Jankeska

1996-01-01
1996-01-01
Małgorzata Żbikowska
romans anglia

To jeden z tych romansów, co fabułę można zapamiętać.
Jest ujmująca, a cała historia obraca się wokół parę osób, ale przedstawiona w sposób pełen ekspresji.

To jeden z tych romansów, co fabułę można zapamiętać.

W zasadzie do końca książki jest pomiędzy bohaterami jakaś nieufność i wzajemna wrogość. Są w sobie zakochani, ale nie darzą się miłością. Przeznaczeni dla siebie, ale nie mogący się porozumieć. Końcówka była dla mnie z tego powodu niesatysfakcjonująca. Miałam wrażenie, że zamykając karty powieści bohaterowie lada moment pokłócą się ponownie tyle, że tej historii już nie dopisano. Owszem między bohaterami skrzą emocje i namiętność, ale zabrakło mi w tym wszystkim właśnie wspomnianego zrozumienia. Tak jakby różnice klasowe były nie do zatarcia nawet w zmyślonej powieści, która ma być przecież bajką dla pragnących oderwać się od rzeczywistości czytelników. Gabriel jest typowym bohaterem romansu, pięknym, nieziemsko bogatym, pożądanym w towarzystwie i choć ratuje swą żonę w niebezpieczeństwie to zabrakło mi w nim dżentelmena względem głównej bohaterki.

Powieść jest bardzo wzruszająca, za co dodatkowy plus dla autorki. Potrafi "wycisnąć" ze swojego czytelnika prawdziwe emocje. Były momenty, że łzy ciekły mi ciurkiem po policzkach.

Fajna, bardzo romantyczna bajka o kopciuszku. Zawsze coś mi w tego typu romansach nie pasuje/denerwuje, ale tu nie będę się czepiać. Na pewno kiedyś przeczytam jeszcze raz. Polecam!

Romans historyczny, w którym angielski zamożny arystokrata żeni się z ubogą, osieroconą Amerykanką. Ślub nie jest wynikiem romantycznych uczuć, pan młody przeciwstawia się w ten sposób apodyktycznemu, oschłemu ojcu i jego planom ożenku syna. Dziewczyna przyciśnięta biedą i złapana na kradzieży godzi się na warunki arystokraty i zawarcie formalnego małżeństwa. Mimo że dzięki temu zostaje wyrwana z nędzy i nie musi martwić się o byt, to nowe życie przynosi jej wiele gorzkich doświadczeń. Ostatecznie wszystko zmierza do szczęśliwego, choć nie przesłodzonego zakończenia.
Opowieść jest krótka i zgrabnie nakreślona, jednak niezupełnie przypadła mi do gustu. Nie polubiłam bohaterów: on zbyt często bezwzględny a czasem brutalny, ona - źle traktowana a jednak kochająca. Ich relacje wydawały się raczej toksyczne niż romantyczne (może nie od początku ale w dalszej części książki). Nie czułam się zrelaksowana po lekturze.

Rewelacyjna książka. Mało który romans historyczny jest tak wzruszający. Momentami miałam łzy w oczach, co w przypadku romansideł jest rzadkością, niesamowicie wciągający - przeczytałam przez noc;)
Wielbicielkom romansów gorąco polecam:)

Wielbicielkom romansów gorąco polecam:)

Piękny romans historyczny, jeden z lepszych, jakie czytałam. Przede wszystkim jest to wzruszająca historia niechcianej miłości w małżeństwie zawartym na złość apodyktycznemu ojcu, historia wykorzystanej dziewczyny, wplątanej przez męża w porachunki rodzinne i historia mężczyzny uwikłanego w trudną przeszłość i skomplikowane relacje z ojcem.
Smaczku dodaje ciekawy wątek kryminalny, w który zamieszani wydają się być wszyscy główni bohaterowie.

Smaczku dodaje ciekawy wątek...

• Romans historyczny
  • Romans historyczny