Dzieje Anglii

9788389920921
historia, historia Anglii
historia
Cavalcanti

Spis treści: * Czasy najdawniejsze * Królowie Francuscy * Wielkość i upadek Feudalizmu (1272 - 1485) * Tudorowie, czyli triumf monarchii * Triumf Parlamentu * Monarchia i oligarchia * Od arystokracji do demokracji.

źródło opisu: Wydawnictwo Antyk, 2010

źródło okładki: www.ksiegarnia.antyk.org.pl

Roman Dłużniewski | 2016-12-17

To jest pozycja dla osób, które pasjonują się historią Europy a Anglii w szczególności. Syntetyczny, bardzo dokładny opis rozwoju państwa angielskiego naprawdę wart jest lektury.

tomsn | 2014-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2014

Historia pisana. Literatura przez wielkie "L". Zupełni niezwykła anglosaska w stylu narracja historyczna. Dobre dla każdego humanisty.

Izanagi | 2018-04-02
Na półkach: Przeczytane, Historyczne
Przeczytana: kwiecień 2018

Krótko, zwięźle i na temat. Przystępnie podane informacje, w średniej pigułce, bo w małej się raczej nie da, bez zbędnych opisów.
Krótkie podrozdziały, wydarzenia są w miarę możliwości oddzielone akapitami i ponumerowane. To świetnie napisany podręcznik historii.

Cavalcanti | 2013-01-18
Jubiliana | 2018-03-27