Numery. Przyszłość

Wilga
2012-02-02
2012-02-02
9781906427665
numbers rachel ward thriller fantasy science fiction

Znacznie lepsza od poprzedniego tomu, lepsza nawet od pierwszego. No i nie można było tak od razu?

Finał trylogii „Numery” moim zdaniem jest udany. Bohaterowie znacznie się polepszyli, nawet można ich polubić! Powiedziałabym, że dojrzeli i może i tak było w pewnym sensie, ale nadal brakuje im rozwagi. Wiem, że to seria skierowana szczególnie do młodzieży, ale mam wrażenie, że gdyby Adam i Sara byli starsi to o wiele lepiej wypadłaby cała ta historia. Nie zmienia to faktu, że ten tom jest lepszy od poprzedniczek. Mniej wulgarności, mniej irytującego wątku romantycznego i od razu czyta się lepiej. O wiele ciekawsza, więcej się w niej dzieje i do końca trzyma w napięciu. Antagonista też niczego sobie.

Mam jednak niedosyt.. Myślałam, że w ostatnim tomie dowiem się skąd pochodzą „dary”, które posiadają postacie, czym one właściwie są i po co w ogóle istnieją. Czekałam na wyjaśnienia, ale się nie doczekałam, albo coś mi gdzieś umknęło. Możliwe..

Podsumowując całą trylogię: Nie jest rewelacyjna, ale ma w sobie coś, dzięki czemu czytelnik nie jest w stanie się od niej oderwać i czyta się ją bardzo szybko co jest dużym plusem tej serii. Zakończenie jest w porządku, nic bym w nim nie zmieniła. Po prostu dobra historia z dobrym finałem.

I to już ostatni tom ‘numerycznej’ serii, który jest na pewno najkrótszy i najbardziej fantastyczny ✨😂
Tutaj wkraczamy w zdewastowany Chaosem świat, w którym ludzie muszą tkwić już od 2 lat… istny survival. Brak elektryczności, leków, namioty, ognisko, jedzenie też się wkrótce skończy.
Ale któregoś dnia do osady przyjeżdżają źli ludzie, którzy szukają Adama. Może szukają to za mało powiedziane – chcą go aresztować za morderstwo, którego się dopuścił. O co chodzi? Czy uda im się go zgarnąć? I czy Adam jest winny?
Powiedziałam (napisałam 🤪) wcześniej, że jest tu dużo fantastyki… no cóż… Mia, córka Adama posiada dar widzenia aury człowieka – po prostu widzi wokół niego obwódkę, która może być różnego koloru. Powiedzmy, że czerwona oznacza kogoś odważnego, fioletowa – artystyczną duszę, niebieska – spokój i delikatność, i tak dalej. Fajnie?
Myślę, że poniekąd tak. Może widzenie tęczy, gdzie się nie popatrzy, może przysporzyć kręćka w głowie, ale fajnie wiedzieć, z jaką osobą mamy do czynienia, nie zamieniając z nią ani słowa. Ciekawe by to było 🤔😂
Do tego wątek długowieczności – czy ktoś chciałby żyć wiecznie? Ja na pewno nie. Co bym tutaj robiła przez np. 300 lat? Zanudziłabym się, wszystko by mi zbrzydło, ot co 🙈
Co do zakończenia, Autorka nie mogła lepiej tego zakończyć - i może spodziewałam się, że to tak może się potoczyć, ale oczywiście nie mogło być zbyt przewidywalnie 🤯
Ogólnie, całą serię bardzo Wam polecam 🤩 (pomimo niezbyt lubianej przeze mnie fantastyczności 😝)

1997

I ta książkę kończę mają bardzo polecam czytelnika młodszym tutaj jest wiele trudnych tematów poruszone

Tom trzeci to życie Adama i jego dziewczyny już po tragedii, która nawiedziła świat. Adam czuje się zagrożony, ktoś go poszukuje i w końcu znajduje. Komu i dlaczego zależało na zbadaniu umiejętności Adama ? Moim zdaniem całkiem niezła fantastyka młodzieżowa. Można by się do kilku rzeczy przyczepić, ale po co? Czytam książki dla przyjemności i Numery mi dały przyjemność z czytania.

Wspaniały koniec serii. Historia trzymająca w napieńciu do samego końca. Wspaniale wykreowane pastacie oraz przerażający , ale jakże realny świat po chaosie.

moim zdaniem ksiązke przeceniłam choć trzymała w napięciu miałam nadzieje na coś lepszego lecz nie moge powiedzieć że była całkowicie nudna były chwile grozy lecz najbardziej z tej serii podobała mi się część pierwsza polecam

Dwie poprzednie części były na dużo lepszym poziomie. ZNOWU trzecia część serii dopisana "na siłę" aby powstała trylogia. Nie lubię tego...

Ta część była całkiem inna. Wszyscy bohaterowie stali się bardziej dojrzalsi. Pozbawieni rodziny i wsparcia musieli radzić sobie w prymitywnych warunkach. Wraz z małą Mią i młodszymi braćmi Sary żyli w lesie.

Tym razem pojawia się wiele nowych postaci. Co chwila coś się dzieje, akcja nie zwalnia tempa, a momentami wbija w fotel.

Autorka po raz trzeci wprowadziła nas w świat, w którym poznajemy tajemnice darów i numerów i po raz trzeci zaskoczyła czymś innym. Idealnie wprowadziła napięcie i sprawiła, że ten cykl po prostu chce się czytać w kółko i w kółko.

Autorka po raz trzeci wprowadziła nas w...

Niesamowita, nie można się oderwać. I najgorszy (najlepiej napisany) czarny charakter z jakim się spotkałam. W każdym rozdziale aż serce krwawi za głównych bohaterów

Przepiękna kontynuacja :D
Serdecznie polecam :D