Ten jeden rok

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Cykl: Ten jeden dzień (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Just One Year
Ag2S

Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2015

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Izabela1997 | 2019-03-15

Mija rok od pamiętnego dnia w Paryżu. Allyson nie może zapomnieć o Willemie, nadal się zastanawia co się stało i dlaczego tak nagle wtedy zniknął. Postanawia wyruszyć w podróż by odkryć prawdę. Willem próbuje żyć dalej, ale jest to bardzo trudne ponieważ nie potrafi zapomnieć o dziewczynie. Próbuje ją znaleźć. Co wyniknie z ich podróży? Czy ich drogi ponownie się zejdą? Jak zakończą się ich poszukiwania i czego się dowiedzą? Czy los popchnie ich ku sobie?

Drugą część książki "ten jeden dzień" przeczytałam w dosłownie chwilę. Została ona napisana z perspektywy Willema, opowiadając o jego przeżyciach z całego roku.

Tym razem autorka przedstawiła nam portret współczesnych Indii oraz przybliżyła relację głównego bohatera z jego rodziną i przyjaciółmi. Na jego drodze co chwilę natrafia się nowa kobieta, jednak on myślami jest tylko z jedną - Allyson.

Sama fabuła książki była według mnie interesująca, nie było czasu na nudę. Opisy Indii były intrygujące, od czasu do czasy zamykałam książkę i szukałam przeróżnych ciekawostek dotyczących tego miejsca. Jednak, w porównaniu z pierwszą częścią, w tej brakuje mi emocji i miłości podczas czytania.

Zważając na sposób bycia Willema, zastanawiam się, czy Allyson również nie byłaby kimś na krótki okres czasu. Bardzo chętnie dowiedziałabym się jak dalej potoczyły się losy tej dwójki. Jednak tego niestety muszę się domyślać.

Książkę autorstwa Gayle Forman czytało mi się (jak zawsze) bardzo miło i...

olga | 2018-06-29
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Uwielbiam, po prostu uwielbiam TEN JEDEN DZIEŃ, i to się już nigdy nie zmieni. Opowiedziana w tej książce historia totalnie skradła mi serce i wciąż jeszcze przeżywam to tak, jakbym ją dopiero przeczytała (choć od tej chwili minie niedługo rok), a Allison i Willem stali się jedną z moich absolutnie ukochanych książkowych par. Powieść jest pierwszym tomem serii, ale kończącym się całkiem solidnie, i właściwie trudno jej cokolwiek pod tym względem zarzucić; jednak nie da się ukryć, że końcówka, choć wyjątkowo urokliwa, w pewien przewrotny sposób budzi ogromny niedosyt. Dlatego z taką niecierpliwością wyczekiwałam okazji, by dorwać w swe ręce tom drugi i przeżyć tę historię jeszcze raz, dowiedzieć się czegoś więcej o przyczynach, które tak gwałtownie rozdzieliły Allison z jej przygodnie poznanym kochankiem. Ten szczęśliwy moment w końcu nadszedł, książka trafiła w moje ręce i przeczytałam ją w ekspresowym tempie. Tak jak przypuszczałam, wrażeń było bez liku!
Podczas gdy w pierwszej...

wersikkk | 2018-05-20
Na półkach: Przeczytane, 📖 2018 📖
Przeczytana: 17 maja 2018

Super książka, ciekawa, nieschematyczna, wciągająca i nieprzewidywalna, polecam!

M_kocha_książki | 2017-12-23

'' Marzyć to dowód największej odwagi.''
Willem przeżywa trudny czas w swoim życiu. Nie może zapomnieć o Lulu, z którą spędził dzień w Paryżu. Postanawia ją odszukać ale nie zna jej prawdziwego imienia ani innych danych osobowych. Allyson również rozmyśla o nim i chce go znaleźć. Jednak przez to, że Willem dużo podróżował, a ona ma mało informacji na jego temat nie jest to zbyt proste. Bohaterowie ukazują, że zawsze warto mieć nadzieję i nie należy się poddawać mimo trudności losu. Należy też tak jak oni dążyć do celu i nie zatrzymywać się.

Chewkassia | 2017-12-15
Na półkach: Przeczytane, Gayle Forman
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Fajna książka ale gorsza od pierwszej części. Mimo świetnych podróży Willema czasami troche przynudzała. Za to ostatnie rozdziały książki wyrównuje wszystko. Uwielbiam Gaile Forman!!

Sosnowaigielka | 2017-10-29

Po zachwycie książką "Ten jeden dzień" trochę rozczarowałam się drugą częścią. Mimo wszystko warto poznać historię z punktu widzenia tej drugiej osoby.

Alip | 2017-09-14
Przeczytana: 14 września 2017

Zakończenie pozwala czytelnikowi dokończyć samemu tą historię.
Historia pokazana oczami Williama.

lowca_powiesci | 2017-09-04
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Przebrnąć przez to samo, tylko z innej perspektywy? Nie powalające, ale ciekawe doznanie.
Patrzeć jak ludzie którym na sobie zależy mijają się? Tortury.

Poprzednia część skończyła się wielkim znakiem zapytania. Skończona w momencie kulminacyjnym, co oznacza, że trzeba zajrzeć do następnej części by otrzymać odpowiedzi na pytania. Nie zaskoczyła mnie specjalnie.
Czytanie jej przypominało czekanie tylko na zakończenie.

Paula | 2017-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Szukanie osoby, z którą spędziło się dzień w Paryżu. Tym razem z perspektywy Willema.
Książka miejscami nudnawa. Ogólnie spodziewałam, że będzie to dosłownie kontynuacja pierwszej części, a to po prostu ten sam czas tylko oczami innego bohatera.
Ale i tak przyjemnie się czytało.