Żony

Wydawnictwo: Da Capo
The Wives of Bowie Stone
romans
Wanda

Kobieta o uczuciach zbyt silnych, by je okazywać... Mężczyzna o namiętnościach zbyt gwałtownych, żeby je ukryć... Zgodnie z obowiązującym w Kansas prawem Rosie Mulvehey może uratować życie jednemu ze stojących przed szubienicą skazańców, wychodząc za niego za mąż. Wybiera byłego kawalerzystę, Bowiego Stone'a, który ma jej pomóc uratować chylącą się ku upadkowi farmę. Ustalili, że małżeństwo...

Ustalili, że małżeństwo będzie tylko formalne, że on będzie tylko najemnym robotnikiem, że po pierwszych żniwach się rozejdą, że...

Stokrotka | 2016-01-04
Na półkach: Romans, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Maggie Osborne lubi umieszczać akcję swych powieści na Dzikim Zachodzie. Tym razem wybrała dwa miejsca – Kansas i Wyoming z 1880 roku. „Żony” to dosyć nietypowy romans historyczny, biorąc pod uwagę poplątane życiorysy poszczególnych postaci. Opis znajdujący się na okładce nie przygotował mnie na bohaterkę, jaką okazała się Rosie Mulvehey. Jej zachowanie jest wyjątkowo irytujące, choć przyznaję, że z czasem można ją zrozumieć, a nawet polubić. Czytając książkę, wciąż się zastanawiałam, jak autorka wyprostuje ścieżki swych bohaterów. Prawie każdego z nich obdzieliła jakąś traumą lub tragedią, zafundowała przeżycia wpędzające w alkoholizm lub depresję. Mimo tego znęcania się nad bohaterami, książkę czyta się całkiem nieźle, bo akcja obfituje w niespodzianki. Jedynie końcówka budzi moje zastrzeżenia. Autorka mogła bardziej się postarać, jeśli chodzi o zakończenie. Warto było je rozbudować, aby zaspokoić ciekawość czytelnika.

Martoonia | 2014-12-15
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Opowieść o ludziach walczących ze swoimi demonami, ze swoją przeszłością, o ludziach z jednej strony słabych, często poddających się swoim słabościom, ale z drugiej strony silnych charakterem, którzy mając impuls starają się odnaleźć lepsze jutro. W sumie książka nawet zaciekawiła, czytało się przyjemnie, jeśli autorka postarałaby się urozmaicić trochę końcówkę (bardzo szybkie rozwiązanie nieco skomplikowanej sytuacji), to dałabym jedną gwiazdeczkę więcej. Polecam

Karolina | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Historia budowana jest na tragedii, która pociąga kolejne tragedie. Autorka chyba lubi znęcać się na swoich bohaterach. W książce znajdziemy: śmierć brata, syna, gwałt, alkoholizm, brutalność, brak szacunku, problem z wyrażaniem uczuć, brak chęci do życia, zemste na zmarłym, kobietę piękną ale i nawiną, która pod wpływem wydarzeń mądrzeje, kobietę babochłopa, która wykonuje prace w polu lepiej od większości mężczyzn, brak zrozumienia ze strony ojca, oczywiście jest też trochę o wojsku, odwadze, honorze, znaczna część o zasiewaniu pola i czekaniu na zbiory, a wszystko z dość przedziwnym romansem, który kompletnie nie pasuje do całej otoczki. Dla lubiących brutalne, bezsensowne historie.

Jak dla mnie książka rewelacyjna. Gwiazdkę zabieram tylko za zakończenie, które mogłoby być bardziej rozbudowane.

dawid | 2013-03-04

najlepsza jaką czytałem polecam

Malwa | 2016-01-28

Świetny romans! Czytałam go już kilka razy i za każdym razem podoba mi się tak samo. Zawsze też mam ten sam problem, ponieważ dawno temu czytałam jeszcze jedną podobną historię i nijak nie mogę sobie przypomnieć tytułu książki...

Wszystkie książki tej autorki mają w sobie to coś. Bohaterowie, mimo że każdy z nich dźwiga własne brzemię, dają się lubić i wzbudzają natychmiastową sympatię.

Zdecydowanie polecam!

Angie | 2011-12-09
Przeczytana: 07 grudnia 2011

Wciągająca, aczkolwiek jak na lekki romansidło, czasami brutalna, a może po prostu uproszczona wersja poważnych spraw przedstawiona w schematyczny sposób romansu? Co by nie było, zapadła mi w pamięć, ale z mieszanym uczuciem,. trochę nawet z niesmakiem.

Annika | 2016-11-15
Na półkach: Romans, 2016, Przeczytane