Numery. Przyszłość

Wydawnictwo: Wilga
Numbers 3: Infinity
9781906427665
BlackBerry

Jest rok 2029. Adam, Sara i mała Mia są wreszcie razem, ale ciągle uciekają. Wyczuwają wokół siebie rosnące zagrożenie. Adam widzi w oczach ludzi numery – daty śmierci. Mia ma także dar. Podczas pożaru zmieniła swój numer. Czy to znaczy, że może każdemu ukraść jego numer i życie? Co będzie, gdy znajdzie się ktoś, kto chciałby żyć wiecznie.

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2012/01/05/zapowiedz-numery-przyszlosc/

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/2012/01/05/zapowiedz-numery-przyszlosc/

Wyimaginowana | 2012-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2012

Przeczytałam ją zdecydowanie za szybko. Z początku myślałam, że "Numery. Przyszłość" będą o wiele gorsze od poprzednich cz. tej serii. Ale cieszę się, że się myliłam. Zwłaszcza końcowa część książki bardzo mnie zaskoczyła, to jak wszystko się potoczyło, nie umiałam tego przewidzieć. Polecam.

Reading_is_sexyy | 2013-02-18
Przeczytana: 2013 rok

Trzecia i ostatnia część numerów, którą odkładam ze smutkiem, ale po części z ulgą. Pierwsza część książki, była dla mnie męcząca. Dwa razy popłakałam się z czystego gniewu. Druga zaś, dawała nadzieję, święcie wierzyłam, że choćby nie wiem co się wydarzyło, wszystko skończy się dobrze. Do ideału jej brakuje, ale mimo to była niesamowita. przeczytałam w jeden dzień. I przyznam szczerze, że będzie mi tej serii brakować.

Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Cała seria jest warta przeczytania. A najważniejsze jest to, że trzecia cześć nie jest kontynuacją "na siłę" - jest i pomysł i solidna realizacja. A czyta się wyjątkowo dobrze:)

-Frosty- | 2016-04-30
Na półkach: 2016, Przeczytane

Dwie poprzednie części były na dużo lepszym poziomie. ZNOWU trzecia część serii dopisana "na siłę" aby powstała trylogia. Nie lubię tego...

Natalia M | 2013-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2013

Drugi tom na końcu tak mnie wciągnął, że nie mogłam się doczekać kiedy zacznę ostatnią część. Sama do końca nie wiedziałam czego się spodziewać po "Numerach 3. Przyszłości", dlatego starałam się podejść do niej dość obiektywnie. Trzeci tom bardzo mi się spodobał, chyba najbardziej ze wszystkich. Ma on w sobie dużo strachu i tajemnic. Przedstawia nieprzyjemną wizje przyszłości, ale akurat to mi nie przeszkadzało.

"Nie znam już zasad. Numery, nawet te dobre, nie dają mi pociechy." [str. 17]

Główni bohaterowie pozostali bez zmian, ale pojawiły się nowe interesujące postacie. Nowi ludzie pojawiający się w książce szokują i intrygują. Niektóry są nieobliczalni i brutalni, inni mili, a jeszcze innym nie należy ufać. Muszę przyznać, że autorka świetnie dopracowała powieść po tym względem.

"Przewraca mi się żołądek. Jeśli ona już nie jest po mojej stronie, nic mi nie zostało.
Ale musimy stąd odejść. Tu nie jest bezpiecznie." [str. 22]

W tej części akcja jest chyba najszybsza....

Cassin89 | 2012-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2012

Minęły już dwa lata od chwili gdy para zwykłych nastolatków obdarzonych niezwykłym darem podjęła próbę ocalenia mieszkańców Londynu przed ogromną w skali katastrofą. Po nastaniu Chaosu ziściła się postapokaliptyczna przyszłość z snów Sary, a przetrwały tylko lepsze z numerów, które widział Adam. Teraz każdy musi radzić sobie sam, gdyż próba odbudowy kraju przebiega niepokojąco wolno. Adam, Sara i Mia znajdą się jednak już wkrótce w najbezpieczniejszym miejscu w Anglii - czy tego chcą czy też nie.

