Ameryka dla Polaka to niezwykła książka, jej konwencja słownikowa na pierwszy rzut oka sugeruje bowiem poważne ujęcie tematu. Nic bardziej mylnego. Leksykon ten o lekkim zabarwieniu poradnikowym prowadzi czytelnika, czującego niedosyt USA, po amerykańskiej codzienności i niecodzienności, nie stroniąc od wolnego żartu . Właśnie taki humorystyczny sposób omawiania poszczególnych haseł, w odniesieniu do najnowszych wydarzeń czyni z tego dzieła najbardziej przydatną książkę dla tych wszystkich, którzy wybierają się za ocean w celach turystycznych bądź zarobkowych. Pomoże im zrozumieć mentalność i zachowania amerykańskiej społeczności, a tym samym uniknąć wielu gaf i przykrości.

książek: 2023
Agata | 2011-11-30
Na półkach: Mam, Przeczytane

Świetnie napisany słowniko-poradnik :) Dużo humoru i ciekawostek. Polecam !!!

kukua | 2017-01-17
ankatomi | 2016-07-09