Orły

Wydawnictwo: Rebis
Eagles
8385202951
Dorota_1988

Gdy dociera wiadomość, że dyktator północno-afrykańskiego Hammadaz dokonał kolejnego aktu agresji przeciwko obiektowi amerykańskiemu, baza lotnicza Stanów Zjednoczonych w Haddington, we wschodniej Anglii, przygotowuje się do ściśle tajnego zadania bojowego. Eskadry nisko latających samolotów mącą spokój okolicznych miejscowości. W tę atmosferę napięcia i oczekiwania wkracza Rod Ryan, świeżo upieczony as lotnictwa, niezwykle atrakcyjny i nadzwyczaj pewny siebie pilot i uwodziciel. Ryan opętany potrzebą rywalizacji ze swoim ojcem, który odznaczony za odwagę, zginął w Wietnamie, w pogoni za sławą uporczywie nie wykonuje rozkazów, narażając przy tym życie swoich kolegów i często popadając w konflikty ze swoim dowódcą, Craddockiem. Po zakończeniu misji bojowej Ryan staje się jednym z bohaterów. Ale nastrój euforii zostaje przygaszony przez oburzenie brytyjskiej opinii publicznej i stratę kilku lotników. Bazę opanowuje atmosfera przygnębienia. Ryan jest wściekły na Brytyjczyków i żądny dalszego działania. Jego uczucie zawodu i niezrównoważenie psychiczne osiągają tak niebezpieczny pułap, że zastraszająco mało brakuje, aby spowodował nieszczęście o rozmiarach kataklizmu.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 1993

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/