Trzej panowie Dumas

Wydawnictwo: Muza
Trois Dumas
8372002800
zuza

Niewiele jest imion bardziej znanych na całym świecie niż imię Dumasa ojca. Wszystkie narody ziemi czytały jego książki i czytają je wciąż jeszcze. Linia duchowego podziału, jaka ustaliła się w naszej epoce między literaturą trudną, jedyną, jaką się ceni, i literaturą nazwaną popularną - w wielkich epokach nie istniała. I choć jest rzeczą słuszną przedkładać Balzaca czy Dickensa nad Dumasa, to wielu Czytelników chętnie wraca do autora, który był radością ich młodości.

Książka ta jest nie tylko portretem Aleksandra Dumasa. Wiele miejsca poświęcono także osobie Dumasa syna. Liczne nie publikowane dokumenty, nowe materiały oraz ciekawa korespondencja pozwolą go lepiej poznać i zrozumieć.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: własne