Dzięki wyobraźni Rachel Ward mogliśmy śledzić dar widzenia numerów na przełomie paru pokoleń. Wiemy już, że moc tylko wzrasta, a zdolności coraz trudniej utrzymać jest w tajemnicy. Czy Jem i Adam są jedynymi, którym dane jest dostrzec numery ? A może od dawna istnieją też inne osoby i dobrze już wiedzą, że numery można zmieniać ? Czy celem może być nieskończoność ?

Bohaterowie serii Numery to młodzi ludzie prawie u progu dorosłości, którzy nie wierzą w słuszność systemu w którym przyszło...

Martha Oakiss | 2014-10-15
Przeczytana: lipiec 2014

NUMERY 3. PRZYSZŁOŚĆ / RACHEL WARD

UWAGA! Tom jest całkowicie powiązany z dwoma poprzednimi!

Taka oto sytuacja rodzinna: na początku widzi się daty śmierci innych ludzi. Kolejne pokolenie widzi daty śmierci innych ludzi, czuje sposób ich śmierci i ma wizje przyszłości. Kolejne pokolenie potrafi zamieniać daty śmierci. To teraz pomyślmy logicznie, co stanie się z kolejnym pokoleniem?

Kontynuujemy naszą przygodę z Adamem, Sarą i małą Mią. Cała trójka z dziwnymi umiejętnościami. Adam widzi datę i sposób śmierci danej osoby. Sara ma prorocze sny. A dwuletnia Mia widzi aury innych i jest w stanie ukraść komuś jego datę śmierci.
Jest rok 2029. Przyszłość, ludzie żyją w odosobnieniu, oprócz części „szczęśliwców” w naukowych barakach. Rząd po raz pierwszy docenia osoby z „darem”. Są przekonani, że takie osoby jak Adam będą w stanie pomóc całej ludzkości. Albo… Tym najważniejszym.

Nie do końca jest zrozumiałe, przynajmniej na początku, co chce zrobić Rząd. Chciał, aby Adam...

Marta Pawlak | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Muszę przyznać,że trochę się zawiodłam. Końcówka książki dobra,ale -skoro to ostatnia część trylogii-spodziewałam się czegoś lepszego. Sama fabuła może i ciekawa, ale niczego konkretnego tam nie było. Koniec też trochę wg mnie niedopracowany,ponieważ wydarzenia wcale nie wskazywały na to,że jest to ostatnia część trylogii. Pierwsza część była dobra,druga chyba najlepsza,a trzecia dość przeciętna. Niby szybko się czytało,ale momentami bywało to męczące.
Jednak szkoda,że to koniec historii Sary i Adama-zdążyłam ich polubić. No i dwie młode bohaterki także :)
Dlatego daje 7/10

Patka | 2013-10-03
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane

Taki zakończenie...samej końcówki się nie spodziewałam. Wielkie ukłony w stronę autorki:)
Polecam:)

Kinia | 2012-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Kolejna część niezwykłej serii ,,Numery'' w całości spełniła moje oczekiwania. Odrobinę gorsza, niż pierwsza, ale o wiele lepsza, niż druga. ,,Numery: Przyszłość'' łączą w sobie dynamiczną akcję, trochę tragedii oraz wiele zaskakujących momentów. W trójce autorka udowadnia, że po tej historii można spodziewać się dosłownie wszystkiego, osobowości bohaterów są znacznie lepiej nakreślone, R.Ward przedstawiła swoje postacie, jako bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Zdecydowanie na plus można zaliczyć to, że pisarka odpuściła sobie trochę tych przekleństw, które aż raziły w drugiej części. Fanom poprzednich książek z serii zdecydowanie polecam. :)