Czas nadziei

Wydawnictwo: Bernardinum
choroba, marzenie, wycieczka, Rzym
Jula

Zainspirowana faktami, wciągająca i sprawnie napisana powieść obyczajowa, której bohaterką jest lekarka-pediatra z jednej z warszawskich przychodni. Jej życie upłynęło na samotnym opiekowaniu się chorą matką i pracy zawodowej. Nie spełniło się jej pragnienie założenia własnej rodziny. Wszystko nieoczekiwanie się jednak zmienia w chwili, gdy dowiedziawszy się o nieuleczalnej chorobie, pani doktor decyduje się na spełnienie największego (i ostatniego) marzenia; jedzie na wycieczkę do Rzymu. Ta decyzja nieoczekiwanie nadaje reszcie jej życia pełnię, sens i spełnienie.

źródło opisu: Wydawnictwo Bernardinum Sp. z o.o.

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl

Magdalena | 2012-09-28
Przeczytana: 28 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historię śmiertelnie chorej, warszawskiej lekarki czyta się dobrze mniej więcej do połowy - potem już robi się trochę zbyt słodko.
Bohaterowie jeden po drugim zmieniają się diametralnie pod wpływem jednej Pani Stanisławy. Trochę to mało wiarygodne. O ile mogę uwierzyć w niezwykłe remisje w przebiegu chorób nowotworowych, to trudno mi uwierzyć, że zblazowany milioner, gustujący w pięknych kobietach, staje się czułym mężem umierajacej Stanisławy. Z kolei Danielle - jego córka i jednocześnie narkomanka oraz matka małego Davida, nie poświęcająca wcześniej synowi swojego czasu, zamienia się w czułą opiekunkę, zarówno dla syna, jak i dla śmiertelnie chorej, lecz obcej dziewczynki. Wreszcie syn - utracjusz i również narkoman, który zostaje jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dyrektorem w wielkiej firmie. Trochę tego wszystkiego za dużo. Poza tym jednak książka jest bardzo pozytywna, zgadzam się całkowicie z autorką, że "najwspanialesze są maleńkie codzienne cuda" i to one nadają...

Muminka | 2016-09-01
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Niepozorna ksiązeczka okazałą się bardzo wartościową pozycją. Doktor Stanisława sama musi zmierzyć się z postępująca chorobą i przygotować się do operacji być może ratującej jej życie. Dlatego jak film przewijają się wspomnienia przed jej oczami, jak np. pielgrzymka do Włoch, o której całe życie marzyła.
Poznała wtedy cudownego chłopca, który spadł z drzewa, a jej natychmiastowa fachowa pomoc uratowała mu życie. Wdzięczny dziadek chłopca przekazał jej kilkaset dolarów honorarium, czego oczywiście nie przyjęła, ale w zamian przyjęto ją do rodziny. Serge zauroczył się kobietą i stworzyli szczęśliwy związek. Mimo wszystko ukrywa swoją chorobę przed najbliższymi, niebiologiczną rodziną, której dorobiła się już w mocno zaawansowanym wieku.
Powieść traktuje o śmierci, chorobie, wolontariacie na rzecz młodych onkologicznych pacjentów. Mimo ponurego anturażu przesłanie jest optymistyczne i nakazuje cieszyć się tu i teraz, wykorzystywać szanse na miłość, które daje los, gdyż nie wiadomo,...

gosia123 | 2011-07-28
Przeczytana: sierpień 2011

Marzenia się jednak spełniają

Katarzyna | 2015-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Bardzo przyjemna książka, szybko się czyta i mimo że jest trochę przesłodzona potrafi poprawić nastrój. Zakończenie zostawia lekki niedosyt/wydaje się niekompletne.

Kinia | 2014-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W Rzymie udziela pomocy małemu chłopcu i poznaje jego dziadka itd

lubka | 2015-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Trochę przesłodzona ale wciągająca historia. Do zapomnienia.

Agnieszka-Wawka | 2015-09-01
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane, EBOOK