Korona

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
The Magnificent Rogue
dona

Przepyszne dwory elżbietańskiej Anglii, surowe klify wysepki u wybrzeży Szkocji, namiętności, niebezpieczeństwa i ambicje. Ona jest pięknym pionkiem w grze o miłość i śmierć. On - choć go wybrano, by strzegł jej bezpeczeństwa - jest groźniejszy niż wszyscy jej wrogowie razem wzięci. Zmysłowy jak sam grzech, nieokiełznany jak jego ukochane szkockie góry, Robert MacDarren nie ma zamiaru się wiązać z żadną kobietą. Jednak dla zachowania pokoju zawiera układ, który nakazuje mu poślubić piękną sierotę. Nigdy nie przyszłoby mu do głowy, że cicha dziewczyna, którą weźmie za żonę, okaże się godnym przeciwnikiem, że stawi mu czoło i postanowi podbić jego serce.

Kasiag | 2014-04-15

Kolejna książka Iris Johansen za mną i po raz kolejny się nie zawiodłam.
Zawsze kiedy mam ochotę na dobry romans historyczny sięgam po tę autorkę. Johansen tworzy wyrazistych bohaterów 'z krwi i kości' i doskonale się odnajduje w przeróżnych realiach historycznych.
W "Koronie" wprowadza czytelnika w świat dzikich szkockich wzgórz i elżbietańskiego dworu. Jest to świat okrutny, brutalny, tym bardziej pięknym wydaje się być uczucie, które połączy Kate i Roberta.
W "Koronie" znalazłam to co najbardziej lubię w książkach z tego gatunku: pasję, namiętność, wielkie uczucie, mnóstwo przeciwności losu, knowania, intrygi oraz co najważniejsze szczęśliwe zakończenie :)
Polecam wszystkim romantykom ;)

aleksawesola | 2013-11-24
Przeczytana: 18 listopada 2013

Chociaz nie jest to moja ulubiona epoka, to zdecydowanie moge polecic te ksiazke. Watek interesujacy, a autorka w ciekawy sposob wplotla watek glownych bohaterow w owczesne rozgrywki na krolewskim dworze.

Marjorie-Sarah | 2016-08-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nic złego nie mogę o niej powiedzieć. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy sięgnąć po "Koronę", to na co czekasz?
Książka, którą czytałam w liceum, więc to jeden z pierwszych, odważniejszych romansów z mojej przeszłości :)
Historia młodziutkiej Kate, która w wieku ledwie 16 lat zostaje poślubiona starszemu (rycerzowi?) Robertowi urzekła mnie od samego początku. Nie dość, że Szkocja, nie dość, że intrygi, to jeszcze wielka, niespodziewana miłość, której zdecydowanie nie było w planach.
I choć Robert MacDarren broni się rękami i nogami przed wypełniającym go uczuciem do niechcianej małżonki, nie ma szans w starciu z młodą dziewczyną, która postanowiła go w sobie rozkochać i znalezć w końcu swoje miejsce na ziemi. I nie bez znaczenia pozostaje fakt, że znajdują się sami w ciemnej, zimnej jaskini... A wiadomo, że pożar miłości rozgrzeje najbardziej zatwardziałe serce.

" (...) mam wrażenie jakby dudnił jakiś dzwon,
głośniej, coraz głośniej, aż w końcu w uszach mi dzwoni, a ja...

gosiuloch | 2013-12-23

Książka dosyć dobra, ale jednak czułam lekki niedosyt.

LIDIA | 2016-11-06
Przeczytana: 1997 rok