Małe cuda Boga

Wydawnictwo: Bernardinum
Małe cuda Boga
Dzastine

„Małe cuda Boga” to zbiór opowiadań z pieszych pielgrzymek do Santiago de Compostela, Rzymu, Jerozolimy, Medjugorie i Asyżu od 2004 - 2011 roku. Autor przedstawia cudowne zdarzenia, które wydarzyły się w jego życiu. Nazywa je CUDAMI, ponieważ wielokrotnie te wydarzenia były odpowiedzią na jego modlitwę. Chciałby, abyś i Ty zastanowił się nad swoją wiarą i nad cudami, które wydarzyły się w...

Chciałby, abyś i Ty zastanowił się nad swoją wiarą i nad cudami, które wydarzyły się w Twoim życiu.
Książka napisana jest w taki sposób, aby każdy czytelnik daną historię mógł ocenić sam.

Dominik Włoch z Gdańska. Ukończył pedagogikę resocjalizacyjną na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonują go wyzwania i podróże. Pieszo pielgrzymował do Santiago de Compostela, Rzymu, Jerozolimy, Medjugorie oraz Asyżu. Łącznie przeszedł prawie trzydzieści tysięcy kilometrów. Jest terapeutą manualnym, certyfikowanym coachem i trenerem twórczego myślenia. Swoimi talentami i doświadczeniem dzieli się z innymi prowadząc spotkania i prelekcje. Jako wolontariusz spędził ponad rok na Madagaskarze pracując w przychodni prowadzonej przez ojców salezjanów. Pomagał najbardziej potrzebującym, opiekował się dziećmi z porażeniem mózgowym oraz ludźmi po udarach i wylewach.

źródło opisu: Wydawnictwo Bernardinum, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/-Male-cuda-Boga/654

mircia | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Na książkę natrafiłam zupełnie przypadkiem, przy okazji jej promocji. Dominik Włoch zrobił na mnie wrażenie osoby niesamowicie miłej i pełnej ciepła. Książka jest dokładnie taka sama, pełna optymistycznych przypowiastek o wierze, nadziei, o tym żeby nie poddawać się przeciwnościom, bo już za rogiem może czekać na nas coś, czego bardzo pragniemy. Wystarczy odrobina cierpliwości, optymizmu i wiary. Lub odwrotnie - czeka na nas to, co dla nas najlepsze w danym momencie, a z czego wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, bo nasze plany były inne. Książka o rodzaju wiary-niemal dziecięcej, która teraz trafia się dość rzadko, bo uznawana jest za zwykłą naiwność, więc nie jest trendy. W takim razie, oby jak najwięcej w ten sposób naiwnych ludzi chodziło po ziemi :-D

książek: 2037
Nalupia | 2013-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Książeczka pokazująca, że Boże cuda to nie tylko rozstępujące się morze czy rozmnożenie pokarmu, a także znalezienie zgubionej rzeczy, spotkanie właściwych ludzi na swej drodze. Dominik Włoch wzbudził mój podziw swoją wiarą i drogą, którą przebył. Książeczkę czyta się bardzo dobrze, a niejednokrotnie towarzyszy temu śmiech - "Ten Z Góry" ma poczucie humoru ;)
Polecam!

Marta | 2013-12-02

Po spotkaniu z Dominikiem Włochem sięgnęłam po jego książkę "Małe cuda Boga". Dominik zafascynował mnie swoją osobą, dlatego też sądziłam, że z książką będzie podobnie. Nie myliłam się. "Małe cuda Boga" jest to zbiór krótkich, ale fascynujących opowiadań Dominika z pielgrzymek do Jerozolimy czy Asyżu. Dlaczego fascynujących? Ponieważ w każdym z nich opisane są cuda Boga. Cuda, które odbywają się każdego dnia w codziennych czynnościach. Książka ta uświadomiła mi, że codziennie zdarzają się cuda, w moim jak i w Twoim życiu, których nie dostrzegamy, bo nie umiemy. A może nie chcemy ich dostrzec?
Moim zdaniem książka ta uświadamia człowiekowi wielkość Boga ,a także Jego miłość do każdego człowieka. Wystarczy tylko złożyć ręce do modlitwy i poprosić. Nawet jeśli prosisz o sok jabłkowy czy o znalezienie zgubionej mapy, a może o to, aby burza ucichła. Myślisz, że nie zostaniesz wysłuchany? Dominik udowania, że jest odwrotnie!
Polecam dla każdego, kto chciałby dostrzeć piękno tego...