Wędrówka do sukcesu. Książka o Wielkiej Grze Życia dla młodych ludzi

Tłumaczenie: Aleksander Kamiński
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Text
8 (20 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Rovering to success. A book of life-sport for young men
Ania

Jest to jedna z prac Roberta Baden-Powella dotycząca harcerstwa, ale nie tylko. Autor prowadzi nas przez Rafy, które są wskazówkami jak dojść do sukcesu. To książka dla wszystkich, którzy kiedykolwiek zamierzają osiągnąć sukces.

Halina | 2014-07-01
Na półkach: Przeczytane, Harcerskie
Przeczytana: 01 lipca 2014

Można by pomyśleć, że to książka tylko dla harcerzy. Można by pomyśleć, że to książka nudna, pełna gderania starego dziadka, którego jedynym hobby jest pouczanie młodych, a przecież dziś mamy inne czasy. W przypadku takiego myślenia jak najbardziej prawdziwe jest powiedzenie "Nie oceniaj książki po okładce".

Publikacja Baden - Powella to zbiór przemyśleć i rad dla młodego człowieka. Jak sam autor pisze na pierwszych stronach, nie znajdzie się tu recepty na szczęśliwie życie, jednak lektura pomaga dostrzec rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w swej drodze do spełnienia. Oczywiście, pojawia się tu wiele informacji przestarzałych, wszak książka ta była pisana w epoce wiktoriańskiej, chociażby z dziedziny medycyny, jednak młody człowiek, dla którego książka ta jest przeznaczona, raczej nie ucierpi z tego powodu - publikacja skierowana jest głównie do wędrowników, czyli osób powyżej 16. roku życia, a te mają już podstawową wiedzę z zakresu biologii.

Niekiedy opowieść nuży, powtarzają...

Rico125 | 2014-10-28
Przeczytana: 25 października 2014

Robert Baden-Powell - twórca skautingu, z którego wywodzi się harcerstwo.
"Wędrówka do sukcesu" jest poradnikiem napisanym przez żołnierza, który przez dużą część życia kierował się zasadą "żyć, aby służyć". W dziele widać wyraźnie czym jest sukces oczami autora i opisane jest pięć raf, o które możemy się rozbić w naszym rejsie przez życie.
Generał stworzył ponadczasową opowieść na co powinniśmy uważać w naszej wędrówce przez życie, oraz w wyjątkowo inteligentny sposób opisał jak można tych "raf" uniknąć.
Serdecznie polecam

Franciszek | 2013-10-29

Coś dla wędrowników! Bi-Pi piszę w tej książce o sytuacjach, w których często się znajduje młody człowiek. Mimo upływu czasu od jej napisania to nadal wiele kwestii jest aktualnych dla dzisiejszego czytelnika.

reechani | 2014-05-07
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Książka skłania do przemyśleń.

małgorzanna | 2016-04-03
Na półkach: 2016, Przeczytane