Wspólnicy

Okładka książki Wspólnicy Kristin Hannah
Okładka książki Wspólnicy
Kristin Hannah Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Handful of heaven
Da Capo
2000-01-01
2000-01-01
Ewa Bobocińska
wspólnicy hannah dacapo romans

Romans osadzony w czasach gorączki złota na Alasce. Trochę powtarzalny ale nieźle opowiedziany. Taki dla zabicia czasu na jeden dzień. Średnio polecam.

Lekka, przyjemna opowieść. Przenosząca nas do Alaski, końca XIX wieku.
Podobała mi się zadziorność głównej bohaterki. Dobry przykład, co to znaczy być kowalem własnego życia i brania odpowiedzialności za swoje wybory.
Jednakże zmiana dynamiki w niektórych relacjach, wydała mi się płytka.

Lekka, przyjemna opowieść. Przenosząca nas do Alaski, końca XIX wieku.
Jednakże zmiana dynamiki w niektórych relacjach, wydała mi się płytka.

Surowe warunki, twardzi ludzie Alaski i romans, mocno pokomplikowany jak to w klasyce gatunku bywa.

To taki typowy romans. Niekoniecznie dla mnie. Liczyłam na więcej opisów Alaski, dlatego sięgnęłam po tę książkę. Pierwsze sto stron czytało się świetnie, opowieść była zabawna i wciągająca. Gdy zaczęło się robić bardziej "romansidłowo", zaczęłam się trochę nudzić i przewracać oczami, ale całościowo książka jest niczego sobie, choć zdecydowanie inna niż późniejsze książki autorki.

Świetna. Polecam. Naśmiałam się. Szkoda, że nie ma2 tomu.

Świetna. Polecam. Naśmiałam się. Szkoda, że nie ma2 tomu.

Przez chwilę myślałam, że trochę nudna ta książka. Samotna kobieta wyjechała do Jukonu do świata pełnego wszelakich mężczyzn. Kobieta stanowcza i potrafiąca postawić na swoim. W pewnym momencie zaczęłam jej zazdrościć tej odwagi, tej decyzji i wyjazdu w te piękne rejony, gdzie - jak się okazało - tak niewiele potrzeba do szczęścia.

Czytałam opinię o tej książce i trochę się bałam co to będzie, ale jak dla mnie było bardzo dobrze. To zupełnie inna historia niż książki Kristin Hannah, które czytałam do tej pory. Historia nie jest jakoś bardzo zawiła, właściwie już na samym początku można się domyślić zakończenia, ale ja czytając ją naprawdę dobrze się bawiłam. Bohaterowie byli naprawdę świetni, zwłaszcza Devon skradła moje serce - była naprawdę urocza. Myślę, że warto sięgnąć po tę książkę,nie można się przy niej nudzić.

No dobra, książka nie jest może jakoś specjalnie ambitna czy coś, ale mam straszny sentyment do niej. Jest piękny happy end, fajna zgraja bohaterów drugoplanowych i piękne opisy dalekiej Alaski nad brzegiem Jukonu.
Historia na prawdę wciąga, akcja przebiega szybko i zaskakuje w paru miejscach, a wątek romansowy jest po prostu fenomenalna i niewyidealizowana.
Polecam każdemu :)

Polecam każdemu :)

interesująca, ciekawe okoliczności historyczne, bardzo nietypowy romans.

interesująca, ciekawe okoliczności historyczne, bardzo nietypowy romans.

Pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam. Bardzo mi się podobała. Polecam

• Romans historyczny
  • Romans