Służąca

Wydawnictwo: Replika
978-83-76740-96-6
Dorota_1988

Natalia Rozumowa, wykształcona młoda Rosjanka, przyjeżdża do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Po roku złych doświadczeń znajduje zatrudnienie jako gospodyni domowa w domu Jakuba Kamińskiego, informatyka. Zarówno pracodawca, jak i pracownica są wobec siebie nieufni – do czasu, gdy w domu zjawia się jego syn, Franek. Dziecko przypomina służącej córkę, którą zostawiła w Petersburgu… Jakub...

Jakub musi w końcu stanąć twarzą w twarz nie tylko ze swoimi uczuciami, ale i z konkurentem, a Natalia – odpowiedzieć na pytanie: czy ta skomplikowana miłość jest rzeczywiście tym, czego szukała, przyjeżdżając do Polski?

źródło opisu: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=311&k=Romans

źródło okładki: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=311&k=Romans

Justyna Antoniewicz | 2015-06-20
Przeczytana: 2015 rok

Zobaczyłam w bibliotece tą książkę przykuła moją uwagę piękną okładką i postanowiłam zabrać ją i przeczytać.
Opowieść opowiada o bohaterce Natalii Rozumowej młodej Rosjance wykształconej, mądrej dziewczynie pragnąca lepszego życia chce wyjechać do Polski.
Poznaje Franka Kamińskiego po roku złych doświadczeń i zakochują się w sobie.
Ciekawie napisana, wciągająca i poruszająca historia.
Przepiękna,pełna ciepła, uroku ujęła mnie bardzo mi się podobała dlatego przeczytałam jestem zachwycona po prostu wzruszająca książka polecam bardzo!!!

kasandra_85 | 2011-05-23
Przeczytana: maj 2011

willa | 2016-01-20

Już dawno nie miałam okazji przeczytać książki, która jest napisana inaczej niż inne. Czy inaczej, znaczy gorzej? Absolutnie nie. Na początku troszkę mnie męczyło to czytanie ciągiem, ale zrekompensowałam to sobie treścią. Powieść jest napisana w troszkę innym stylu niż większość „lekkich czytadeł”. Dialogi przedstawione są kursywą, ale jak się człowiek wczyta to mu to nawet nie przeszkadza. Przynajmniej mnie nie przeszkadzało.

Powieść przedstawia historię młodej Rosjanki Natalii Rozumowej, która trafia do domu informatyka Jakuba Kamińskiego jako pomoc domowa. Kobieta jest wykształcona, w swoim kraju była konserwatorką zabytków, ale wskutek przemian była zmuszona opuścić ojczyznę zostawiając ukochaną córkę pod opieką dziadków i wyruszyć do Polski „ za chlebem”. Imała się różnych zajęć i miała bolesne przeżycia, ale o tym dowiadujemy się dopiero pod koniec książki. U Jakuba zostaje właśnie tytułową „Służącą”. Na początku są wobec siebie nieufni, ale to się zmieni, gdy do domu...

niania09 | 2015-03-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem zachwycona tą książką. Troche denerwowały mnie ciągnące sie opisy wspomnień Natali ze swojego kraju i brak dialogu przez co troche trudniej sie ją czytało. Szkoda że tak to sie zakończyło aż jestem ciekawa czy jeszcze kiedyś sie spotkali?

gosia123 | 2011-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2011

Książkę,którą pomimo braku tradycyjnych dialogów czyta się jednym tchem

kwiatek29 | 2012-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2012

Tematyka ciekawa,fabuła wciągająca,przeszkadzały mi tylko przydługie opisy,wspomnienia nie tylko głównych bohaterów.

variusana | 2015-10-11

Książka inna niż wszystkie nie tylko za sprawą konstrukcji ale i fabuły. To smutna ale piękna historia dwojga samotnych ludzi, zamkniętych w sobie, jednak pragnacych miłości i bliskości. To analiza ludzkich charakterów oraz natury kobiety kontra mężczyzny, zderzenie tułaczki za chlebem wobec dostatku. Wynagrodzilo to trud włożony w czytanie dialogów, kiedy trzeba było domyślać się kto co mówi. Świetne skoki w czasie i niedomówione zakończenie. Pozostało pragnienie poznania dalszych losów bohaterów.

katarzyna12 | 2013-12-27

Książka napisana trochę inaczej niż jakie dotąd czytałam a mianowicie nie ma niej dialogów co bardzo mnie zaskoczyło ale czyta się naprawdę fajnie
Narratorami są bohaterowie Kuba i Natalia oraz syn Franek
Całość opowiada o życiu Natalii która przyjeżdża do Polski za pracą w taki to sposób trafia z ogłoszenia do domu Kuby który poszukuje pomocy domowej. Polecam zawarte przemyślenia bohaterów naprawdę wciągają.

Gosia | 2015-12-30
Przeczytana: 04 lipca 2015

niestety mnie nie wciągnęła ta historia

Agnesscorpio | 2011-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Wczoraj, krótko przed północą, zakończyłam lekturę książki Iwony Poczopko, zatytułowaną „Służąca”. Powiem szczerze, że dawno żadna książka nie wzbudziła we mnie tylu wzruszeń, tylu emocji, tylu wrażeń. A zupełnie się tego nie spodziewałam, gdyż konstrukcja, formuła tej powieści, nie zdawała się obiecywać czegoś takiego. I w sumie zastanawiam się jak mam określić, nazwać tę historię? Czy jest to opowieść o miłości? Ależ oczywiście. Ale nie odważyłabym się jej nazwać romansem. O nie, to byłoby zupełnie niezgodne z prawdą. Historia o życiu? O ludziach? O tym jak historia, przeszłość i to nie nasza własna, ale kraju, w którym się urodziliśmy, kształtuje nasze przyszłe losy i często rysuje je grubą bezlitosną kreską? O tak, z tym się mogę zgodzić. Bo o tym właśnie jest ta książka. O rozpaczliwym poszukiwaniu siebie, o próbie odnalezienia się w nowej rzeczywistości, o walce z tęsknotą, o poczuciu patriotyzmu i miłości do ojczyzny, która zdaje się wyrzekać nas samych. A także oczywiście o...