Wspólnicy

Wydawnictwo: Da Capo
Handful of heaven
wspólnicy, hannah, dacapo, romans
Lenka

Czy przy temperaturze poniżej czterdziestu stopni Celsjusza może rozwinąć się miłość? Brr!!! Alaska końca XIX stulecia to raj dla poszukiwaczy złota. Ale nie tylko... Są też tacy, którzy - zrażeni do cywilizacji - szukają tu spokoju, jak Cornelius MacKenna, zwany Kamiennym Człowiekiem. Albo tacy, którzy próbują tu znaleźć swoje miejsce w życiu, jak wyraźnie wkraczająca już w "wiek staropanieński" Devon O'Shea. Nie ma jednak człowieka, który w tym pięknym, ale dzikim kraju szukałby miłości. Lecz życie lubi płatać figle i czasami znajduje się to, czego wcale się nie szuka

źródło opisu: http://allegro.pl/kristin-hannah-wspolnicy-i1517362775.html

źródło okładki: http://allegro.pl/kristin-hannah-wspolnicy-i1517362775.html

kaktusowaona71 | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Romans? - Zdecydowanie tak. Choć trochę nietypowy.
Jeśli spodziewasz się słodyczy i liryki - to dobrze radzę - weź do ręki inną książkę.
W tej panuje surowe, szorstkie i bezpardonowe alaskańskie życie z końca XIX wieku. Nie ma tu achów i ochów w westchnieniach, chowanych pod kloszem panienek. Nie ma też pachnących, zabójczo się prezentujących amantów o "złotych ustach".
Poznamy tu za to prostych, ubogich i "grubo ciosanych" ludzi. Odważnych, zdeterminowanych... zupełnie nietypowych i rzadko spotykanych w tym gatunku literackim. Bohaterowie są odmalowani niezmiernie realistycznie, a ich emocje są pięknie i bardzo wiarygodnie przedstawione, dzięki czemu głęboko przemawiają do serca i wyobraźni czytelnika. Historia niebanalna, wciągająca i do tego świetnie opowiedziana. Potrafi wzruszyć i skłonić do refleksji. Jeden z mądrzejszych romansów jaki wpadł mi do tej pory w ręce. Warto poświęcić czas na jego lekturę. Polecam.

Grażyna | 2011-10-29

Nie wierzę! Zostanę fanką romansów?

Malwa | 2016-01-28

Myślałam, że już ją czytałam, ale okazało się, że pomyliłam ją z innym romansem. Dlatego miałam większą frajdę z zapoznawaniem się z historią bohaterów. Jeśli o nich chodzi, od razu ich polubiłam. Zresztą nie można ich nie lubić;) Historia chwilami zabawna, chwilami przygnębiająca, ale jako całość - świetna! Będę do niej wracać.

Polecam!

Renata7 | 2012-07-14
Przeczytana: 16 lipca 2012

Zawsze płaczę .

KamaBibi | 2015-07-19

Bardzo przyjemna książka. W lekturze można się zatracić na cały wieczór. Do gustu przypadła mi szczególnie zabawna, główna bohaterka, która choć drobna i trochę zagubiona potrafi podporządkować sobie gburowatych osadników, poszukiwaczy złota na Alasce. Książka która bawi i wzrusza. Polecam

carly32 | 2016-09-12
nina19 | 2016-06-22