Wybór zawiera dramaty: Płatonow, Mewa, Wujaszek Wania, Trzy siostry, Wiśniowy sad.

źródło opisu: Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich, 1979

źródło okładki: Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich, 1979

Medellin | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Bardzo się cieszę, że udało mi się przeczytać dramaty Czechowa, które do tej pory znałem wyłącznie z ich tytułów. A są to tytuły nie byle jakie, już samo ich brzmienie wywołuje niepokojące nostalgiczne uczucia: "Wujaszek Wania", "Mewa", "Trzy siostry", "Wiśniowy sad" i "Płatonow".

Dramaty te opisują świat rosyjskiej szlachty, który bezpowrotnie przemija. W wiejskich dworkach czuć już zbliżający się wiatr zmian. Tymczasem bohaterowie, jak niemal wszyscy ludzie we wszystkich epokach marzą o odwzajemnionej miłości, snują (nie zawsze realne) plany na przyszłość i popełniają błędy, których skutków nie da się już odwrócić.

Weronika | 2014-03-25
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 24 marca 2014

Moja recenzja:

Z dramatów przeczytany: Płatonow.

dnia 12 listopada 2013 roku przeczytany: Wiśniowy sad. (ocena 4/10).

Anna | 2016-10-29
Przeczytana: 1975 rok