Numery. Czas uciekać

Rachel Ward Wydawnictwo: Wilga Cykl: Numery (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Numbers
Anna Dorota Kamińska
Rachel Ward Numery
1976 ocen 272 opinii

1976 ocen

Zaskakująco wciągająca. Dobrze się czyta.

Jam jest córką narkomanki, odkąd pamięta w oczach ludzi dostrzega liczby, z czasem orientuje się, że oznaczają one datę śmierci danej osoby. Widzi datę śmierci matki, kolegi ze szkoły i wszystkich wokół. Czuje się przerażona i zagubiona, a kiedy wraz z kolegą ucieka z miejsca zamachu terrorystycznego, chce się ukryć przed policją i światem.

Aż do śmierci Pająka miałam nadzieję, że główna bohaterka będzie mogła zapobiec wypełnieniu się przepowiedni jego numeru. Nigdy nie wybaczę autorce tego, że go uśmierciła. A słowa syna Jem w zakończeniu bardzo mnie zaskoczyły - koniecznie muszę sięgnąć po kolejną część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Taka naprawdę mocna 7 mimo iż bohaterami są 15latkowie moim zdaniem w niczym to nie przeszkadza

Od tej książki zaczęła się moja cała przygoda z czytaniem. Książka przy, której nie liczy się stron.

Nie rozumiem tak wysokich ocen i to osób dorosłych. Niestety muszę podpisać się pod opinią @byłem_fprefectem. Książka jest napisana prymitywnym językiem, a jej klimat niejednego może wpędzić w przygnębienie. Wiem, że nastolatki uwielbiają się umartwiać podczas lektury, ale chciałoby się, żeby to wszystko było wyższych lotów. Na pewno nie polecę jej zaprzyjaźnionym młodym...

Nie wiem jakim cudem ta książka trafiła do mojej biblioteczki, nie wiem też czy sięgnę po kolejną część. Niby ostrzegano w opisie, że to thriller dla nastolatków i może to powinno mnie odstraszyć, ale jednak skusiłam się i niestety historia mnie nie porwała.
Sam zamysł na fabułę bardzo ciekawy, jednak pozostawienie historii w rękach 15 latków, a w dodatku przeplecenia tego...

Książa "Numery" to typowa powieść młodzieżowa,a więc idealna do czytania w czasie relaksu na plaży.Niestety książka jedynie mnie rozczarowała,główna bohaterka już od pierwszych stron irytowała mnie swoją postawą i zachowaniem.W niektórych sytuacjach jej upór i postępowania były bezsensowne doprowadzając do kolejnych problemów,których dało się uniknąć.Każda inna postać...

Książka wciągająca, opowiadająca losy młodej dziewczyny, która zmaga się z pewnym darem. Co prawda, kiedy Jem i Pająk uciekali, nic nie było w tym takiego ciekawego. Koniec książki dopiero mną zawładnął i nie przeczuwałam, że taki będzie tragiczny koniec :(

wspaniała książka, pokazuje jak szybko przemija ludzkie życie. Niezwykle mnie wciągnęła, polecam wszystkim

Dyskusje

2 550