Indie współczesne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Wiedzy Współczesnej Omega". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Indie
literatura faktu
takisobiejac

Autor przekazuje czytelnikowi zarówno bezpośrednie wrażenia, jak i obserwacje z okresu kilku lat pobytu w Indiach i wieloletnich studiów naukowych nad problematyką polityczno-społeczną Indii i innych "egzotycznych" krajów. Podejmuje sprawy obyczajowe i polityczne, osiągnięcia i trudności rozwoju gospodarczego, planowania rodziny i tzw. "zielonej rewolucji" we współczesnych Indiach. Autor rozważa także trudne problemy współczesnej polityki zagranicznej Indii, dając między innymi pogłębione naświetlenie ich stosunków z Pakistanem i Chinami. Książka wyjaśnia główne problemy dotyczące sytuacji politycznej i społecznej tego ogromnego kraju oraz daje barwną mozaikę obyczajów i tradycji.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

takisobiejac | 2011-03-07
wwwildflower | 2016-10-19