Inni

Wydawnictwo: Dębogóra
Ag2S

"Miasto w Polsce podobne pozostałym, licealna klasa jakich wiele, ludzie, jakich tysiące i siedemnastoletnia dziewczyna: zwykła, lecz Inna. Ewa Draga z maestrią balansuje między starożytnym mitem a powieścią dla młodzieży. Zwykła historia nastoletniej miłości w niezwykłych okolicznościach - kiedy najtrudniej pogodzić z własną tożsamością."

Hybrisa | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Poznaj samego siebie

Sięgając po pozycje "Innych" Ewy Dragi nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Nieznana dotychczas autorka, tajemniczy i niejasny opis książki, intrygująca okładka, która więcej ukrywa niż zdradza. Otóż "Inni" to historia odkrywania na nowo otaczającego nas świata oraz poznawanie samego siebie. Balans pomiędzy starożytnością, mitologią, a współczesnością.

Siedemnastoletnia Karolina Braun wiedzie przeciętne, całkiem poukładane jak na nastolatkę życie. Na pierwszy rzut oka niczym nie wyróżnia się spośród rówieśników. Regularnie chodzi do szkoły, ma dwie oddane przyjaciółki, wolny czas spędza na słuchaniu muzyki, czytaniu książek czy spotkaniach z przyjaciółmi. Jak to nastolatka trochę się buntuje, co przejawia nietypowym strojem czy fryzurą. Tak jak wymagają tego standardy literatury młodzieżowej, na Karolinę spada ciąg niefortunnych zdarzeń w wyniku, których zostaje przeniesiona do innego liceum z dala od swoich "BFF". Na swojej drodze spotyka...

Powieść zaskoczyła mnie niezmiernie postacie sympatyczni, fajni..akcja toczy się w Polsce takie jak pozostałe licealna klasa jakich jest wiele.
ludzie.
Siedemnastoletnia dziewczyna normalna, lecz inna.
Jest to zwykła historia nastoletniej miłości w niezwykłych okolicznościach.
W książce zawarte są mity i mitologia grecka przypadła w mój gust, że oderwać oczu tak mnie wciągnęła ma coś w sobie niezwykłego.
Podobała się mi, wspaniała, bardzo dobra wzruszeń daje, mnóstwo emocji i uczuć z mądrym przekazem.

Ineska | 2011-02-28
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 28 lutego 2011

Jako że (może przez ten niewytłumaczalny ogólnonarodowy boom) z reguły omijam książki o wampirach, aniołach, demonach itp. Poza tym, zupełnie nie trawię polskiej powieści młodzieżowej, więc nie byłam do "Innych" przekonana. Wtedy przyjaciółka powiedziała, że koniecznie muszę ją przeczytać i jakoś się poddałam.

Zdecydowanie nie mogę powiedzieć, że żałuję. Najmocniej pokochałam w niej osobę Karoliny, głównej bohaterki i jakoś odnajdywałam w niej siebie i tak, zdaję sobie sprawę, że to brzmi niezbyt skromnie. Za to Gabriel w pewnych momentach był przesłodki, a chwilę potem potrafił zrobić czy powiedzieć coś zwalającego z nóg. Przyjemne są też przyjaciółki Karoliny: Paulina i Marysia. Na pozostałe osoby jakoś nie zwróciłam uwagi, no może poza tym irytującym Mareczkiem.

O fabule nie mogę za wiele powiedzieć, nie pędzi na złamanie karku i nie wlecze się zbytnio, a i jest w miarę ciekawa miejscami nawet wciągająca.

Jeśli chodzi o styl to bardzo się rozpiszę. Przede wszystkim, jak...

srututu | 2011-07-12

Czyta się szybko i przyjemnie. Jednak jest coś, za co mogłabym zabić. MASAKRYCZNA LICZBA LITERÓWEK. Nie wiem jak Wy, ale ja widząc poucinane literki, podwojone literki, imiona z małych liter czuję się nieszanowana przez wydawnictwo. Kupując książkę, i to nie tanio, wolałabym aby była napisana porządnie, a nie byle jak, byleby tylko wydać.

devourer | 2014-07-14

Biorąc pod uwagę polskie standardy literatury fantastycznej ,,Inni" nie jest złe. Terminy i budowa zdań nie są powalające.
Karolina na początku przypomina mi jedną z głównych bohaterek ,,American Horror Story" Violet. Dziewczyny są do siebie podobne, bo obie są w nowej szkole, nie są lubiane, wstrzynają bójki.
Karolina jednak później lekko się zmienia - z buntowniczki w dojrzalszą osobę. Aczkolwiek nadal jej pytania, przemyślenia etc. potrafią być idiotyczne.

Justine | 2014-05-03
Przeczytana: 14 września 2013

Może zacznę od tego, że nie trawię polskich powieści, a w szczególności tych przeznaczonych do młodzieży. Ostatnio w ogóle nie przepadam za takimi książkami bez względu na to, czyjego są autorstwa, ponieważ stają się coraz bardziej płytkie. Ale mniejsza o to. Ze względu na swój wstręt nie chciałam sięgnąć po ,,Innych'', jednak zachęciła mnie moja koleżanka no i miejsce akcji, które jest mi dość bliskie. Ciekawość zwyciężyła. Poddałam się i złapałam za książkę Ewy Dragi.

Bardzo, ale to bardzo się zaskoczyłam. Właściwie zaskakiwałam się przez całą tę powieść i raz było to pozytywne, a raz negatywne. Dlaczego? Książka zawiera bardzo dużo pozytywnych rzeczy, jednak można wyliczyć także wiele błędów. Mimo tego i tak nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

Fabuła nie pędzi zbyt szybko, ale i nie ma lania wody. Jest dość ciekawa, w niektórych momentach nawet i wciągająca. Styl autorki jest dość prosty, potoczny i przyjemny. Główna bohaterka posługuje się zwrotami, które są dość bliskie...

Nikki | 2014-12-20
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 15 lipca 2014

Zacznijmy od tego, że nie przepadam za polską literaturą. A za fantastyką już w ogóle. Ale muszę przyznać, że książka Ewy Dragi bardzo mnie zaskoczyła. Pozytywnie.
Na "Innych" natrafiłam przypadkiem. Poszłam do koleżanki, zaczęłyśmy rozmawiać o książkach, powiedziałam że szukam jakiegoś dobrego tytułu, a ona pokazuje mi "Innych". Okładka zachęcająca, opis z tyłu też niczego sobie, więc wzięłam. W końcu książka to książka.
Z początku czytałam bez większego zainteresowania, ale potem... wciągnęła mnie bez reszty. Bohaterowie naprawdę sympatyczni, może poza irytującym Mareczkiem i no wiecie, tymi "złymi". Okej, przyznaję bez bicia, że były momenty kiedy chciałam wyrzucić tą książkę przez okno. Ale to dobrze. W moim przypadku intensywne emocje świadczą o tym, że książka jest serio rewelacyjna.
Podobało mi się szczególnie to, że cały przedstawiony w niej świat- Egoroi i całe to pomieszanie z poplątaniem, było wyłożone w prosty, dosadny i logiczny sposób. Żadnego "domyśl się...

Fawellotte | 2012-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2012

hmmm... może tak na początek zacznijmy od krytyki. A więc... co mi się nie podobało... powiedzmy, ze te wyssane z palca greckie, nazwy, mówcy których "mowy" nikt nie tłumaczył chociaż zwykle, mowa była po języku niemieckim, lub greckim. Do tego częste odbieganie od tematu, które tak właściwie nie miało większego znaczenia w przebiegu wydarzeń.

A teraz już tradycyjnie. Książka bardzo m się podobała, nie była jakoś specjalnie zaskakująca, tak właściwie, to prawie w ogóle, ale miała w sobie coś co sprawiło, ze chciało się czytać dalej. Nie było to jakieś wyjątkowo silne uczucie, jak przy Stowarzyszeniu Wędrujących Dżinsów 3, ale jakieś tam było.

Dlaczego w ogóle sięgnęłam po tą książkę. Tu proszę dziękować mojej kol (tej od słuchawek), którą zachwyciła okładka książki. Szczerze mówiąc nie wiążałam z nią wielkich nadziei, przekonałam się bowiem, już nie raz, że ocenianie książki po okładce jest bardzo dużym błędem. Jednakże katastrofy nie było. Można powiedzieć wręcz, ze przyjemnie...

mertopa4 | 2015-05-28
Przeczytana: 28 maja 2015

Dziś skończyłam czytać ową książkę, muszę powiedzieć że troszeczkę się rozczarowałam. Kolejną rzeczą jaką muszę wam się przyznać jest to że nienawidzę Polskich współczesnych powieści. Udawana angielszczyzna jakoś nie skradła mojego serca.
Główna bohaterka, szczerze mówiąc zazdrościłam jej tego że jadła wszystko co chciała i nie tyła, sądzę że każda dziewczyna chciałaby tak żyć :)
Nietypowa historia miłosna to uwielbiam w książkach, ta jednak nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak inne z tej kategorii.
Kolejną rzeczą jest to że zauważyłam iż książka jest podobna do powieści Lee Weatherly- Anioł. Kto przeczytał obydwie książki na pewno wie o jakie podobieństwo mi chodzi ;).
Książka przez pierwsze 50 stron nudzi, komu uda się przez nie przebrnąć potem będzie lepiej ;). Jeśli zaś po książkę sięga ktoś kto czyta powieści akcji uprzedzam że musi czekać do samego końca.
"Innych" oceniam na przeciętną książkę , ponieważ nie zachwycił mnie sposób w jaki autorka napisała ową książkę oraz...

Beata | 2013-09-04
Przeczytana: 04 września 2013

Ta oto powieść spodobała mi się.
Ciekawa fabuła, różna od teraz popularnej- wampirzej, a to duży plus.
Opowieść jest bardzo lekka, czyta się ją zadziwiająco szybko. Moje początkowe stwierdzenie, że rozdziały są zbyt obszerne okazało si,ę bezpodstawne.
Szkoda tylko, że coś się dzieje dopiero pod sam koniec tomu.
Z chęcią sięgnęłabym po drugą część.
Można się z nią oderwać, zrelaksować.
Polecam.