Mindful Way through Depression: Freeing Yourself from Chronic Unhappiness
978-83-7554-107-6
psychologia, depresja
poradniki
jjon

Książka, pomyślana przede wszystkim jako poradnik samopomocy dla osób o skłonnościach do depresji lub pogrążania się w dręczących myślach na własny temat. Proponuje konkretne ćwiczenia i jest ilustrowana wieloma przykładami z życia. Przeprowadza czytelnika, krok po kroku, od uświadomienia sobie destrukcyjnych wzorców, poprzez naukę podstaw praktyki uważności, po systematyczny program jej stosowania na co dzień, pozwalający przełamać stare nawyki i wypracować zdrowszy sposób obchodzenia się z samym sobą.

Haliaeetus | 2016-07-29

Jedna z najlepszych pozycji na temat "uważności w praktyce". Nie tylko dla osób w depresji. Zdecydowanie warta polecenia.

Arche | 2016-01-08

Recenzja:

Fajnie wytłumaczony mechanizm depresji, wzajemnych związków myśli, uczuć, zachowań i odczuć ciała. Opis metody uważności zaadoptowanej do leczenia depresji. Dużo ćwiczeń.

merinus | 2017-01-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016