Lorenzaccio

Lorenzaccio
Majik-Czar

Dramat romantyczny w pięciu aktach autorstwa Alfreda de Musset.
Styczeń 1537 roku, Florencja pod rządami tyrana, Aleksandra Medici. Główny bohater, młody Lorenzo, nazywany pogardliwie Lorenzaccio, jest krewnym władcy. Zdając sobie sprawę z ciężkiej sytuacji mieszkańców, pragnie wywalczyć wolność...

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.lelivreouvert.gr/2945-9782081283671.html

yootsuu | 2014-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2014

po świetnej 'Spowiedzi dziecięcia wieku' spotkał mnie zawód w postaci tego dzieła Musseta. nie jestem fanką dramatów, a już na pewno nie tych, dziejących się w XVI wieku w innych krajach niż Francja czy Anglia. mimo że złożoność problemu, poczucie misji głównego bohatera jest jak najbardziej ciekawe i słuszne, to po drugim akcie dramat zaczął mnie trochę nudzić, a pewne rozwiązania wydały się wtórne i przewidywalne. chociaż może to wina dnia i pory, w jakiej to czytałam. dużym plusem jest 'normalność' dialogów - odejście od wersów na rzecz zdań, ułatwia to zrozumienie wypowiedzi postaci. :)

dalej będę poznawać twórczość Musseta i szukać tego 'czegoś', co urzekło mnie w jego romantycznej powieści.

Pavvvel | 2017-03-26
Marcin Wiśnievvski | 2017-02-02