Francuskie opowiadania o miłości

Okładka książki Francuskie opowiadania o miłości
Honoré de BalzacAlphonse Daudet Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Biblioteka Klasyki klasyka
klasyka
Biblioteka Klasyki
Contes français au sujet de l'amour
Wydawnictwo Dolnośląskie
2006-01-01
2006-01-01
Małgorzata Tomicka
Francuskie opowiadania miłości

Tak jak w przypadku wielu zbiorów opowiadań, można znaleźć tu utwory bardzo ciekawe, które czyta się jednym tchem, oraz takie, które nieco się dłużą i nużą.

Najbardziej przypadły mi do gustu zakończone pointami opowiadania Guy de Maupasanta, mistrza krótkich i dobitnych form (zwłaszcza "Jedyna miłość" utkwiła mi w pamięci jako utwór o przejmującym, pełnym poświęcenia uczuciu i zaskakującym zakończeniu, będącym satyrą na dziewiętnastowieczne społeczeństwo francuskie).

Czytało mi się te opowiadania niespiesznie i z przyjemnością, jakiej dostarcza mi zawsze lektura dobrej klasyki.

Dodaj cytat z książki Francuskie opowiadania o miłości