W potrzasku

Tłumaczenie: Marcin Wróbel
Cykl: Escape From Furnace (tom 1)
Wydawnictwo: Otwarte
Furnace. Lockdown
horror
Fynemoor

Siedemnastoletni Alex Sawyer zostaje wrobiony w morderstwo i skazany na dożywocie w Otchłani. To więzienie dla młodocianych przestępców, prawdziwa podziemna twierdza, w której czai się czyste zło. Alex ma tylko dwie opcje: ulegnie okrutnym regułom więziennego życia, nieludzkim strażnikom i bezlitosnym gangom skazańców albo spróbuje uciec, choć nikomu to się jeszcze nie udało. Chłopak wraz z grupą przyjaciół decyduje się na niemożliwe…

Otchłań. W potrzasku to pierwsza część bestsellerowej serii o więzieniu dla nastolatków, w którym śmierć jest najmniejszą z trosk.
Opowieść o przyjaźni i odwadze trzymająca w napięciu jak "Prison Break".

meggykotka | 2019-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2019

To jest przytłaczajace, gdy odkrywam kolejną świetną książkę za parę groszy i okazuje się, że w języku polskim został wydany tylko jeden tom :(

Nie jestem, aż tak dobra z angielskiego, ale wychodzi na to, że będę musiała zaprzyjaźnić się z tłumaczem internetowym, bo chcę znać dalszy ciąg.

Głowny bohater ma głowę na karku, a to więzienie jest naprawdę paskudne. Są tam mutanty i dzieci jak z "Władcy much". Rygor, głód, śmierć, walka i strach to nie jedyne odczucia towarzyszące naszemu młodemu bohaterowi.

Książkę przeczytałam w dwa dni. Po prostu musiałam ją doczytać. Chciałam wiedzieć, kibicowałam chłopakowi, a jak teraz wiem, że reszta jest w kolejnych tomach, to przykro na serduchu.

Niestety to nie pierwsza seria, której został wydany tylko jeden tom. Bardzo ubolewam nad tym, ale chyba będę musiała zacząć kupować książki w języku angielskim :(

Wiesia | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

James Patterson napisał o tej książce - " Okrutnie dobra !"
Są to dokładnie takie słowa którymi określiła bym tą powieść.

dioryt | 2018-12-22
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Jak na zakładanego nastoletniego odbiorcę tej książki, ja staruch - wsiąkłem. To, co denerwuje wynika tylko z tego dla kogo jest pisana.
Poza tym - właściwie żadnego czepiania się. Nikomu nie będzie raczej przeszkadzało skrzyżowanie pomysłów z Labiryntu, Twierdzy, czy każdego innego filmu/książki o strasznym i złym więzeniu oraz oczywiście niewinnych, którzy są tam osadzeni.
Tylko jedna rzecz... Jedna rzecz... Wydawnictwo nazywa się "Otwarte", a biorąc pod uwagę konsekwencję (stuprocentową - szacun) używania w książce także (niestety) prawdiłowej, choć nie będącej dominantą językową i jednak archaizmem, raczej typowym dla tekstów religinych (ewentualnie dzieci) formy "otworzone", właśnie chyba tak powinno się nazywać. Wydawnictwo Otworzone. Nieźle brzmi.

Sakamae-Shiro | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Jestem ogromnie zdziwiona małą popularnością tego tytułu. Książka niezwykle ciekawa, wciągająca i... realistyczna. Podziemie, zmutowane istoty i hierarchia więzienna. Czego innego może pragnąć kobieta mego pokroju? Jako że w każdej książce potrafię znaleźć coś wartego uwagi ciężko mi wypowiedzieć się na temat jej wad.
Powiem tyle... każdy fan książek z gatunku Sc-Fi może śmiało do niej zajrzeć.

Monika | 2018-10-09
Przeczytana: 13 października 2018

Świetna!

Lokendens | 2018-06-12

Jedna z lepszych serii które kiedykolwiek czytałem. Szkoda, że tylko pierwszy tom został przetłumaczony na język polski, dokończyłem serię w języku angielskim i na prawdę się opłacało. Historia bardzo wciągająca już od pierwszych stron, nie byłem tak na prawdę w stanie przestać jej czytać aż do ostatniej strony 5 tomu. Nie przewidywane zwroty akcji i zero słynnych "Cliché" bardzo zadowala. Polecam na prawdę każdemu kto chciałby odczuć wiele emocji czytając książkę. Bardzo zżyłem się z bohaterami i już za nimi trochę tęsknię. Chętnie pożyczam ją znajomym i do tej pory każdemu się bardzo podoba. Bardzo szybko się ją czyta i na prawdę polecam.

Gosiek | 2016-04-02
Przeczytana: 2016 rok

Uwielbiam tę książkę! Napisana jest przyjemnym językiem, bardzo miło się czytało. Po przeczytaniu byłam trochę załamana, bo dalsze części nie zostały przetłumaczone... Ale i tak warto przeczytać.

Anna | 2016-01-08
Przeczytana: 2016 rok

„Otchłań. W potrzasku” to pierwsza część serii o więzieniu dla nastolatków, w którym śmierć jest najmniejszą z trosk.
Opowieść o przyjaźni i odwadze.

mclena | 2015-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2015

"Poniżej niebios piekło się rozpościera, poniżej piekieł czeka na was Otchłań!"

"Okrutnie dobra"? - Zdecydowanie TAK!

Pierwszy raz w wyborze książki kierowalam się... tłumaczem! Po przeczytaniu "Piatej Fali", Marcin Wróbel zrobił na mnie tak ogromne wrażenie, że za wszelką cenę chciałam sie przekonać, czy inne jego tłumaczenia są tak samo dobre - i owszem! Czytanie "W potrzasku" to czysta przyjemność i naprawdę ogromnie ubolewam, że dalsze tomy nie zostały przetłumaczone.

Alexander Gordon Smith kategoryzuje swoje książki jako młodzieżowe (Young Adult) nacechowane horrorem/thrillerem/sci-fi - więc na prawdę mieszanka wybuchowa.

Bardzo sie bałam, że będzie to coś na kształt kosmicznych potworów, a Alex zostanie zamknięty w więzieniu gdzieś na planecie x, a jego cudowne moce czy tez inne umiejętności umożliwią mu w niezwykły sposób przechytrzyć wroga. Na szczęście mamy tutaj do czynienia z normalnymi ludźmi i troche nienormalnymi potworami.

Alex Sawyer jako nastolatek trudnił sie...

Katarzyna Kozłowska | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

ciekawe propozycja z serii - antyutopia. Bohaterem jednak nie jest nieskazitelny młody człowiek, a złodziej. Jest on jednak na tyle sympatycznym i samokrytycznym osobnikiem, że trudno go nie lubić. Główna akcja książki toczy się w niezwykłym więzieniu o niezwykle ostrym rygorze dla młodzieży. Akcja jest całkiem ciekawa, jest dość słodko-gorzko. Wadą książki jest na pewno to, że mamy tu zaledwie jednego ciekawie opisanego bohatera, reszta postaci nie wzbudza niestety większego zainteresowania. Ale z ciekawością czekam na kolejne tomy.