Charles Duhigg Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Power of Habit
Data 1. wydania:
2012-01-01
Małgorzata Guzowska
Wydawnictwo Naukowe PWN
nawyk psychologia nałóg społeczeństwo neurologia
The Power of Habit
Wydawnictwo Naukowe PWN
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Małgorzata Guzowska
nawyk psychologia nałóg społeczeństwo neurologia

Książka popularnonaukowa w niesamowicie wciągającej formie. Anegdoty, ciekawostki i praktyczne wskazówki jak można zmieniać własne nawyki

Ciekawa książka. Nawet ilość stron nie była tu przesadzona, bo treści były w większości interesujące. Warto przeczytać jak ktoś interesuje się działaniem ludzkiego mózgu

Świetna ksiazka, w sposob bardzo przystepny opisuje temat. polecam dla wszystkich tych co chca zmienic nawyki!

Była to pierwsza książka odnosząca się konkretnie do nawyków jaką przeczytałem. Z perspektywy czasu żałuję, że nie kupiłem jej wcześniej. Czytało się rewelacyjnie, bo historie opisane w książce dla mnie były ciekawe, a wnioski z nich płynące mogę wcielić w moje życie.
Daje 10 bo uważam, że każdy w swoim życiu powinien tą książkę przeczytać.

Wartościowa książka z mnóstwem fascynujących przykładów.

Dla mnie bardzo ciekawa książka o nawykach, zwłaszcza przykłady z przed 80 lat jak budowało się pojęcie nawyków. To nie jest zwykły poradnik, ale coś w rodzaju udowadniania tezy postawionej na początku książki. I polecam czytać przypisy za każdym razem jak tylko pojawią się w tekście.

Duhigg sprawnie wyjaśnia mechanizm powstawania nawyków. Jasno tłumaczy tzw. pętlę nawyku (wyzwalacz --> nawyk/działanie --> nagroda). Opiera się na wynikach psychologii i neuronauki oraz na licznych doświadczeniach osobistych. Te ostatnie sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Niestety zawiodłam się, dużo poleceń które jak dla mnie nie mają pokrycia. 90% książki to historie ludzi, które mają pokazać siłę nawyku, niestety miałam wrażenie że część z nich jest na siłę podpięta do tematu, nie mając z nim zbyt wiele wspólnego. Dopiero ostatni rozdział poświęcony jest na przedstawienie jak można zmienić nawyk, niestety jest to kilka stron i mimo, że...

Środek mdły - dużo amerykańskiego snu. Warto skupić się na początku i końcu książki - wystarczy, by wyciągnąć z niej to, co najważniejsze.

Dużo się dowiedziałem o nawykach. Nie wiedziałem, że funkcjonuje to w pętli: wskazówka -> działanie -> nagroda. Jest to moja pierwsza książka w tym temacie i nigdy wcześniej nawet w internecie nie zapoznałem się z zasadami rządzącymi naszymi codziennymi nawykami. Być może dlatego wywarła ona na mnie duży wpływ. Jeśli ktoś chce być lepszy i ma złe nawyki ( chyba każdy z nas...

5 691
    4 931
    1 118
  • Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Rozwój osobisty
  • Audiobook
  • 2019

Charles Duhigg Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie Zobacz więcej