji ze strony Hardina na pewno można zaliczyć autorce na plus. Jeszcze jeden mały plusik za cytaty z klasyki powieści.
Oczywiście sięgnę po kolejny tom, bo mimo wszystko jestem ciekawa co dalej. Mam nadzieję, że autorka czymś mnie jeszcze pozytywnie zaskoczy.
Muszę sobie tylko zrobić małą przerwę.

Po genialnej, jak dla mnie, "After. Płomień pod moją skórą" nie zastanawiałam się nawet sekundy czy sięgnąć po kolejną część.

Chcąc dać się porwać chwili i mieć stu procentową radość w odkrywaniu fabuły omijałam wszelkie recenzje oraz opinie użytkowników. Nie układałam scenariuszy w głowie dotyczących losów bohaterów.

"After. Już nie wiem kim bez ciebie jestem" zaskakuje przede wszystkim jeszcze potężniejszym rozmiarem. Mogłoby się wydawać, że przeczytanie jej zajmie wieki, ale tak nie jest (niestety).

Anna Todd nadal posługuje się językiem miłym, łatwym i przyjemnym, co powoduje, że książkę dosłownie pożera się oczami.

Narratorem zostaje również Hardin, co w mojej opinii dodaje tej części tempa i pazura.

Ta ponad siedmiuset stronicowa powieść to lawina miłości przemieszanej z nienawiścią. Idylliczne wręcz sytuację znakomicie przeplatają się i kontrastują z agresją i furią głównego bohatera.

Pikanterii całej sytuacji dodaje były przyjaciel Hardina, który nie może pogodzić...

Kasiek | 2015-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Po rewelacyjnym i zaskakującym zakończeniu pierwszej części serii After nie mogłam doczekać się kontynuacji. No i się doczekałam. Jednak jak to często bywa, kolejna część nie dorównuje poprzedniej. Jest interesująca, ale nie w takim stopniu jak pierwsza. Fabuła układa się w emocjonalny rollercoaster: kłótnia - rozstanie - seks na zgodę, i tak na zmianę. Nie odpowiada mi zachowanie Tessy, jej niezdecydowanie i zabawa uczuciami innych. Za to Hardin, mimo swego porywczego charakteru i nieprzewidywalnego zachowania, wzbudza coraz większą sympatię. Podobają mi się rozdziały, w których on jest narratorem. Są ciekawsze, napisane ciętym językiem i mniej ckliwe, co nie oznacza, że nie wywołują emocji. Zakończenie nie jest tak spektakularne jak w przypadku pierwszej części, niemniej jednak zachęca po sięgnięcie po kolejny tom, co z pewnością uczynię.

Miriam Fraser | 2015-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2015, E-book
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Wybaczenie- bardzo trudna jest do niej droga. Jest wyboista, pełno w niej zakrętów i zawsze jest pod górę.

Po tym jak Hardin zranił Tessę, bardzo trudno jest im sobie wybaczyć. Tak wiele sytuacji rani ich duszę, ale równie wiele ją uszczęśliwia. Dzieli ich bardzo wiele łączy miłość, która jest motorem do działań- czasem tych lepszych, ale czasem i tych gorszych.

Ten tom różni się od swojej poprzedniczki. Jest w niej wiele kłótni, wiele przelanych łez, wiele smutku, a mniej radości. Miejscami zastanawiałam się, ile jeszcze można znieść tego cierpienia wynikającego z miłości? Powiem wam jedno- bardzo dużo.

Podsumowując, stwierdzam, iż ta część jest trochę gorsza od poprzedniego tomu. Muślę, że tak się stało, ponieważ autorka poruszyła dość trudny temat. Bohaterowie dążą do zmian, które nie są proste. Często robią kroczek do przodu, by za moment cofnąć się o dwa.
Czy miłość wystarczy, by tych dwoje było razem?

WampirkaJustynka | 2015-05-13
Przeczytana: 12 maja 2015

Do pewnego momentu książka mi się podobała i to bardzo. Potem niestety autorka musiała namieszać. Nadal uwielbiam Hardina mimo jego napadów złości. Tessa natomiast w tej części zaczęła mnie wkurzać. Czemu tylko on ma walczyć o ich miłość? A ona co tylko płacze i zrzuca się w ramiona innego. Końcówka moim zdaniem jest trochę pomieszana. Kolejne części przeczytam choćby dla Hardina.

