Handful of heaven
wspólnicy, hannah, dacapo, romans
Lenka

Czy przy temperaturze poniżej czterdziestu stopni Celsjusza może rozwinąć się miłość? Brr!!! Alaska końca XIX stulecia to raj dla poszukiwaczy złota. Ale nie tylko... Są też tacy, którzy - zrażeni do cywilizacji - szukają tu spokoju, jak Cornelius MacKenna, zwany Kamiennym Człowiekiem. Albo tacy, którzy próbują tu znaleźć swoje miejsce w życiu, jak wyraźnie wkraczająca już w "wiek staropanieński" Devon O'Shea. Nie ma jednak człowieka, który w tym pięknym, ale dzikim kraju szukałby miłości. Lecz życie lubi płatać figle i czasami znajduje się to, czego wcale się nie szuka

źródło opisu: http://allegro.pl/kristin-hannah-wspolnicy-i1517362775.html

źródło okładki: http://allegro.pl/kristin-hannah-wspolnicy-i1517362775.html

Beata | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Rewelacyjny romans z nieźle zarysowanym tłem obyczajowym. Gorący romans w temp. -60 C. Alaska, koniec XIX w., dwoje samotnych ludzi po przejściach, miłość tam, gdzie nikt się jej nie spodziewał. I strona obyczajowa amerykańskiej gorączki złota. Nie było słodko, oj, nie było... Ale powieść świetnie się czyta.

Stokrotka | 2017-07-31
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 31 lipca 2017

„Wspólników” Kristin Hannah należy zaliczyć do kategorii romans historyczny. Jest on jednak dosyć nietypowy, gdyż akcja rozgrywa się na skutej lodem Alasce pod koniec XIX wieku. Główny bohater zwany Kamiennym Człowiekiem jest właścicielem faktorii w Jukonie, zaś kobieta, która przewróci jego życie do góry nogami, nazywa się Devon O’Shea. Zakończenie – jak to w romansach bywa – przewidywalne, a droga prowadząca do niego – mocno kręta. Na plus – para głównych bohaterów. Na minus – ich uczuciowo-emocjonalne rozterki w końcowej części książki.

kaktusowaona71 | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Romans? - Zdecydowanie tak. Choć trochę nietypowy.
Jeśli spodziewasz się słodyczy i liryki - to dobrze radzę - weź do ręki inną książkę.
W tej panuje surowe, szorstkie i bezpardonowe alaskańskie życie z końca XIX wieku. Nie ma tu achów i ochów w westchnieniach, chowanych pod kloszem panienek. Nie ma też pachnących, zabójczo się prezentujących amantów o "złotych ustach".
Poznamy tu za to prostych, ubogich i "grubo ciosanych" ludzi. Odważnych, zdeterminowanych... zupełnie nietypowych i rzadko spotykanych w tym gatunku literackim. Bohaterowie są odmalowani niezmiernie realistycznie, a ich emocje są pięknie i bardzo wiarygodnie przedstawione, dzięki czemu głęboko przemawiają do serca i wyobraźni czytelnika. Historia niebanalna, wciągająca i do tego świetnie opowiedziana. Potrafi wzruszyć i skłonić do refleksji. Jeden z mądrzejszych romansów jaki wpadł mi do tej pory w ręce. Warto poświęcić czas na jego lekturę. Polecam.

akacja76 | 2017-05-11
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Co prawda nie spodziewałam się cudów ale i tak się mocno zawiodłam. Bardzo trywialna historia.Jestem na nie.

Grażyna | 2011-10-29

Nie wierzę! Zostanę fanką romansów?

Annika | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Trudno uwierzyć że "Wspólników" napisała autorka rewelacyjnego "Słowika". "Wspólnicy" to sprawnie napisany romans, który bardzo dobrze się czyta, ale niczym się nie wyróżnia na tle innych romansów. Dodatkową gwiazdkę przyznałam za osadzenie powieści na Alasce w okresie gorączki złota - zawsze miałam słabość do tej tematyki.

Malwa | 2016-01-28

Myślałam, że już ją czytałam, ale okazało się, że pomyliłam ją z innym romansem. Dlatego miałam większą frajdę z zapoznawaniem się z historią bohaterów. Jeśli o nich chodzi, od razu ich polubiłam. Zresztą nie można ich nie lubić;) Historia chwilami zabawna, chwilami przygnębiająca, ale jako całość - świetna! Będę do niej wracać.

Polecam!

KamaBibi | 2015-07-19

Bardzo przyjemna książka. W lekturze można się zatracić na cały wieczór. Do gustu przypadła mi szczególnie zabawna, główna bohaterka, która choć drobna i trochę zagubiona potrafi podporządkować sobie gburowatych osadników, poszukiwaczy złota na Alasce. Książka która bawi i wzrusza. Polecam

Renata7 | 2012-07-14
Przeczytana: 16 lipca 2012

Zawsze płaczę .

lady22 | 2017-04-25

Inna niż romanse. Akcja bardzo chaotyczna, zmieniająca się bardzo szybkim czasie, co czyni ją ciekawą. Nie można oderwać od niej wzroku. Polecam bo warto :)