Ciało kobiety, mądrość kobiety. Jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie.

Tłumaczenie: Katarzyna Bogdan
Wydawnictwo: Zacharek Dom Wydawniczy
Women's Bodies, Women's Wisdom. Creating Physical and Emotional Health and Healing.
978-83-7748-000-7
kobieta, zdrowie, psychologia, emocje
zdrowie, medycyna
zaczytana

Podejście dr Christiane Northrup do zdrowia ciała i umysłu spotkało się z ogromnym entuzjazmem kobiet na całym świecie. Książka Ciało kobiety, mądrość kobiety, należąca już do klasyki gatunku, z wielką mocą wykazuje, że gdy kobieta dokona głębokiej zmiany stylu życia, który najczęściej jest źródłem chorób, szybciej dochodzi do zdrowia, a uzdrowienie okazuje się głębsze, przy mniejszej ilości...

Książka Ciało kobiety, mądrość kobiety, należąca już do klasyki gatunku, z wielką mocą wykazuje, że gdy kobieta dokona głębokiej zmiany stylu życia, który najczęściej jest źródłem chorób, szybciej dochodzi do zdrowia, a uzdrowienie okazuje się głębsze, przy mniejszej ilości interwencji medycznych.

W książce znajdziesz ogromną ilość poruszających historii kobiet. Ciało kobiety, mądrość kobiety proponuje najlepsze rozwiązania współczesnej medycyny, łącząc najnowsze technologie z naturalnymi terapiami i niezwykłą siłą uzdrawiania, którą posiada samo ciało kobiety.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://www.zacharek.com/ksiegarnia

Magdalena Gościniak | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Kiedyś zaczęłam czytać tę książkę linearnie, metodycznie, rozdział po rozdziale. I nie skończyłam. Ale przyszedł taki moment, kiedy rzeczywistość zmusiła mnie, bym się nią "podparła", rozjaśniła wątpliwości, zadała sama sobie kilka pytań i udzieliła szczerych odpowiedzi.

Książka doktor Northrup ujmuje mnie i przekonuje holistycznym podejściem. Tu choroba jest symptomem, odciskiem w ciele. Czego? Myśli, emocji, stanu ducha… Mówi o ciele kobiety zawsze w kontekście całości kobiecej energii. Wiele poświęca wzorcom kulturowym - nabytym bądź odziedziczonym. To też są "odciski". A wszystko opisane jest z punktu wiedzenia praktykującej lekarki-ginekolog, pracującej w szpitalu, prowadzącej własną praktykę; lekarki, której również zdarza się chorować.

Owszem, Northrup pisze książkę z perspektywy Stanów Zjednoczonych - ale w moim mniemaniu jest ona niezwykle aktualna i potrzebna kobietom tak po prostu, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i jaki mamy realny dostęp do lekarzy (bo, że...

Aleksandra | 2015-12-27

Bardzo dobry podręcznik, poleciłabym każdej kobiecie, w każdym wieku. Warto znać swoje ciało.

Gosia | 2016-09-30
Monika | 2016-08-27