Archer's Voice. Znaki miłości

Okładka książki Archer's Voice. Znaki miłości Mia Sheridan
Okładka książki Archer's Voice. Znaki miłości
Mia Sheridan Wydawnictwo: Znak JednymSłowem Seria: Sign of Love literatura obyczajowa, romans
Sign of Love
Archer's Voice
Znak JednymSłowem
2023-08-09
2016-03-21
2014-01-25
Martyna Tomczak
Inne

Archer’s voice (z opinii na portalu L.C. wynika, że ukazała się wcześniej pod tytułem "Bez słów").
Reklamowany na stronie tytułowej jako romans wszechczasów (wg Goodreads) to standardowa dla tego typu literatury pozycja. Opowiadana prostym językiem historia związku dwojga młodych ludzi doświadczonych traumatycznymi przeżyciami kształtującymi charakter ich wzajemnej relacji. Jeśli pominąć tytułowego Archera (z uwagi na rodzaj jego niepełnosprawności i jej wpływ na osobowość bohatera) - jednowymiarowymi bohaterowie. Archer od lat żyje na uboczu, zamknięty w sobie i ignorowany przez ludzi z miasteczka dopóki sytuacji nie odmieni pojawienie się Bree. Intryga w sumie jednak banalna. W połowie książki zacząłem odnosić wrażenie, że Autorce zaczęło brakować pomysłu jak dalej należy poprowadzić tę opowieść. Treść zaczynają wtedy wypełniać opisy zbliżeń. Szkoda, że nie wykorzystano lepiej i bardziej szczegółowo obiecującego narracyjnie wątku związanego z incydentem powrotu bohaterki do Cincinatti, w związku z prowadzonym tam śledztwem, w celu identyfikacji zabójcy. Ocena pomiędzy 6 a 7, czyli 6,5.

To będzie zupełnie inny wpis. Jestem dość specyficzną czytelniczką i przy wyborze książek kieruje się zazwyczaj autorem albo tytułem książki. Nauczona doświadczeniem rzadko czytam okładkowy opis, żeby nie psuć sobie zabawy z lektury.
Czytałam parę książek autorki, które mi się podobały, dlatego z radością zgłosiłam się do booktouru z książką, tym bardziej że nie kojarzyłam, żebym czytała książkę "Archer's Voice. Znaki miłości". Mam bardzo dobrą pamięć i po paru przeczytanych zdaniach, zaczęło mi w głowie świtać "Halo, ale ja już to czytałam". Obejrzałam z każdej strony okładkę, skrzydełka - żadnej informacji że książka była wydana pod innym tytułem, oprócz tego, że zawiera wcześniej niepublikowany fragment. Szybko sięgnęłam do czytnika i patrzę, że w rzeczywistości to stare poczciwe "Bez słów".

Całe szczęście, że to był tylko bt, ale strasznie bym się wkurzyła po zakupie książki, gdyby okazało się, że już ją mam, ale pod innym tytułem. Co prawda, parę razy słyszałam o praktyce, że książki wydane wcześniej, później zmieniają tytuły, ale uważam że z szacunku do czytelnika, taka informacja powinna się znaleźć na okładce.

emocje logiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

Osobiście jestem zakochana w postaciach. Książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Nie mogłam się oderwać. Jeśli lubicie romas, miłości i rozwój postaci z obu stron to pokochacie Archera 🫠

Podczas czytania ciągle pojawiają się nowe pytania, które w miarę biegu książki są szybko rozwiązywane.

Mam poczucie, że dawno nie czytałam tak pięknej i wzruszającej książki. Opowiada o dwójce młodych osób przepełnionych cierpieniem. Każde z nich mierzy się ze swoimi demonami. Archer musi mierzyć się z tym co stało się w przeszłości oraz odrzuceniem i zapomnieniem przez mieszkańców. Był dla nich dziwadłem, pustelnikiem niemową, najłatwiej dla wszystkich było zapomnieć o nim i jego tragedii. Do momentu kiedy pojawiła się Bree. Sama potrzebowała nowego początku by poradzić sobie ze stratą. Miasteczko pełne jest tajemnic, o których wie tylko garstka, a akcja w pewnym momencie nabiera takiego obrotu spraw, że nie mamy pojęcia jak może się skończyć.. 💔

Bree nauczyła Archera czym jest troska i miłość, on dał jej poczucie bezpieczeństwa i wsparcie jakiego potrzebowała. Historia porusza, i sprawia że kolejne strony dosłownie pochłaniamy, dodatkowo podczas czytania czujemy cudowny małomiasteczkowy klimat, który dodaje uroku 🌸 Relacja pomiędzy tą dwójką dojrzewa powoli i naturalnie. Wspaniale było patrzeć jak Archer się rozwija, przekracza bariery i uczy znaków miłości 🤍

Zakochałam się w tej historii i zdecydowanie Archer został moim książkowym mężem. Jeżeli lubicie małomiasteczkowe i poruszające romanse to myślę, że ten będzie dla Was idealny

