19 razy Katherine

2014-06-04
2014-06-04
2008-10-16
Magda Białoń-Chalecka
Magda Białoń-Chalecka literatura amerykańska podróż anagram

Wszystkie twarze dojrzewania

Całkiem ciekawa książka o wysokofunkcjonującym autystyku o imieniu Colin. Dość łopatologicznie opisane problemy i różnice w postrzeganiu świata oraz funkcjonowaniu.

Nie jest to jakaś genialna powieść, ale czyta się dobrze i autystyczne niuanse czasem bawią, czasem uczą ;)

typowa mlodziezowka

typowa mlodziezowka

Przeczytałam troszkę poniżej połowę książki, kiedy stwierdziłam, że na 100% nie mam ochoty czytać jej dalej. To jest moje drugie spotkanie z tym autorem i drugie nieudane ("Gwiazd naszych wina" jakimś cudem przeczytałam, ale kompletnie mi się nie podobała).
Mam w biblioteczce jeszcze dwie książki tego autora, zacznę czytać i zobaczę czy coś z tego jeszcze wyjdzie.

Colin Singleton zakochuje się wyłącznie w dziewczynach o imieniu Katherine. Gdy rzuciła go już dziewiętnasta Katherine'a, postanawia wybrać się w podróż po Ameryce z najlepszym przyjacielem. Po drodze poznają Lindsey, u której się zatrzymują i zaczynają pracę. Colin, jako cudowne dziecko, w międzyczasie pracuje nad Teorematem o Zasadzie Przewidywalności, który ma przewidywać przyszłość każdego związku. W czasie ich pobytu u Lindsey wydarzy się wiele rzeczy, których Colin się nie spodziewa.

Jest to młodzieżówka o miłości, życiu nastolatków, w której nie brakuje też humoru. Bardzo mi się podobała, i w gimnazjum i obecnie, mimo że były w niej wzmianki o matematyce 😅 Bohaterowie wydają się prawdziwi, są typowymi nastolatkami, każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. Chociaż przyznam, że fakt posiadania 19 dziewczyn o tym samym imieniu wydaje się trochę nieprawdopodobny 😅
Polecam na jakiś chilloutowy wieczór 💚

Bardzo lekka książka dla młodzieży.

Bardzo lekka książka dla młodzieży.

Nie była to książka dla mnie. Fabuła była niesamowicie nużąca i przewidywalna, a dodatkowo dość naciągana. Natomiast muszę przyznać, że motyw wzoru uważam za genialny (aneks warty przeczytania, tak samo jak końcówka). Jak dla mnie zmarnowany potencjał, choć są książki tego autora, które mnie szczerze urzekły.

Bardzo ciekawa książka, mocno w stylu Greena. Autor moim zdaniem doskonale potrafi uchwycić mentalność nastolatków - przynajmniej tych z moich czasów (byłem nastolatkiem w latach 00.) Fabuła "19 razy Katherine" jest prosta i przejrzysta, lekko przewidywalna, niepretensjonalna, szczera. Podobnie jak w "Szukając Alaski" jest to konkretne "coming of age" z perspektywy młodego, lekko zagubionego chłopaka. Polecam.

Uważam, że historia opisana w tej książce jest dobra - nie jest to wielkie czytelnicze zakochanie, ale przyjemnie się ją czyta. Jednak ogromnym plusem tej książki jest relacja głównego bohatera z jego przyjacielem. Ich rozmowy czyta się z uśmiechem na ustach. Za tą relację książka zasługuje na taką ocenę.

✨ ,,Można kochać kogoś tak bardzo, pomyślał, ale nigdy nikogo nie kocha się tak bardzo, jak bardzo się za nim tęskni."

Muszę przyznać, że nie wiem co o tej książce myśleć. Niby była lekka i przyjemna do czytania, a jednak czegoś mi tu zabrakło. Bohaterowie tacy sobie. Nie bardzo ich polubiłam. Historia sama w sobie też jest taka nie za bardzo. Myślę, że jest to chyba najgorsza książka Johna Greena (a przeczytałam wszystkie). Ale niemniej jednak bardzo przyjemnie mi się ją czytało.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam