Praga i Czechy. Wakacje na walizkach

Tłumaczenie: Barbara Gadomska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "National Geographic - Wakacje w wielkim mieście". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
Praga, czechy, przewodniki
Olala

Czechy to kraj kontrastów. To uprzemysłowione państwo posiada niezwykłe dziedzictwo pałaców i kościołów z różnych epok, a Praga jest najlepiej zachowanym barokowym miastem w Europie. W niemal każdej miejscowości większość twierdz, zamków i wiejskich dworów jest otwarta dla zwiedzających. Piechurzy znajdą tu liczne szlaki przecinające parki narodowe i rezerwaty przyrody, na przykład obejmujące góry Czeski Raj czy Szumawę. W czasie wędrówek można podziwiać rzadkie twory geologiczne, ruiny, bystre rzeki, głębokie wąwozy i pierwotne ostępy leśne. W zachodniej części kraju znajduje się wiele kurortów, z których największe to Karlowe Wary i Mariańskie Łaźnie. Urokliwe miasta, liczne zamki na skałach i odnowione udrowiska zadowolą każdego turystę. Jedzenie jest sycące, aromatyczne i tanie, piwo wspaniałe, a wino coraz lepsze.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Czechach. Sprawdź, w jakim filmie Praga grała Wiedeń i jaką rolę pełnią na talerzu knedlíki. Odwiedź klasztor św. Agnieszki w Pradze i podziwiaj wspaniałe dzieła sztuki średniowiecznej. Dowiedz się, czemu ekscentryczny budynek nad Wełtawą zawdzięcza nazwę „Fred i Ginger” i gdzie urodził się Sigmund Freud. Posłuchaj ulicznych grajków na Moście Karola i znajdź miniaturową wieżę Eiffla na wzgórzu Petřín.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Czechach. Odwiedź klasztor św. Agnieszki w Pradze i podziwiaj dzieła sztuki średniowiecznej. Dowiedz się, czemu budynek nad Wełtawą zawdzięcza nazwę „Fred i Ginger” i gdzie urodził się Sigmund Freud. Posłuchaj ulicznych grajków na Moście Karola i znajdź miniaturową wieżę Eiffla na wzgórzu Petřín.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: www.gjksiazki.pl