Romantyczna, wciągająca i ciekawa powieść. Historia dwójki młodych ludzi, którzy zostali już na starcie ciężko doświadczeni przez życie. Książka opowiada o traumie z przeszłości, odnalezieniu siebie i sile miłości. Bardzo ciekawym elementem tej powieści jest postać z niepełnosprawnością. Historia pełna zwrotów akcji, tajemnic i problemów, z którymi bohaterowie muszą się mierzyć. Obserwujemy powoli rodzącą się znajomość, przyjaźń a później miłość. Nie brakuje też upadków, ale one szybko schodzą na dalszy plan. Zakończenie jest typowo szczęśliwym momentem. Książka jest napisana lekkim i przystępnym językiem. Fajne dialogi, ciekawe smsy i dużo uczuć krążących między bohaterami. Polecam

Jeśli chodzi o historię - jest dość ciekawa.
Bree, po tragicznej śmierci ojca musi zmienić otoczenie. Trafia do małej ale urokliwej miejscowości, w której próbuje dojść do siebie. Tam poznaje Archera - młodego mężczyznę, który trzyma się na uboczu. Chłopak został w dzieciństwie postrzelony w szyję, w związku z czym nie może mówić. Mieszka samotnie na obrzeżach miasteczka.

Czytając kolejne strony dostajemy standardowy pakiet budowania się relacji miłosnej. Trochę zwrotów akcji, trochę emocjonalnego uzależnienia, trochę cielesności - dla mnie nie było tu niestety nic nowego.

Archer był najmocniejszym punktem książki. Odtrącony przez otoczenie, naiwnie uroczy, oddany. Przechodzący przemianę wewnętrzną.

To, czego mi zabrakło to głębia i powierzchowność. Para przez długi czas nie pomyślała o tym, że co prawda Archer nie może rozmawiać przez telefon, ale może wysyłać SMS-y. Dopiero ktoś z ich otoczenia o to zadbał. Dziewczyna (mając głuchoniemego ojca) nie potrafiła wyobrazić sobie Archera w pracy. Tu mi to nie siadło.

Nie lubię też przesłodzonych do granic możliwości zakończeń.
Końcowy plot twist przewidziałam już na początku (a nie jestem mistrzem przewidywania).

Oddać trzeba jednak, że kilka scen było całkiem uroczych i z przesłaniem, a język też był nienajgorszy.

Jeśli chodzi o historię - jest dość ciekawa.

"Archer's Voice" to poruszająca i wzruszająca historia o miłości, nadziei i odnajdywaniu siebie. Główna bohaterka, Bree Prescott, przeprowadza się do małego miasteczka w poszukiwaniu spokoju i ucieczki od traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Tam poznaje tajemniczego i zamkniętego w sobie Archera Hale'a, który jest niemy po tragicznym wypadku w dzieciństwie.

Autor, Mia Sheridan, doskonale kreuje postacie i buduje napięcie między nimi. Relacja między Bree i Archerem rozwija się stopniowo i naturalnie, co sprawia, że czytelnik z łatwością angażuje się emocjonalnie w losy bohaterów. Bohaterowie są głęboko skomplikowani i mają swoje własne demony do pokonania, co sprawia, że są autentyczni i łatwo z nimi się utożsamić.

Historia jest pełna napięcia, tajemnic i wzruszających momentów, które skłaniają do refleksji nad życiem i miłością. Autorka porusza również trudne tematy, takie jak trauma i samotność, ale robi to w delikatny i empatyczny sposób.

"Archer's Voice" to książka, która zostaje z czytelnikiem na długo po jej przeczytaniu. To historia o sile miłości, przezwyciężaniu przeszkód i odkrywaniu swojego miejsca w świecie. Polecam ją wszystkim miłośnikom romansów, którzy szukają poruszającej i inspirującej lektury.

Autor, Mia...

Tej książki chyba nie trzeba przedstawiać :)
Czytałam ją latem zeszłego roku, siedząc na balkonie. Zatopiłam się w niej tak bardzo, że nim się obejrzałam nadszedł wieczór, a książka była przeczytana 🤗

Historia Bree i Archera, którzy nie znając się wcześniej, odnajdują się i razem tworzą tak emocjonalny rollercoaster, który porwie niejednego czytelnika.
Obydwoje mają za sobą przeszłość, obydwoje przed czymś uciekają i czegoś się boją. Wspólnie próbują stawić czoła przeciwnościom losu i zbudować swoją nietypową relację, mimo że nie wszyscy życzą im dobrze.

Ta książka była swojego czasu hitem bookstagrama. I wtedy też ją czytałam, chcąc się przekonać, o co tyle szumu 😊 Już wiem!

Jeśli też chcecie się przekonać i przeżyć te wszystkie emocje - od radości do smutku - przeczytajcie koniecznie 🔥

A u mnie na półce czeka kolejna książka autorki "Most of all you" - i myślę, że to też będzie hit ❤️

Tej książki chyba nie trzeba przedstawiać :)

Obydwoje mają za...

🤍🤍🤍 love love love
Polecam
...
"Wróć do mnie..."

Jedyny plus tej książki – główny bohater nie jest toksyczny. Nie mam nic przeciwko schematycznej fabule, ale językowo ta książka jest fatalna. Miłość głównych bohaterów przedstawiona jest w sposób komiczny, kompletnie nierealistyczne dialogi i w kółko powtarzane słowa „kocham cię”. Wszystkie postaci są nijakie i pozbawione osobowości. Nie polecam.

• Romans
  • 2016