Kaśko 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-20 16:20:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Fabian Risk (tom 3)
 
2018-09-17 16:14:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)

Remigiusz Mróz wciąż jest Remigiuszem Mrozem, nic więc dziwnego że mimo nowych okoliczności, Chyłka pozostała Chyłką, a Zordon Zordonem.
Chyba dzięki temu, że w końcu stworzyli parę (oczywiście nie taką zwykłą, no ale chyba nikt się tego po tym duecie nie spodziewał) z książki aż czuć emocje, których przy poprzednich czasem mi brakowało. Akcji czysto prawniczej, czyli procesu jest nieco mniej...
Remigiusz Mróz wciąż jest Remigiuszem Mrozem, nic więc dziwnego że mimo nowych okoliczności, Chyłka pozostała Chyłką, a Zordon Zordonem.
Chyba dzięki temu, że w końcu stworzyli parę (oczywiście nie taką zwykłą, no ale chyba nikt się tego po tym duecie nie spodziewał) z książki aż czuć emocje, których przy poprzednich czasem mi brakowało. Akcji czysto prawniczej, czyli procesu jest nieco mniej niż zwykle, i to chyba jedyny mój zarzut do Autora. Fabuła mocno poplątana i niesamowicie ciężko przewidzieć o co tak naprawdę chodzi - mnie absolutnie się nie udało, aż mi szczęka opadła pod koniec. Tym większe uznanie dla Autora - w końcu to już ósma część cyklu, ja wciąż czekam na następne jak dziecko na Gwiazdkę, a jak już nadchodzą - nie ma mnie dla świata dopóki nie skończę. I tak w kółko, oby jak najdłużej!

pokaż więcej

 
2018-09-16 21:33:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Czarna seria
 
2018-09-10 23:06:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: William Wisting (tom 1) | Seria: Mroczny zaułek
 
2018-09-09 10:44:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 5) | Seria: Thriller
 
2018-09-05 21:28:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Evert Bäckström (tom 4) | Seria: Czarna seria

Bardzo ciężko jest mi ocenić tą książkę, bo jest bardzo... specyficzna. Tak, to chyba dobre słowo. Zdecydowanie specyficzni są bohaterowie, a już na pewno ten główny, komisarz Bäckström (chociaż po przeczytaniu całości, mam naprawdę poważne wątpliwości czy to on nim jest, no ale w końcu już w opisie zaznaczone było, że całą policyjną robotę odwalają za niego współpracownicy...). Mam co do... Bardzo ciężko jest mi ocenić tą książkę, bo jest bardzo... specyficzna. Tak, to chyba dobre słowo. Zdecydowanie specyficzni są bohaterowie, a już na pewno ten główny, komisarz Bäckström (chociaż po przeczytaniu całości, mam naprawdę poważne wątpliwości czy to on nim jest, no ale w końcu już w opisie zaznaczone było, że całą policyjną robotę odwalają za niego współpracownicy...). Mam co do niego bardzo mieszane uczucia, raz go lubiłam, a raz tak bardzo mnie irytował, że miałam ochotę rozszarpać go na strzępy (i chyba to drugie uczucie dominowało). Momentami miałam problem ze zrozumieniem tego, co właśnie przeczytałam, ale tutaj to chyba już zarzut bardziej do tłumacza, bo mam wrażenie że czasem używał nie do końca polskiej konstrukcji zdań. Co do samej sprawy, mocno mnie zaciekawiła, szczególnie od momentu odkrycia tożsamości ofiary, ale chyba jednak oczekiwałam innego zakończenia, które wbiłoby mnie w fotel.
Najchętniej dałabym ocenę 6.5, bo jest to książka zbyt dobra na 6, ale też do tej 7 jednak trochę według mnie brakuje.

pokaż więcej

 
2018-09-02 19:11:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Fabian Risk (tom 1)
 
2018-08-31 13:05:39
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-29 14:40:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Will Robie (tom 1) | Seria: Fabryka Sensacji

Początek trochę niemrawy, a później momentami dialogi przyprawiały mnie o ból głowy. Akcja jednak z czasem się rozkręca, nawet mocno wciąga - jedyne, co obniżyło jeszcze moją ocenę to fakt, że głównych zarysów rozwiązania zagadki można się domyślić naprawdę bardzo, bardzo wcześnie, a to mimo wszystko trochę zepsuło przyjemność z odkrywania spisku razem z bohaterami. No ale cóż, czasem bywa i tak!

 
2018-08-16 17:55:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Hubert Meyer (tom 2)

Moje pierwsze "spotkanie" z autorką, ale chyba jednak równocześnie ostatnie. Przede wszystkim według mnie książka strasznie rozwleczona, masa sytuacji kompletnie nie potrzebnych, nic nie wnoszących do fabuły. Bohaterów też jakoś niespecjalnie polubiłam, czasem wręcz zupełnie nie rozumiałam ich zachowania. Sama sprawa ciekawa, ale poza już wspomnianym zbytnim przegadaniem, jakoś nie przekonało... Moje pierwsze "spotkanie" z autorką, ale chyba jednak równocześnie ostatnie. Przede wszystkim według mnie książka strasznie rozwleczona, masa sytuacji kompletnie nie potrzebnych, nic nie wnoszących do fabuły. Bohaterów też jakoś niespecjalnie polubiłam, czasem wręcz zupełnie nie rozumiałam ich zachowania. Sama sprawa ciekawa, ale poza już wspomnianym zbytnim przegadaniem, jakoś nie przekonało mnie jej rozwiązanie. Zakończenie też mi jakoś specjalnie nie przypadło do gustu. No niestety, zdarza się.

pokaż więcej

 
2018-08-13 12:37:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-07-31 00:29:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Mimo całej mojej sympatii do Remigiusza Mroza, to zdecydowanie nie jest książka którą poleciłabym komukolwiek. Aż nie chciało mi się wierzyć, że ten sam autor, który stworzył duet Chyłka&Zordon, jest odpowiedzialny także za duet Scott&Eve... Bohaterowie, których zdecydowanie nie polubiłam, dialogi, od których bolą zęby od zgrzytania, aż wreszcie sceny tak nieprawdopodobne, że aż się wierzyć... Mimo całej mojej sympatii do Remigiusza Mroza, to zdecydowanie nie jest książka którą poleciłabym komukolwiek. Aż nie chciało mi się wierzyć, że ten sam autor, który stworzył duet Chyłka&Zordon, jest odpowiedzialny także za duet Scott&Eve... Bohaterowie, których zdecydowanie nie polubiłam, dialogi, od których bolą zęby od zgrzytania, aż wreszcie sceny tak nieprawdopodobne, że aż się wierzyć nie chce że to kryminał a nie fantastyka... No i to zakończenie - niby wszystko wyjaśnione, no ale jakby nie bardzo, tak na szybko, żeby było.

pokaż więcej

 
2018-07-16 21:45:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
374 67 211
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubione cytaty (31)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd