MarCyśka 
snapchat:janosicka08, filmweb.pl/user/marcelina179
Marcelina Aleksandra Laura. W 2016 roku skończyłam technikum organizacji reklamy. Uwielbiam czytać zwłaszcza fantastykę. Lubię słuchać muzyki "bez słów". Thomasa Bergersena i "Two Steps from Hell" cenię najbardziej. Lubię sport i rywalizację, jestem fanką "Królewskich". Na Lubimyczytać jestem od listopada 2010 roku. "Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę" ~ Jan Paweł II
22 lat, kobieta, Podhale, status: Czytelniczka, dodała: 8 książek i 47 cytatów, ostatnio widziana 7 godzin temu
Teraz czytam
  • Zakazane życzenie
    Zakazane życzenie
    Autor:
    Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i...
    czytelników: 2741 | opinie: 248 | ocena: 7,4 (901 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-17 12:39:02
Dodała cytat z książki: Zakazane życzenie
Im wyżej się wznosisz, tym boleśniej upadasz.
 
2018-07-13 14:58:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍
Autor:
Seria: Gaiman

Takiej książki jeszcze nie czytałam.

Mały Nikt miał szczęście, że znalazł się tej nocy na cmentarzu. Jack, który zabił jego rodzinę, chciał zabić również jego, jednak od śmierci ochroniły go same duchy i tajemniczy Silas. Państwo Owenowie dali obietnice duchowi matki chłopca, że będą jego zastępczymi rodzicami, a Silas zostanie jego dodatkowym opiekunem i nauczycielem. Chłopiec za zgodą...
Takiej książki jeszcze nie czytałam.

Mały Nikt miał szczęście, że znalazł się tej nocy na cmentarzu. Jack, który zabił jego rodzinę, chciał zabić również jego, jednak od śmierci ochroniły go same duchy i tajemniczy Silas. Państwo Owenowie dali obietnice duchowi matki chłopca, że będą jego zastępczymi rodzicami, a Silas zostanie jego dodatkowym opiekunem i nauczycielem. Chłopiec za zgodą duchów i Szarej Damy na białym koniu został obdarzony Swobodą Cmentarza przez co może uczyć się Znikania, Strachu, Przenikania, Wędrówki w Snach i wszystkiego innego, co potrafią nieżywi. Nik dorasta na cmentarzu, bada cały jego obszar, bawi się z przyjaciółmi duchami, poznaje nawet żyjącą dziewczynkę Scarlett, nieżyjący od dawna nauczyciele uczą go podstawowych rzeczy jak i tych, o których powinien wiedzieć mieszkając w takim miejscu. Przekonuje się na własnej skórze czym są ghule, Ogary Boga i inne plemiona, przeżywa nawet "danse macabre". Dowiaduje się również, jak to jest w normalnej szkole, a także tego, że dziecko nie tak łatwo może sprzedać drogocenny przedmiot w zamian za nagrobek dla przyjaciółki ;)
Jednak póki morderca jego rodziny żyje, Nikt tylko na cmentarzu jest bezpieczny. Chłopiec wreszcie po kilkunastu latach staje nim twarzą w twarz..

Bardzo dobra historia trzymająca w napięciu. Szybko się czyta, a na każdej kolejnej stronie coś się dzieje. Bardzo łatwo mogłam wczuć się w klimat starego cmentarza, przez co jeszcze lepiej przeżywałam opowieść Nikta Owensa.
Polecam.

pokaż więcej

 
2018-07-05 13:35:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍
Autor:
Seria: Gaiman

Koralina nudzi się w nowym domu i ciągle szuka jakiegoś ciekawego zajęcia. Trafia za zamknięte czternaste drzwi, za którymi spotyka swoich "drugich" rodziców. Niby są tacy jak jej prawdziwi rodzice, a jednak czymś się różnią. Druga matka chce za wszelką cenę sprawić, by dziewczynka została z nimi. Koralina rzuca kobiecie z guzikami zamiast oczu wyzwanie. Jeśli dziewczynka wygra, ta pozwoli jej... Koralina nudzi się w nowym domu i ciągle szuka jakiegoś ciekawego zajęcia. Trafia za zamknięte czternaste drzwi, za którymi spotyka swoich "drugich" rodziców. Niby są tacy jak jej prawdziwi rodzice, a jednak czymś się różnią. Druga matka chce za wszelką cenę sprawić, by dziewczynka została z nimi. Koralina rzuca kobiecie z guzikami zamiast oczu wyzwanie. Jeśli dziewczynka wygra, ta pozwoli jej odejść, a jeśli nie to zostanie uwięziona tutaj na zawsze.. Kto wygra?

Dobra książka, która w sumie jest krótkim opowiadaniem. Tylko dla kogo ona jest napisana? Zbyt prosty język dla dorosłych, a zbyt przerażająca treść dla dzieci. Mimo wszystko przyjemnie się ją czytało, ba, nawet mnie czasami przyprawiała o gęsią skórkę. Dzieci z pewnością miałyby po "Koralinie" koszmary!

pokaż więcej

 
2018-07-04 15:17:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍, Od wuja Ricka ;] ❤
Autor:
Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 3)

Apollo kontynuuje swoją karę w postaci trądzikowego Lestera w świecie śmiertelników. Musi uwolnić wszystkie wyrocznie z rąk najgorszych cesarzy, o których słyszał świat. Tym razem jest to Sybilla uwięziona w Labiryncie Ognia przez samego Kaligulę i jego podwładnych. Apollo wkracza do Labiryntu w ukradzionych wcześniej butach Kaliguli główkując przy magicznych krzyżówkach, a w tym samym czasie... Apollo kontynuuje swoją karę w postaci trądzikowego Lestera w świecie śmiertelników. Musi uwolnić wszystkie wyrocznie z rąk najgorszych cesarzy, o których słyszał świat. Tym razem jest to Sybilla uwięziona w Labiryncie Ognia przez samego Kaligulę i jego podwładnych. Apollo wkracza do Labiryntu w ukradzionych wcześniej butach Kaliguli główkując przy magicznych krzyżówkach, a w tym samym czasie wojsko cesarza zmierza w kierunku Obozu Jupiter.. Lester jednak nie jest sam, bo towarzyszą mu starszy i nowo poznani przyjaciele.
Meg podsumowała to w ten oto sposób:
"Znajdziemy Kaligulę. Zwiedzimy ten labi-coś, uwolnimy Sybillę, powstrzymamy pożary i w ogóle". A co mają do tego wszystkiego stare sandały?

Najlepsza, ale i najsmutniejsza jak do tej pory część tej serii. Nie wiem, jak moje serce wytrzymało taki przypływ emocji.. Raz stawało w miejscu, raz przyspieszało do miliona uderzeń na minutę. Myślę, że ten tom wryje mi się głęboko w pamięć na bardzo długi czas.

"Pamiętaj, jak to jest być człowiekiem"- te słowa skierował Jason do Lestera i myślę, że po tylu przejściach jako człowiek, Apollo nigdy tego nie zapomni..

Ja także.

pokaż więcej

 
2018-07-04 14:14:44
Dodała cytat z książki: Labirynt Ognia
Władza sprawia, że dobrzy ludzie stają się niepewni, a nie radośni albo chełpliwi. Dlatego właśnie dobrzy ludzie tak rzadko dochodzą do władzy.
 
2018-07-04 11:20:20
Dodała cytat z książki: Labirynt Ognia
Pamiętaj, jak to jest być człowiekiem.
 
2018-06-22 15:34:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍
Autor:
Cykl: Pani Peregrine (tom 3)

Jacob, Emma i gadający pies Addison kontynuują misje, której celem jest odbicie pani Peregrine, innych ymbrynek i osobliwców z twierdzy upiorów. Mają utrudnione zadanie, bo pojmano również resztę ich przyjaciół. Wszyscy są w wielkim niebezpieczeństwie, bo upiory pragną wyssać z nich osobliwe zdolności. Najcenniejszy jest dla nich Jake, gdyż ci uważają, że jego osobliwość pomoże im w... Jacob, Emma i gadający pies Addison kontynuują misje, której celem jest odbicie pani Peregrine, innych ymbrynek i osobliwców z twierdzy upiorów. Mają utrudnione zadanie, bo pojmano również resztę ich przyjaciół. Wszyscy są w wielkim niebezpieczeństwie, bo upiory pragną wyssać z nich osobliwe zdolności. Najcenniejszy jest dla nich Jake, gdyż ci uważają, że jego osobliwość pomoże im w obrabowaniu Biblioteki Dusz. Jacob i reszta dostają się do Diabelskiego Poletka - pętli, w której kryją się upiory, głucholce i inni dzicy i otumanieni przez narkotyk osobliwcy. Spotkany Sharon przewozi dzieci łodzią do pętli i dzieli się z nimi pożytecznymi (lub trochę mniej) informacjami. Doprowadza ich do Benthama. Ten ma dobre zamiary jednak Jacob i Emma nie do końca mu ufają. Cóż, w końcu jest wygnanym bratem pani Peregrine..

Czy dzieciom uda się odzyskać przyjaciół i pokonać swymi zdolnościami tylu licznych upiorów? Jaką Jacob podejmie decyzję odnośnie swojej przyszłości?

Ostatni tom "ODPP" trochę mnie wynudził. Podobnie jak w "Mieście Cieni" dopiero ostatnie 100 stron mnie bardziej zainteresowało m.in. tytułowa Biblioteka Dusz. Zakończeniu daję tak "pół na pół". Długo czytałam tę książkę , sama nie wiem dlaczego. Może po prostu "wielka" miłość głównych bohaterów zasłaniała mi główny wątek powieści? A może książce brakowało dramatyzmu, a prawie każda akcja banalnie się kończyła? Nie potrafię do końca stwierdzić, co w tej serii mi nie odpowiadało. Mam mieszane uczucia..

Podsumowując całą trylogię, uważam, że pierwszy tom był najlepszy. Jakoś trudno było mi się wtopić w świat osobliwców, a jedyny bohater jaki mnie dosyć mocno zainteresował to Enoch. Między innymi za niego należy się całej serii gwiazdka więcej.

pokaż więcej

 
2018-06-09 13:42:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍
Autor:
Cykl: Pani Peregrine (tom 2)

Jacobowi i jego przyjaciołom udało się uciec z rąk upiorów. Ich pętla została zniszczona, a oni sami znaleźli się w czasach II wojny światowej. Nie mają kogo prosić o radę, gdyż ich ymbrynka została uwięziona w postaci ptaka i ma zaledwie kilka dni na odzyskanie człowieczej postaci. Jedyną nadzieją na uratowanie Pani Peregrine jest inna ymbrynka. Dzieciaki wyruszają w niebezpieczną podróż do... Jacobowi i jego przyjaciołom udało się uciec z rąk upiorów. Ich pętla została zniszczona, a oni sami znaleźli się w czasach II wojny światowej. Nie mają kogo prosić o radę, gdyż ich ymbrynka została uwięziona w postaci ptaka i ma zaledwie kilka dni na odzyskanie człowieczej postaci. Jedyną nadzieją na uratowanie Pani Peregrine jest inna ymbrynka. Dzieciaki wyruszają w niebezpieczną podróż do Londynu, by odnaleźć niepojmaną jeszcze pannę Wren. Po drodze spotykają nowych osobliwców i zawierają przyjaźnie, a także i ścigających ich z każdej strony wrogów. Dowiadują się wielu nowych faktów i odkrywają, że "Osobliwe Baśnie" to nie tylko zbiór bajek dla dzieci. Nie wiedzą też, że jest obok nich ktoś, kto wcale nie jest tym za kogo się podaje..

Bardzo długo zeszło mi z czytaniem tej książki, bo wynudziłam się nieco przy pierwszej połowie. Już myślałam, że to będzie klapa i nie wiem kiedy doczytam ten tom do końca, aż tu nagle BAM! I znalazłam się w drugiej połowie, która bardzo mnie zaskoczyła, a ostatnie 100 stron było naprawdę rewelacyjne.
Gdyby nie pierwsza połowa to na pewno dałabym więcej gwiazdek, niemniej jednak polecam, a mnie pozostaje przeczytać ostatni tom :)

pokaż więcej

 
2018-05-16 10:05:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍
Autor:
Cykl: Pani Peregrine (tom 1)

Życie Jake'a po śmierci dziadka Abe'a zmienia się. Wszystko to, o czym opowiadał dziadek nie było bajką, a Jacob nie jest normalnym chłopcem tak, jak sądził. Wyruszając w podróż, której celem jest odkrycie tajemnicy dziadka, chłopak poznaje dawnych przyjaciół Abe'a i jego opiekunkę z dzieciństwa. Oni jednak po tylu latach nic się nie zmienili!

Najładniejsze wydanie serii książek z jakim się...
Życie Jake'a po śmierci dziadka Abe'a zmienia się. Wszystko to, o czym opowiadał dziadek nie było bajką, a Jacob nie jest normalnym chłopcem tak, jak sądził. Wyruszając w podróż, której celem jest odkrycie tajemnicy dziadka, chłopak poznaje dawnych przyjaciół Abe'a i jego opiekunkę z dzieciństwa. Oni jednak po tylu latach nic się nie zmienili!

Najładniejsze wydanie serii książek z jakim się spotkałam. Daję za to gwiazdkę więcej.
Całkiem osobliwe :)

Osobliwa książka.
Osobliwa historia.
Osobliwe dzieci.

Co tu więcej pisać.. Biorę się za kolejny tom ;)

pokaż więcej

 
2018-05-07 13:19:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍
Autor:

Jedenastoletni Alex jest zafascynowany rakietami i kosmosem. Jego marzeniem jest wystrzelić swojego Złotego iPoda z nagraniami w kosmos, by kosmici dowiedzieli się o życiu na Ziemi. Wyrusza więc ze swym najlepszym i jedynym przyjacielem psem Carlem Saganem (nazwanym po idolu chłopca) w podróż, która zmieni jego życie. Chłopiec jak na swój wiek jest bardzo dojrzały i odpowiedzialny, co... Jedenastoletni Alex jest zafascynowany rakietami i kosmosem. Jego marzeniem jest wystrzelić swojego Złotego iPoda z nagraniami w kosmos, by kosmici dowiedzieli się o życiu na Ziemi. Wyrusza więc ze swym najlepszym i jedynym przyjacielem psem Carlem Saganem (nazwanym po idolu chłopca) w podróż, która zmieni jego życie. Chłopiec jak na swój wiek jest bardzo dojrzały i odpowiedzialny, co pozwoliło mu samemu wsiąść do pociągu i dotrzeć tam, gdzie planował; do miejsca, w którym wystrzeli swojego Voyagera 3 z iPodem w kosmos! Poznaje na swej drodze wielu dobrych ludzi, w tym swoją przyrodnia siostrę, którzy towarzyszą mu podczas wielkiej wyprawy. Podczas tej podróży dowiaduje się prawdy o swojej rodzinie i tego, czym jest miłość, przyjaźń i odwaga.

Bardzo dobra książka, w której narratorem jest jedenastoletni chłopiec. Naprawdę realistyczna narracja :) Okładka piękna!
Ciepła historia pełna nadziei, polecam.

pokaż więcej

 
2018-05-04 09:24:50
Dodała cytat z książki: Do zobaczenia w kosmosie
Kiedy jest się odważnym, gdy wszystko dobrze się układa, to tak naprawdę nie jest się odważnym...
 
2018-04-24 09:10:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍, Świat Harry'ego Pottera ✮
Autor:

Pamiętam jak pewnego wieczoru oglądałam z siostrą "Więźnia Azkabanu" w telewizji. Wtedy dołączyła do nas ciotka, która oczywiście nigdy nie czytając/oglądając zaczęła krytykować tę serię.
-Przeczytałaś kiedyś którąś część "Harry'ego Pottera"? - spytałam.
-Nie. -odpowiedziała.
-No więc czemu krytykujesz coś, czego nie znasz?
Wzruszyła ramionami i dosiedziała z nami do końca filmu. Po nim...
Pamiętam jak pewnego wieczoru oglądałam z siostrą "Więźnia Azkabanu" w telewizji. Wtedy dołączyła do nas ciotka, która oczywiście nigdy nie czytając/oglądając zaczęła krytykować tę serię.
-Przeczytałaś kiedyś którąś część "Harry'ego Pottera"? - spytałam.
-Nie. -odpowiedziała.
-No więc czemu krytykujesz coś, czego nie znasz?
Wzruszyła ramionami i dosiedziała z nami do końca filmu. Po nim spytała, czy mam może pierwszy tom serii. Pożyczyłam jej.
Późno w nocy dzwoni telefon. Odbieram a to ona z krzykiem: "O LUDZIE! PRZECZYTAŁAM JUŻ CAŁĄ KSIĄŻKĘ! MOGĘ WPAŚĆ POŻYCZYĆ KOLEJNĄ?! NIE ZASNĘ, GDY NIE BĘDĘ MIAŁA KOLEJNEJ W RĘKU!"
Tak oto ciotka zmieniła zdanie na temat Harry'ego i przeczytała chyba w tydzień całą serię. Przez jakieś pół roku gadała tylko o Harrym!


Tak to właśnie jest z tą serią.. Wciąga każdego bez względu na wiek, a do tego ilustracje są wielką ozdobą książki :) Ciekawi mnie tylko, jakiej grubości będzie "Zakon Feniksa" w takim wydaniu ;)

pokaż więcej

 
2018-04-23 13:04:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍
Autor:
Cykl: Prawo Mojżesza (tom 2) | Seria: Editio Red

Dawid "Tag" ma wszystko: Pieniądze, dziewczynę, przyjaciół..
Nic nie wskazuje na to, żeby chłopak miał jakieś problemy lub był z czegoś niezadowolony. Jednak w pewnym momencie pakuje się i znika, nikogo o tym nie informując. Zostawia jednak taśmy, na których nagrał swoją historię. Millie, Mojżesz i Georgia słuchają ich w nadziei, że usłyszą jakąś wskazówkę. W końcu wszystko wychodzi na jaw..

...
Dawid "Tag" ma wszystko: Pieniądze, dziewczynę, przyjaciół..
Nic nie wskazuje na to, żeby chłopak miał jakieś problemy lub był z czegoś niezadowolony. Jednak w pewnym momencie pakuje się i znika, nikogo o tym nie informując. Zostawia jednak taśmy, na których nagrał swoją historię. Millie, Mojżesz i Georgia słuchają ich w nadziei, że usłyszą jakąś wskazówkę. W końcu wszystko wychodzi na jaw..

Napisana w ciekawy sposób powieść, wzruszająca jak "Prawo Mojżesza". Po prostu brakuje mi słów, żeby opisać jakie emocje u mnie wywołała. Cała książka była niesamowita, a epilog poruszył mnie doszczętnie.

"Czasem najważniejsze walki to te, których nie spodziewamy się wygrać".

pokaż więcej

 
2018-04-22 11:19:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍, Świat Harry'ego Pottera ✮
Autor:
 
2018-04-21 04:36:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Mam! 😍, Świat Harry'ego Pottera ✮
Autor:

Co tu dużo pisać.. Wspaniałe ilustracje dodają jeszcze więcej magii i uroku dobrze znanej na całym świecie serii o młodym czarodzieju! Starszych zauroczy, a młodszych zachęci do czytania! Z pewnością oczaruje wszystkich czytelników :) Rewelacja!

 
Moja biblioteczka
382 154 17818
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (661)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (86)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd