Sam wiosłuj w swojej łodzi

Okładka książki Sam wiosłuj w swojej łodzi Baden-Powell of Gilwell
Okładka książki Sam wiosłuj w swojej łodzi
Baden-Powell of Gilwell Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Text turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Paddle Your Own Canoe
Oficyna Wydawnicza Text
2009-01-01
2009-01-01
skauting harcerstwo wędrownicy gawęda

To wyda się dziwna opinia.
Jestem skautką już drugi rok, jutro rozpoczynam trzeci. Wcześniej byłam dwa lata wilczkiem.
Po co wam to?
Bo po przeczytaniu połowy książki byłam już o wiele bardziej doświadczona harcerką niż na początku.
Polecam ten zbiór historii z życia wziętych wszystkim skautom, wilczkom, czerwonej gałęzi i ludziom normalnym

To wyda się dziwna opinia.
Po co wam to?

Na pierwszy rzut oka - cieniutka książeczka, właściwie zbiór opowiadań. Zabawne ilustracje, prosty język, w ogóle można pomysleć, że to infantylny tytułł.
Moim zdaniem jest to jednak książka po prostu fantastyczna. I proszę nie uznawać, że to utwór zarezerwowany dla harcerzy. Każdy z nas powinien odkryć w sobie dobroć czy życzliwość i mieć jej trochę dla innych. Lord Baden-Powell w prosty i obrazowy sposób przedstawia nam wzięte z życia anegdotki, które pomogą nam zmotywować się, żeby po prostu być dobrym.
Drużynowi i zastępowi wykorzystają te opowiadania podczas zbiórek, harcerzom może służyć za poradnik, a każdemu człowiekowi jako zestaw wskazówek, że uczciwość czy wytrwałość naprawdę popłaca.
Czyta się lekko i szybko. Szkoda tylko, że takie tytuły nie są popularne wsród dzisiejszej młodzieży.

Książka jest w porządku. Styl pisania nie jest zbyt dobry, ale nie jest też zły, jest zwyczajny. Co w nim jednak bardzo pozytywne, to to, że zdaje się, jakbyśmy rozmawiali z autorem twarzą w twarz, jeszcze chyba nigdy nie odniosłam takiego wrażenia przy żadnej książce. "Gawędy" w niej zawarte nie są szczególnie ciekawe, porywające, inspirujące, ale lektura nie jest zła. Ot, średnia książka, nic specjalnego, ale kiedy się harcerzem, miło poznać dzieła założyciela scoutingu.
Co jednak bardzo boli - błędy. Ogromne błędy. "Korektorka" nie zasługuje na swoje miano. Żenada.

Interesujący zbiór gawęd Bi-Pi, lekkie do czytania, pozytywne :)

Interesujący zbiór gawęd Bi-Pi, lekkie do czytania, pozytywne :)

• Harcerskie
  • Przeczytane w 2018