Porządki miłości czyli być sobą i żyć swoim życiem

Tłumaczenie: Zenon Mazurczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Hellingerowska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ordnungen der Liebe. Ein Kursbuch
83-60207-44-5

Podstawowe dzieło Berta Hellingera. Książka o ludzkich losach i o tym, jak można odwrócić je na lepsze. Warsztaty terapeutyczne zostały tutaj przedstawione bez skrótów - czytelnik bierze udział w poszukiwaniu rozwiązania tak, jak gdyby sam był na nich obecny. Bert Hellinger obszernie przedstawia swój sposób postępowania terapeutycznego, czyli technikę ustawień rodzinnych. Zabiera czytelnika w podróż, która prowadzi do odkrycia opisanych tutaj porządków. Na zakończenie w obszernym wywiadzie wyjaśnia podstawowe zasady swojej terapii. Polskie wydanie zostało poszerzone o protokół ustawienia z warsztatów w Warszawie, które Bert Hellinger prowadził we wrześniu 2003 roku: "Polacy i Ukraińcy - drogi pojednania". Ukazują one sugestywnie, jak złożone i trudne są to problemy, i którędy wiedzie droga do prawdziwego pojednania.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2006

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

a_niulenka | 2016-05-09
Przeczytana: kwiecień 2016

Książka napisana w formie dialogu-warsztatu z grupą. Rozpatrywane są poszczególne indywidualne przypadki każdej z osób i na ich przykładzie Hellinger objaśnia podstawowe prawa jakie funkcjonują w życiu i relacjach. Poruszona cała mnogość wszelakich zagadnień: od problemów z adopcją, przez kazirodztwo, złość przechodzącą z przodków. Mi osobiście brakuje łopatologicznego wyłożenia zasad na stół, tylko trzeba się "wdrażać" i dopiero z czasem zaczyna powoli rozumieć o co w tym wszystkim chodzi. A i tak część pojęć czy zagadnień nie została przeze mnie do końca zrozumiana.
Książka- klasyk. Dobrze się czyta, nawet nie będąc mocno zainteresowanym tematem.

Janina | 2012-11-02
Przeczytana: 09 września 2009

Chyba poza oceną, bo to jest swego rodzaju wykład, warsztat, przedstawienie pewnego sposobu patrzenia na mechanizmy, fenomeny psychiczne. Ale dam powiedzmy 7, dla porządku.

| 2013-08-09
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Niesamowicie mocno daje do myślenia.

Karuna | 2016-10-20
Julia | 2016-04-20