Magnolia
miłość, uczucia
Edyta

Atlanta początku XX wieku to miasto pełne kontrastów. Wśród leniwych rytmów parnego Południa kwitnie handel i życie towarzyskie. To cudowne miasto zwłaszcza dla najmożniejszych jego mieszkańców. Claire Lang z pewnością mogłaby się rozkoszować życiem w tym mieście, gdzie magnolie pachną cudownie zmysłowo, a brzoskwinie są najsłodsze na świecie. Claire Lang należy bowiem do miejscowej socjety. Kiedy jednak sytuacja zmienia się drastycznie, jest zmuszona poślubić Johna Hawthorna, mężczyznę, który jej nie kocha, a którego ona rozpaczliwie pragnie. Czy Claire zdobędzie się na odwagę, by walczyć o uczucie Johna, zwłaszcza gdy głośny skandal pociąga za sobą groźbę zniszcenia i jej, i męża?

źródło opisu: Da Capo 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kasjopeja | 2013-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2013

Palmer zdecydowanie lepiej wychodzą romanse historyczne niż te współczesne, jednak to i tak przesadzone fabuły.
Denerwuje mnie, że u niej faceci NIGDY nie mają poczucia winy, zawsze kreują siebie na ofiary i uważają że mogą robić wszystko, bo kobiety i tak im wybaczą.
Claire była zaślepiona miłością aż do mdłości. Ja bym od razu zostawiła męża, który ugania się za inną i nawet nie ukrywa że żeni się z tobą w celu bycia z jakąs pustą kobietą. Jestem przeciwna wykorzystywaniu sierot bez dachu nad głową i środków do życia.
Mam dość naiwnych bohaterek!
Jedyne co mi się podobało w Claire, to to że sama na siebie zarabiała i była samowystarczalna.
Doskonałość Johna natomiast jest mocno przesadzona. Powtarzam: rycerze na białych koniach nie istnieją!

Fleur | 2016-02-04
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Lekko irytujące ale ogólnie rzecz biorąc przyjemne czytadło.
Najbardziej drażni główna bohaterka, która choć chce być wyzwoloną sufrażystką, to na każdym kroku poddaje się woli swojego ukochanego, a on nie dość, że pomiata nią jak chce, to jeszcze w żaden sposób nie stara się ukryć, że kocha inną...
Sama historia jednak ciekawa, pojawia się nawet wątek kryminalny, więc jak na odpoczynek po ciężkiej pracy jest w sam raz.

emi | 2012-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Magnolia. Otóż pewna panna, Claire, jest zauroczona przekleństwem, jak wydawało się w tamtych czasach, a mianowicie: autem. Pomaga przy nim wujkowi i uchodzi za źle noszącą się dziewczynę. W końcu jak kobieta może naprawiać automobile? Tak się przykro składa, że ów wuj umiera, a Claire ma niemały problem. Od jakiegoś czasu podkochuje się co prawda w pewnym mężczyźnie, ale on ma inną. I może Claire byłaby w bardzo złej sytuacji, gdyby nie fakt, że ta "inna" jest mężatką. Tak więc wspomniany mężczyzna, John, żeby nie narobić kłopotów swojej ukochanej, prosi Claire o rękę. To rzekomo ma rozwiązać problemy ich obojga. Do ostatniej chwili nie są przekonani do tej decyzji, jednak jest już za późno, żeby odwołać ślub. I tu przygoda zaczyna się. Jak na romans historyczny przystało, mamy tu wątek kryminalny, który przeplata się przez całą książkę. Widzimy także, jak pomiędzy dwójką małżonków rodzi się słodka love. I nie brakuje kwikogennych scen, przy których liczba facepalmów osiąga...

tajemna | 2014-09-09

[Opinia ta, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wnioski w odniesieniu do moich subiektywnych gustów i upodobań ;) Uwaga - spoilery!]

Naczytałam się wielu komentarzy na temat twórczości pani Palmer, więc z obawą zasiadłam do jej książki. Podniósł mnie na duchu fakt, że to historyk.

O dziwo czytało się bardzo fajnie, strony leciały szybko i czytałam z zainteresowaniem co będzie dalej.
Nie lubię wątku "on zakochany w innej", bardzo nie lubię... Tutaj na dodatek John wie o zauroczeniu Claire jego osobą.
Bardzo odpychający dla mnie wątek miłości Johna do Diany nie zniechęcił mnie jednak na tyle, żeby odrzucić książkę. Aż sama się zdziwiłam.

Czasy, kiedy pierwsze automobile zaczęły pojawiać się na drogach to akurat coś, o czym bardzo mało czytałam do tej pory. Nie spotkałam zbyt wielu romansów rozgrywających się w tamtych latach. Ożywczo i ciekawie.

Bardzo mną tąpało kiedy John robił maślane oczy do Diany, oj bardzo tąpało. Prawie płonęłam ze złości. Wzbudziła we mnie emocje...

aleksawesola | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Ksiazki Diany Palmer zazwyczaj wywoluja we mnie miszane uczucia, takze do tej lektury podchodzilam z niepewnoscia, jak potoczy sie ma przygoda z ta historia. Ksiazke przeczytalam bardzo szybko, gdyz wrecz nie moglam sie od niej oderwac. Moze dlatego, ze lubie ksiazki o 'trudnych' malzenstwach. Historia Clair i Johna wywolywala we mnie skrajne uczucia, pojwial sie smutek, radosc, wspolczucie i zlosc, bardzo duzo zlosci wywolanej poczynaniami Johna. Clair imponowala mi pod wieloma wzgledami i jest bohaterka godna podziwu, zwlaszcza jak na kobiete zyjaca ponad wiek temu.
Pomimo wielu dramatow, wszystko konczy sie bardzo przewidywalnie i cukierkowato.

EmaxDomina | 2017-03-30
Na półkach: Romans, Przeczytane