Asiek | 2017-03-02
Na półkach: Przeczytane, Opinie, 2017
Przeczytana: 02 marca 2017

Na okładce tej książki, stanowiącej drugą część cyklu pt. „After” można przeczytać: „Największy fenomen wydawniczy tego roku”. Ja bym tej pozycji fenomenem nie nazwała. Dla mnie to najzwyklejsza powieść o dość skomplikowanym uczuciu, rozwleczona niepotrzebnie na sporą ilość stron. Sama nie wierzę, że sięgnęłam po kontynuację. Chyba mam za dużo czasu wolnego lub lubię wyzwania czytelnicze, skoro zmęczyłam kolejne ponad siedemset stron, które w moim odczuciu można zdecydowanie znacząco zredukować bez utraty sensu całej opowieści. Jednym słowem… czytelnicza udręka.

agusia96a | 2019-04-03
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Właśnie skończyłam czytać i... zawiodłam się, znowu. Strony dłużyły mi się w nieskończoność, ale po kolei.
W pierwszej części polubiłam Tessę, autorka wykreowała ją na mądrą i poukładaną dziewczynę. Niestety w drugim tomie zmienia się ona nie do poznania, jest pustą lalą ślepo zakochaną w chłopaku, który ciągle ją krzywdzi, denerwujące jest to, że ciągle wszystko mu wybacza. W ich związku więcej jest kłótni niż tych dobrych momentów. W książce jest nagromadzenie niepotrzebnych i nierozwiniętych dobrze wątków, ta książka to chaos, długo zajęło mi przeczytanie jej. Mam wrażenie, że powieść była pisana na ilość a nie na jakość, niektóre sytuacje, które tam czytałam były tak absurdalne, że miałam ochotę rzucić tabletem o ścianę. Jest bardzo podobna albo nawet mogę powiedzieć, że to młodzieżowa kopia 50 twarzy Greya. Przede mną jeszcze trzy książki z tej serii i wcale nie chce mi się zaczynać kolejnej.
Dałam 4 ale to chyba i tak mocno przesadzona ocena.

geena | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Po genialnie napisanej pierwszej części serii After i jej nieprzewidzianym zakończeniu (moja recenzja tutaj) wprost nie mogłam doczekać się kontynuacji. Gdy więc tylko wpadła w moje ręce - od razu zaczęłam czytać. No i cóż... Powiało monotonią, schemat się powielał, a autorka nie grzeszyła kreatywnością w efekcie czego tom odkładałam i odkładałam i odkładałam zawsze po kilkudziesięciu stronach, bo szczerze mówiąc - szlag mnie trafiał i miałam ochotę potrząsnąć główną bohaterką, by powiedziała mi o co jej tak właściwie chodzi. Nie odpowiadało mi zachowanie Tessy, jej niezdecydowanie i zabawa uczuciami innych. Okej rozumiem, że dziewczyna była załamana, bo jej życie w jednej chwili zamieniło się w totalną katastrofę, a serce rozpadło się na miliony kawałków przez to co zrobił Hardin, no ale bez przesady... Druga część After to emocjonalny rollercoaster: kłótnia - rozstanie - seks na zgodę, i tak na zmianę. Tessa i Hardin sprzeczają się w zasadzie przez wszystkie te ponad 700 stron ;)...

magpie101 | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Pierwsza czesc byla swietna, zakonczenie powalilo i niecierpliwie czekalam na 2. Druga czesc do polowy bardzo dobra, a pozniej juz tylko mnie meczylo czytanie tej czesci tego tomu. Te ich ciagle klotnie, niedomowienia, obrazania, robienie sobie na zlosc wykonczylo mnie emocjonalnie podczas czytania. Do tego wystarczylo male nieporozumienie, a Tessa od razu pakuje sie w ramiona innego. Sama wymaga szczerosci, a nie jest szczera w stosunku do Hardina, ktorego bardzo polubilam od poczatku tej serii. Planuje przeniesc sie do innego miasta nie uzgadniajac tego z Hardinem i wiedzac, ze on n ie moze zmienic uczelni, bo stac go na obecna tylko i wylacznie dlatego, ze jego ojciec jest na niej rektorem. Tak jak bylo mi szkoda Tessy w 1 czesci tak teraz mnie denerwowala bardzo i juz nie czekam tak niecierpliwie na 3 tom. Odnioslam wrazenie, ze on zycie by za nia oddal, a ona jest z nim dla zabicia czasu i kazdy inny moglby go zastapic. Pomysl na ksiazke fajny ale za mocno rozwleczone to...

majka94 | 2019-01-02
Na półkach: 2019, Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Sama nie wiem co mam napisać o drugim tomie "After". Mam co do tej części mieszane uczucia.

Sama nie wiem czy potrafiłabym wybaczyć Hardinowi gdybym była na miejscu Tessy, a napewno nie zrobiłabym tego tak szybko, bo to co zrobił nie mieści mi się w głowie.

Drugi tom to też ciągłe kłótnie głównych bohaterów i ich powroty, przez co książka traci w moich oczach, bo te kłótnie już zaczęły mnie denerwować i nudzić. Plusem za to jest to, że mamy tu rozdziały również z perspektywy Hardina i możemy dowiedzieć się co on tak naprawdę czuje. Możemy zaobserwować jego delikatna zmianę i to że żałuje tego co zrobił i że kocha Tessę. Dowiadujemy się trochę szczegółów z jego przeszłości. A co do Tessy to w tym tomie trochę mnie denerwowała, bo gdy tylko pokłóciła się z Hardinem od razu leciała w ramiona innego chłopaka i pokowała mu język do gardła, a przecież w pierwszym tomie była taka niewinna.

Nie lubie nie kończyć serii, dlatego sięgnę po trzeci tom, ale mam nadzieję, że będzie...