Jak uniknąć gaf w obcych krajach. Poradnik turystyczny

Tłumaczenie: Anna Ochnio-Brudzyńska
Wydawnictwo: Bellona
Going Dutch in Beijing. The International Guide to Doing the Right Thing

Książka stanowi bogate źródło wiedzy przydatnej w kontaktach międzyludzkich na całym świecie, nie tylko w wędrówkach turystycznych, ale także i to bodaj w większym jeszcze stopniu, w podróżach biznesowych, a nawet i dyplomatycznych. zaczynamy od zdobywania wiedzy na temat gestów, na pozór powszechnie zrozumiałych, a których znaczenie w różnych krajach może być tak odmienne. Gest, który my znamy jako przyjazny, w innym zakątku naszego globu może zostać potraktowany jako obraźliwy.Podstawowa wiedza o zachowaniu podczas spotkań, powitań i pożegnań przyda się każdemu, kto znajdzie się w zupełnie obcym dla siebie środowisku, niezależnie od tego, czy będzie to turysta, człowiek biznesu czy też początkujący dyplomata. Dobre rady co do ubioru na różne okazje, odpowiadającego zwyczajom danego kraju, też są nie do pogardzenia, a w książce znajdziemy ich sporo.

Monika | 2010-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 2010 rok

Spodziewałam się po tej książce czegoś innego. Za dużo faktów zbyt pobieżnie opisanych. Przeczytałam i... większości nie pamiętam. Nie o to chodziło.

Lady_B | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Bardzo ciekawa pozycja dla lubiących podróże, ale też po prostu dla czytelników interesujących się innymi kulturami. Książka nie jest zbyt obszerna więc opisuje tylko główne różnice. Podczas czytania doszlam do wniosku, że wszystkie zakątki ziemi się czymś od siebie różnią, ale Chińczycy z tą swoją odmiennością wręcz przesadzają ;)

virginia75 | 2013-12-05

Zabawny, wywojowujący zdziwienie a nade wszystko przydatny poradnik na temat różnorodności kultur. Podaje w prosty i zrozumiały sposób podstawowe informacje na temat zawiłości w kulturze kulinarnej i nie tylko przeróżnych krajów. Bo któż z nas chciałby być ugoszczony oczami owcy przez Szkota czy kawa, której ziarna zwymiotowała łasica przez mieszkańca Tajlandii.

Pchełka | 2015-12-17
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Pomysł na temat książki był ciekawy. Wykonanie, niestety mierne. Za dużo zbyt ogólnikowych informacji.

Susie | 2016-10-09
Na półkach: 2016, Przeczytane