Teatr Sabata

Seria: Nike
Wydawnictwo: Czytelnik
Sabbath's Theater
daab

Historia starego, przegranego człowieka, hedonisty, wielbiciela kobiet, bohatera wielu skandali, który buntuje się przeciwko konwencjom, wyznając własny, trudny do powszechnego zaakceptowania kodeks moralno-obyczajowy. Powieść uhonorowana National Book Award w 1995 roku.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

miniJoe | 2014-07-24

Na Zachodzie mówią, że to wielkie dzieło, najlepsza jego powieść etc. Jakbym o tym nie przeczytał to bym się nie domyślił. Jak zawsze u Rotha mamy dobre rzemiosło, ale te przygody podstarzałego erotomana nie są ani tak poruszające jak "Ludzka skaza", czy "Amerykańska Sielanka", ani tak błyskotliwe jak "Operacja Shylock" ani nawet tak zabawne jak "Kompleks Portnoya". Opisywanie obscenicznych ekscesów w 1995 r. zdecydowanie "nie cieszy jak kiedyś".

Mira | 2016-05-26
Przeczytana: 29 marca 2014
Ylxia | 2013-07-10
pierrotlefou | 2013-06-16
Nobel dla Philipa Rotha? [KONKURS]

Kiedy trzy lata temu zaproponowaliśmy Wam udział w konkursie na gratulacje dla Alice Munro za literackiego Nobla, nie spodziewaliśmy się, że Akademia Szwedzka weźmie nasz konkurs pod uwagę i nagrodzi właśnie kanadyjską pisarkę. W tym roku ponownie zaklinamy rzeczywistość – tym razem sugerując, że powinien wygrać Philip Roth.